Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332953)

memaka 21-01-2023 01:33

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3440631)
"Mod" - jak wszystkie inne - instaluje się z pendrive na "odblokowanym' (ze zrobionym "jailbreak") Sync3...

Czy ten "Mod" z "jailbreak" można wgrać do APIM z 2021r. (taki dołożony mi się trafił)?

Stannislaus 21-01-2023 06:35

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
1 załącznik(i)
Koledzy czy tak ma wyglądać zamiana pinów na widoku przodu gniazda lub tyłu wtyku (jak w załączniku) bo nie mam przejściówki pod ręką i nie pamiętam czy tam jest gniazdo czy wtyk, co stanowi różnicę aby nie pomylić pinów (oczywiście dla laika bo fachowcy to wiedzą)



Cytat:

Napisał mayak (Post 3440798)
przejściówka/rozgałęziacz do GWM ma wtyczkę obd - w tej wtyczce zamieniasz miejscami kabelki przy pinach 1<->6 oraz 8<->14 ponieważ HS CAN trafia tam gdzie powinien być MM CAN (a MM gdzie HS)

Bump: U mnie ta wtyczka obd jest łatwo rozbieralna (2 śrubki)


mayak 21-01-2023 07:03

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
Tak ma wyglądać zamiana pinów


Oczywiście że mod można wgrać do my21

Jacek,heser 21-01-2023 12:11

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
2 załącznik(i)
To ja pytanie mam do posiadaczy pudełka którzy już założyli, jak w waszych autach macie parametry akumulatora, ładowanie i ampery ja po naładowaniu akumulatora mam 99% a i tak ładowanie 15v a ampery 1.5A czy to jest taki pobór na odpalonym, na zgaszonym pokazuje 12.2v a ampery -15A taki pobór prądu czy też tak macie czy akumulator kiepski bo jeśli jest taki pobór na zgaszonym 15A to po wyliczeniu wychodzi 180w

kln1920 21-01-2023 12:13

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
Być może załączył sobie tryb regeneracji, ja średnio raz w miesiącu widzę, że ładuje akumulator dużym napięciem cały czas, później znowu spada do 80% i tak utrzymuje. Co co amperów się nie wypowiem, bo nie wyciągnąłem tego na Sync. Masz BMS podłączony?

Bump: Być może załączył sobie tryb regeneracji, ja średnio raz w miesiącu widzę, że ładuje akumulator dużym napięciem cały czas, później znowu spada do 80% i tak utrzymuje. Co co amperów się nie wypowiem, bo nie wyciągnąłem tego na Sync. Masz BMS podłączony?

Jacek,heser 21-01-2023 12:44

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
BMS jest podłączony nic nie robiłem tylko z wiliczeń te 15A to byłby pobór 180w co tyle bierze na zgaszonym tylko stacyjka załączona

Jacek,heser 22-01-2023 23:54

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
4 załącznik(i)
Niemam jeszcze kamery przedniej czekam aż przyjdzie z aliexspres postanowiłem włączyć opóźniania kamery w Apim i brak ikonki takiej jak na zdjęciach w pierwszym poście czy coś nie tak czy dopiero jak będzie podłączona kamera jak jest u was macie niebieską ikonę w lewym dolnym rogu

String 23-01-2023 08:45

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
W oczekiwanie na produkcję kolejnej partii pudełek i przeczytawszy ten wątek, urodziło mi się pytanie (od laika więc wybaczcie). Posiadam kamerke VanTrue T3 podpiętą pod gniazdo OBD fabrycznym kabelkiem. Rozumiem, że chcąc korzystać z Pudełka Damiana, będę musiał zmienić sposób zasilania kamerki, aby uwolnić gniazdo OBD do obsługi "PD"?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

dzwiedziu 23-01-2023 09:00

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
Cytat:

Napisał String (Post 3441120)
urodziło mi się pytanie

Smax ma gwm po prawej stronie kierownicy i tam trzeba się wpiąć z pudełkiem, a obd po lewej więc ten nie jest ruszany.

tedi_k 23-01-2023 10:18

Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"
 
Cytat:

Napisał Jacek,heser (Post 3441100)
...jak jest u was macie niebieską ikonę w lewym dolnym rogu

Był błąd w autoinstallu 'moda' (ikona kamery była w katalogu, ale Damian zapomniał dodać komendę jej kopiowania we właściwe miejsce). Poprawiłem to.
Najprawdopodobniej dzisiaj będzie wydana wersja v2 kompletu softu - zarówno 'mod' jak i FW do "pudełka".

To jest jeden z błędów usunięty w wersji v2. Jak już będzie wiadomo, że v2 trafi do Odbiorców, to dokładnie napiszę tu 'changelog'.

Cytat:

Napisał Jacek,heser (Post 3440934)
.. bo jeśli jest taki pobór na zgaszonym 15A to po wyliczeniu wychodzi 180w

My to czytamy PIDem z BCMa. FORScan Ci pokaże to samo. Jak to się ma do faktycznego poboru w aucie trudno jest wyrokować. My założyliśmy zaufanie do konstruktorów/projektantów PIDów diagnostycznych...

Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 3441124)
Smax ma gwm po prawej stronie kierownicy...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] W S-max MK2 GWM jest 'jako-tako dostępny' po zdemontowaniu obudowy kolumny kierownicy. A jeśli się ma kolumnę kierownicy sterowaną elektrycznie to i tak "jest przerąbane"...:&lt;

WAŻNE - "pudełko Damiana" NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ PO PODŁACZENIU DO GNIAZDA OBD W S-MAX MK2/MONDEO MK5 i POCHODNYCH! W gnieździe OBD tych aut nie ma HS3-CAN niezbędnego do pracy "pudelka" - stąd konieczność stosowania "przejściówki GWM".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.