Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana oleju w dieslu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61090)

arczi_75 10-02-2009 11:31

Re: Wymiana oleju w dieslu
 
Szczerze nie wierzę w darmową wymianę oleju, nie ważne czy po 5 czy po 150 tys. Miałem w życiu różne samochody zawsze serwisowałem w ASO ale nigdy nikt nie wymieniał oleju całkowicie za free. No oczywiście sama wymiana za free wchodzi w grę, ale zawsze wiąże się to z tym że jest ona wliczona w cenę oleju, ew. filtra. Jeżeli miałeś Heko wymianę całkiem gratis to Twoje szczęście :fcp4

heko 10-02-2009 12:20

Re: Wymiana oleju w dieslu
 
...to nie szczęście...po prostu co 5....7 tkm. miałem info o wymianie...a w instrukcji jest jasno...co 20 t...więc koszty eksploatacji były by wyższe :fcp13 ...za pierwsz. razem skasowano info...wymieniono olej...gratis....za drugim wypalono dpf...wymieniono olej i wgrano aktualizację oprogramowania...gratis :fcp1
...tak samo miało paru innych z Mondeo...oczywiście niektórym kazano zapłacić...ale wystarczy zrobić małą jazdę...i okazało się że Ford dał wytyczne co do gratisowej wymiany...chyba do 14600 km....ot i tyle szczęścia :fcp2

tygrysex 10-02-2009 12:30

Re: Wymiana oleju w dieslu
 
heko - zapomniales tylko wczesniej dodac, ze wymienili gdy na Convers'ie wyswietlilo sie info o przedwczesnej zmianie oleju (przed wlasciwa wymiana)... teraz wyglada to juz logicznie :D

heko 10-02-2009 13:38

Re: Wymiana oleju w dieslu
 
Cytat:

gdy na Convers'ie wyswietlilo sie info o
...niestety nie mam conwers :fcp5 :fcp2

drinks 14-02-2009 21:14

Re: Wymiana oleju w dieslu
 
Cytat:

Napisał tygrysex
Ale tez chetnie wyslucham wypowiedzi kogos kto troche nabil juz km swojemu Siowi, chodzi o kwestie ubytku oleju...

mam 119k na zegarze i zero ubytków oleju, pod tym względem na razie ideał

makinen 13-04-2024 23:06

9 litrów oleju
 
Gdzie w S-Max 1gen jest 9 litrów oleju?
Jeden człowiek z YouTube twierdzi, że powinien zlać 9 litrów.
Ciekawi mnie, czy to możliwe.
Nigdy nie słyszałem o takich ilościach oleju.
Nie wiem czy skrzynia biegów, czy motor.
Po światłach polift.
Na filmie była mowa o 20tdci.
Film był o wymianie oleju w skrzyniach biegów, ale czy mu dokładnie o skrzynię chodziło nie wiem.
Dla mnie ciekawostka, może ktoś pomoże ją rozwikłać.

klocolus 14-04-2024 15:52

Odp: 9 litrów oleju
 
Cytat:

Napisał makinen (Post 3490504)
Gdzie w S-Max 1gen jest 9 litrów oleju?

Może być w różnych miejscach ale jedyne miejsce to chyba w skrzyni Aisin (2.2 tdci w polifcie) ale całość do wypełnienia na sucho (przy wymianie schodzi połowa tego 4-5l). W silniku 5l z kawałkiem, w PS koło 6L, manual to 2L.

Raczej jakiś błąd się wkradł.

tedi_k 14-04-2024 20:26

Odp: 9 litrów oleju
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3490537)
...Raczej jakiś błąd się wkradł.

Albo ktoś-coś o ilości oleju do "dynamicznej wymiany" np. w PS się uzewnętrzniał...
Zgadywanie bez sensu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.