Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285856)

Fulara 05-02-2020 06:41

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
dajecie się rżnąć kruca fix :)

MIREKTERAZPOLSKA 05-02-2020 07:22

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3220474)
Ale nie przy EB. Pamiętam jak po zakupie pytałem w ASO to twierdzili że w 1,6 i 2,0 luzu się nie reguluje... W innym temacie już pisałem, ale w 1,6 eb za wymianę uszczelki pod kapą ASO policzyło 2 300 zł. Przy czym koszt samej uszczelki to 40 zł, reszta to robocizna, uszczelki i inne elementy które wg specyfikacji są jednorazowego użytku - ile kosztuje przegląd rozszerzony? Może zrobię sobie - wyjdzie taniej niż wymiana uszczelki ;)

Nie reguluj- zostaw
2300- to pewnie to samo ASO co stwierdziło że się nie reguluje zaworów

Danielo_82 05-02-2020 07:23

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
A kto powiedział że będę to robił w ASO? ;) Użyłem tylko w kontekście sprawdzenia luzów przy przeglądzie.

MIREKTERAZPOLSKA 05-02-2020 07:26

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3220562)
A kto powiedział że będę to robił w ASO? ;) Użyłem tylko w kontekście sprawdzenia luzów przy przeglądzie.

Myli Pan pojęcia
2300 zł ASO chce za regulację zaworów, a nie sprawdzenie

Fulara 05-02-2020 07:32

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
dołożysz z 7 stówek i ci załatwie nową głowicę, po co regulować :)

Danielo_82 05-02-2020 15:36

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 3220564)
Myli Pan pojęcia
2300 zł ASO chce za regulację zaworów, a nie sprawdzenie

Jeszcze raz napiszę. 2300 zł to za wymianę uszczelki pokrywy zaworów. W aso. A więc nawet nie sprawdzenie luzów , nie mówiąc nawet o regulacji. Czynność ta w eb (sprawdzenie) jest niestety dość skomplikowana i wg etisa wymaga wymiany wielu dość kosztownych elementów, więc nie możliwe żeby ASO robiło kontrolę luzów podczas normalnego, a nawet rozszerzonego przeglądu za 700 zł.

Fulara 05-02-2020 19:19

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
kolego, a jakby Ci powiedzieli 3500 za wymianę oleju ( bo trzeba wyciągać magiel, skrzynie, sanki i silnik ) to też byś dał ?

nie no nie wierze...

nie wierze w konsumentów a producentom i ASO to nobla dać a nie Oldze...

Danielo_82 06-02-2020 05:06

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? W etisie wyraźnie jest napisane, że np. przewody paliwowe ciśnieniowe po każdym odkreceniu muszą być wymienione (inna sprawa jest czy na serwisie faktycznie tak zrobią) i trudno oczekiwać żeby nie uwzględnili tego w kosztach.
I nie, nie zamierzam robić tego w ASO. Taką dostałem wycenę,, po czym grzecznie podziękowałem i kupiłem komplet niezbędnych uszczelnień za 200 zł. Robotę (około 2-3 godz) zrobię sam jak będzie trochę cieplej. Eot.

Fulara 06-02-2020 06:35

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
no tak, jak będziesz przewody paliwowe wymieniał przy każdym odkręceniu w aso to powodzenia

AdoKrycha007 05-12-2020 10:42

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Panowie, to samo pytanie, ale dotyczące silnika 1,6 Duratec Sigma TiVCT 105 km.
ETIS z tego co wiem nie przewiduje regulacji zaworów w tym wolnossaku ?
Zbliża mi się wymiana rozrządu, od nowości auto u mnie, nalatane 92 tys. za rok będzie ze 105 tys. Minie 7 lat. Etis sugeruje wymianę po 8 latach, nie wiem czy czekać jeszcze te 2 lata, czy zmienić w wakacje po 7 latach - przy sporo mniejszym przebiegu niż sugerowane 160 tys - i przy okazji zrobić te zawory (jesli trzeba)... O ile rozrząd to mniejszy problem, to nie wiem co z tymi zaworami...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.