Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

vpw 04-09-2013 18:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2070661)
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

Ta wypowiedź dla mnie jest kwintesencją. Jak porównywać to, że kuga ma cenę mondeo. Jeśli potrzebuję szybkiego samochodu na długie trasy to kugi nie wezmę. Jeśli chcę spokojnie w zimie dojechać przez pole do asfaltu to raczej mondek wisiałby już dawno i uroczo kręcił przednimi kołami.

Ale dyskusja jest urocza i umila czas oczekiwania na odbiór samochodu. Ponad pół roku minęło. Samochód się wyprodukował i jeszcze musi dojechać do PL i przejść proces rejestracji. Tak z miesiąc lub coś koło tego liczę.

I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.

Gostek_ 04-09-2013 20:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
A ja już się z SUV-a nie chcę przesiadać. Kupiłem częściowo przypadkiem bo przez to mam większy kredyt ale nie żałuję. Może nie jest tak pojemny jak Mondeo, pali też pewnie ciut więcej ale za to po wertepach śmigam aż miło. Na polskie drogi taka opona to skarb. I akurat ja się nie boję, że rozwalę sobie jakiś plastik pod spodem.

Miraks 05-09-2013 08:41

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ja do Kugi przesiadłem się z mondeo mk4 i bynajmniej nie czuję dyskomfortu w czasie jazdy - wręcz przeciwnie, Kugą jeździ mi się lepiej, lepsza pozycja za kierownicą, jest zwinniejsza, zwrotniejsza. Jedyny minus to taki, że wnętrze mondeo było wykonane z lepszych materiałów i było dużo ładniejsze. Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.

Atlis 05-09-2013 08:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2070661)
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.

Marcin-Prezes 05-09-2013 09:14

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witam. Jada do nas jakies zamowione kugi? Ma ktos jakies info bo jeszcze troche i facelifting nas obejmie haha

jankowalski973 05-09-2013 11:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 2070927)
Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.

bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałem:p

Cytat:

Napisał Atlis (Post 2070930)
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

poprawka - Kuga ma 192mm prześwitu

jeżeli ktoś lubi Forda to Mondeo z większym prześwitem nie znajdzie, Ford już to na pewno przekalkulował:>

Atlis 05-09-2013 11:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.

Miraks 05-09-2013 12:00

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2070976)
bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałem:p

Moja uwaga odnośnie małego bagażnika dotyczyła starej Kugi, bo taką jeżdżę. Większy bagażnik to niewątpliwie jedna ze zmian na plus w nowej Kudze. Podajcie co jeszcze uważacie za zmianę na plus w Kudze II, bo dla mnie na plus zmieniło się wnętrze tego auta.

Atlis 05-09-2013 12:13

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
- lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat

jankowalski973 05-09-2013 12:18

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2070996)
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.

1. przynajmniej podałem dane fabryczne
2. co niektórzy porównują dzięki czemu dokonują wyboru


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.