Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309478)

krzys1968 19-04-2024 15:31

Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
 
Cytat:

Napisał bolojang (Post 3490979)
. MkII użytkowałem 8 lat a Mk3,5 9 lat i wiem co piszę.

Jedno pytanie . W jaki sposob jest napedzana pompa paliwa ?

bolojang 19-04-2024 15:47

Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kolego drogi, nie będę toczył sporów bo to nie ma sensu, tak jak napisałem, że tak się dzieje to tego nie wymyśliłem, to jest dość powszechny problem gdy się nieumiejętnie eksploatuje auto z takimi silnikami. Poszperaj w necie i popytaj jakiegoś mechanika to Ci to wytłumaczy dlaczego pomimo wyłączenia silnika pompa jeszcze potrafi podać paliwo, nie zaklinaj rzeczywistości, mądrzejsi od nas konstruowali silniki i nie do końca wyszło dobrze. Dodam, że bardzo dobrze mi się jeździło Mk3,5 z silnikiem 1,5 TDCI ale trzeba uważać na to co napisałem.

rav 75 19-04-2024 18:25

Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
 
Tyle że podczas wypalania dpf w 1.5 spalanie chwilowe nie wzrasta a maleje do poziomu 0.4l/h a obroty silnika wzrastają do ok.1000/min.
Co nie oznacza że ilość podawanego paliwa jest niższa bo następuje dotrysķ paliwa po spaleniu mieszanki żeby podnieść temperaturę w filtrze dpf. I to powoduje lub może powodować podniesienie poziomu oleju. Procedura jeśli się rozpocznie musi zostać zakończona i w zależności od zapełnienia może potrwać od 5 do 20 minut. Nie zakończenie procedury wypalania również może skutkować rozcieńczaniem oleju silnikowego.
Moim skromnym zdaniem skoro filtr jest zapełniony sadzą a nie ma możliwości wydalenia jej z układu wydechowego każda kolejna próba wypalenia jest nieskuteczna. A jak wiemy każdy filtr ma określoną pojemność po osiągnięciu której producent zaleca wymianę filtra na nowy. I kończy się to pompowaniem paliwa do oleju.
O ile dobrze pamiętam Ford zaleca sprawdzenie ilości sadzy przy ok 200kkm a przy 400kkm przewiduje wymianę filtra na nowy.

SZY 33234 20-04-2024 19:47

Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
 
Panowie ja mam 4 focusa i wiem kiedy trwa regeneracja filtra DPF i staram się nigdy go nie przerywać ale po mimo to że sprawdzając ostatnio na forscanie ilość przerwanych regeneracji była w ilości 1 to i tak bardzo przybywa mi oleju, na nowo wymienionym oleju gdzie przejechałem ok. 2000 Km przybyło mi 3 kreski na bagnecie, dodam że naprawdę staram się nie przerywać regeneracji a po mimo tego oleju przybywa dlatego pytam co może być tego powodem oprócz dpf bo dpf w tym momencie stan zapełnienia sądzą to 50%

zmulim 20-04-2024 20:20

Odp: Przybywa oleju silnik 1,5 TDCi, 120KM
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3490717)
Lejące wtryski?


A to np kolega bierze pod uwagę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SZY 33234 21-04-2024 08:49

Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
 
Żadnych sygnałów tego nie ma tzn nie kopci, odpala na rys, pali w normie, ma moc, pracuje równo, sprawdzę korekty na forscanie i dam znać

SZY 33234 21-04-2024 10:22

Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
 
1 załącznik(i)
Wszystkie aktualne pidy w załączniku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.