Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282898)

kubacky 17-06-2023 22:26

Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118
 
Wymieniłem przekaźnik świec, od tygodnia (odpukać) focus jeździ jak wsciekły, zdaje się że ten przekaźnik był przyczyną. Dalej mam jednak problem z elektryką - czy to jest normalne, że nawet przy przełączniku świateł w pozycji 0 na zegarach świeci się kontrolka świateł mijania (ale palą się jedynie postojowe) i podświetlenie wnętrza (sterowanie klimą, szybami itp) jest podświetlone? Jestem prawie pewny, że do tej pory tak było dopiero po przełączeniu świateł na światła mijania.

Druga sprawa to panel klimatyzacji i sterowania ogrzewaniem szybami. Od jakiegoś czasu przy odpaleniu samochodu pali się kontrolka od obiegu zamkniętego, którą można zgasić poprzez… wciśnięcie przyciski ogrzewania przedniej szyby. Kontrolka na tym przyciski od przedniej szyby w ogóle nie reaguje. Czyli sytuacja wygląda tak:
- wsiadam do samochodu i odpalam - pali się dioda na układzie zamkniętym
- wciskam przycisk układu zamkniętego - dioda gaśnie
- wciskam przycisk podrzewania przedniej szyby - dioda na UKŁADZIE ZAMKNIĘTYM znowu się zapala.
To już raczej nie jest normalne zachowanie. Próbuję sobie przypomnieć, od kiedy tak się dzieje i jedyne co mi przychodzi do głowy to czyszczenie skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Dzisiaj na nowo powyciągałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki a nawet główną wtyczkę, która idzie do tej skrzynki ale to nic nie dało.
Dodam, że przy tym problemie klima nie daje się w ogóle uruchomić. Jest całkowicie pusta, jednak wcześniej można było przynajmniej wcisnąć przycisk klimy co powodowało zapalenie się diody na nim. Dzisiaj postawiłem auto do mechanika, który miał znaleźć dziurę w układzie, ale skończyło się na tym, że nie mógł uruchomić ani skomunikować się z klimatyzacją a nie miał więcej czasu w sobotę, żeby zająć się problemem.
Czy ma ktoś może schemat elektryki klimy manualnej do Focusa 1.6tdci 2006 109ps?

technik08 18-06-2023 11:56

Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118
 
1 załącznik(i)
Klima manualna jest czysto elektryczna , nie ma procesora ani elektroniki, więc nie ma się z czym komunikować i nie jest widziana przez programy . Składa się z dwóch czujników ciśnienia podłączonych do PCMa , który uruchamia sprzęgło klimy . Zielona kontrolka świateł na zegarach dotyczy pozycyjnych . Cyrki z elektryką można spróbować zresetować przez odłączenie na 10min klemy z aku .
Mam pytanie , jak kolega znalazł przekaźnik świec żarowych .

kubacky 19-06-2023 08:03

Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118
 
1 załącznik(i)
Dziękuję pięknie za schemat. Masz może jeszcze schemat zbiornika z dodatkiem do paliwa? Moduł jest pod kanapą, wtyczka i piny nie są zaśniedziałe a komputer nie ma komunikacji z nim.

Cytat:

Napisał technik08 (Post 3460568)
Mam pytanie , jak kolega znalazł przekaźnik świec żarowych .

Na forum znalazłem w których miejscach może być (lewa podłużnica albo przy chłodnicy) ale w żadnym z tych miejsc nic nie znalazłem to kolega krzys1968 podpowiedział, który to przekaźnik w skrzynce bezpieczników w komorze silnika - R12 zaznaczony w załączniku. Wymieniłem i dział aż miło.

technik08 24-06-2023 08:02

Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118
 
Przekaźnik zaznaczony na zdjęciu u mnie jest zwykłym przekaźnikiem i opisany jest jako zasilanie wentylatora chłodnicy .

kubacky 24-06-2023 18:59

Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118
 
A na podłużnicy pod lampą kierowcy i w okolicy przeciwmgielnego sprawdzałeś?

algreen 05-01-2024 16:13

2.0 tdci dodatek do paliwa błąd
 
Cześć
Czy w silnikach 2.0 tdci 136 KM focus z 2008r. jest zbiorniczek z dodatkiem eolys do paliwa? Pytam dlatego, że znajomi maja takowego od niedawna i po sprawdzeniu Forscanem wyrzuca całą serię błędów związanych z pustym zbiornikiem dodatku do paliwa. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

ratmed24 06-01-2024 01:07

Odp: Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118
 
jest lub nie, poznasz po przepustnicy z fap jest dwudrozna bez fapu jednodrozna , skoro bledy wywala to jest lub cos kombinowane bylo

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.