Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215289)

tomao 25-03-2024 18:23

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Za sterowanie podświetleniem deski i zegarów odpowiada czujnik na środku deski, pod szybą. W trybie auto czujnik deszczu włącza światła mijania, ale zmianą oświetlenia deski w tryb nocny steruje czujnik nasłonecznienia.

futrzaken 25-03-2024 19:20

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
No to coś jest nie teges, ponieważ na światłach mijania jest ok, na auto w nocy zegary jak w dzień. Po przestudiowaniu tematu, nikt nie wspominał, żeby trzeba było coś ekstra programować.

tomao 25-03-2024 20:01

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
W pozycji przełącznika świateł na mijania nawet w środku dnia włączy się tryb nocny podświetlenia.
Cytat:

Napisał futrzaken (Post 3488774)
Po przestudiowaniu tematu, nikt nie wspominał, żeby trzeba było coś ekstra programować.

Problemy z podświetleniem nie wynikają z dołożenia czujnika deszczu, przyczyna musi być gdzieś indziej.

futrzaken 25-03-2024 20:32

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Światła włączają się i wyłączają na pozycji "auto" według wskazań czujnika deszczu.
Czy winą może być przełącznik świateł, czy raczej coś innego?

futrzaken 26-03-2024 20:37

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Wyłączyłem fordscanem "doświetlanie drogi do domu" oraz znalazłem opcję "światła automatyczne", którą włączyłem, lecz to nie pomogło.

futrzaken 29-03-2024 15:35

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Ile powinno być przewodów do wyłącznika "auto"? U mnie przewodów jest tylko 4 - w przełączniku jest ich 6 tak samo jak w wersji bez "auto". Może to jest właśnie problem.
Podmiana wyłącznika nic nowego nie wniosła.

tomao 29-03-2024 16:34

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Cała komunikacja między włącznikiem a BCM odbywa się cyfrowo po LIN, liczba przewodów jest zawsze taka sama.

futrzaken 03-04-2024 17:21

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Okazało się, że bez dodatkowej ingerencji Fordscan'a się nie obejdzie.
Teraz jest ok. :)
Podsumowując, nie zawsze jak w moim przypadku sama wymiana wyłącznika na "auto" wystarczy.

Sebol1708 05-05-2024 22:59

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Ja to muszę zmienić chyba szybę bo auto było ściągane z USA i miał wymieniana szybę chyba na taką najtańszą bo strasznie się nagrzewa i mam takie pytanie czy szukać w dobrym stanie używanej czy kupić nową dobrej firmy widziałem na allegro takie z grzaniem, uchwytem na kamerę czujnik zmierzchu i ma wygłuszenie oraz ochronę UV, a czy te Forda to mają te dodatki chodzi o UV i wygłuszenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.