Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zarowki H7 LED - czy ktoś montował? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230709)

Tomasz121 03-09-2021 09:45

Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
 
No właśnie jaka jest żywotność tych ledów, ale taka prawdziwa biorąc pod uwagą jakieś spadki mocy świecenia w czasie. Bo te 20-50 tys godzin to już wszyscy piszą ale fakt że juz kilka osób mi wspominało o spadku mocy świecenia w tego typu oświetleniu.

I fakt powiem wam sam, może śmieszny przykład z "innej beczki": niedawno zamówiłem do kuchni mocny żarnik ledowy (przewidziany nawet do małych ulicznych latarni zewnętrznych) i odczówam gdzieś po 3 miesiącach że to mi z 30% słabiej świeci niż gdy nowe było. Z kolei w salonie mam listwę 5-6m pod sufitem i ta od 12 lat identyczną siłę ma ... ?
Czyżby w temacie led też oszczędności i tandeta się zaczyna...

klocolus 03-09-2021 14:08

Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
 
Cytat:

Napisał Tomasz121 (Post 3366083)
Bo te 20-50 tys godzin to już wszyscy piszą

To jest totalna bzdura, nie do osiągnięcia w realnych warunkach dla dzisiejszych produktów. Problemem jest odprowadzenie ciepła od samego chipa diody led, producenci od lat robią tak, że one się przegrzewają i w praktyce z 50tys. godzin robi się 2tys albo 5tys. Przynajmniej tak jest w normalnym oświetleniu led, pewnie w samochodowym jest podobnie. 50tys. godzin to by było półtora miliona kilometrów jazdy po mieście albo 5 milionów kilometrów jazdy w trasie ;)

W oświetleniu samochodowym jest dodatkowy problem z odprowadzeniem ciepła. LEDy mają dużo niższą temperaturę pracy niż żarówki halogenowe/xenonowe (które mają kilkaset stopni i nawet jak pod maską byłoby te 70-90 stopni to nie jest dla nich problemem). Fabryczne lampy mają zwykle wentylator który ma pomóc w odprowadzaniu ciepła ale dalej tam jest po prostu dla nich za gorąco w szczególności latem.

Cytat:

Napisał Tomasz121 (Post 3366083)
Z kolei w salonie mam listwę 5-6m pod sufitem i ta od 12 lat identyczną siłę ma ... ?

Bo pewnie te starsze mają dużo niższą temperaturę podczas pracy. Im nowsze tym producenci oszczędzają/celowo postarzają produkt przez wyciąganie jak najwyższej mocy z danego chipa, podnosząc temperaturę jego pracy i w efekcie mocno skracając żywotność.

Dzolo115 23-07-2022 00:22

Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
 
Wie ktoś czy do mondeo MK4 do zwykłej lampy wejdą H7 LED np Philips ultinon pro lub jakiś odpowiednik tej żarówki ?

actchris 27-12-2023 11:59

Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
 
Jako że przymieżam się do zmiany żarówek na LED to zastanawiam się nad OSRAM, Philips pro3022 i ultinon pro9000, które były by najlepsze i najpewniejsze do MK4 (zwykłe lampy)

klocolus 27-12-2023 23:36

Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
 
Cytat:

Napisał actchris (Post 3479681)
które były by najlepsze i najpewniejsze do MK4 (zwykłe lampy)

Do zwykłej lampy żadne. Chyba, że ma soczewkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.