Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279556)

krzys1968 17-08-2022 17:16

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał darecky (Post 3421169)
Mam takie wrażenie jakby dpf był zatkany, i potwierze waliło w filtr.
DPF niedawno czyszczony

DPF sie wymienia nie koniecznie na orginal a nie czysci . Bo potem okazuje sie ze wychodzi drozej niz jak bys wymienil

wojtas7 17-08-2022 21:50

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Czyszczenie DPF kosztuje 400-500zł i nowoczesne maszyny przywracają mu prawie 100% parametrów, więc nie wiem co lepsze. Ja czyściłem dwa razy (przy 200kkm i 300kkm) i nadal mam oryginalny.

luckyboy 17-08-2022 22:52

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Przy większym przebiegu podobno lepiej zamontować zamiennik z większym oczkiem sita [emoji846]

darecky 23-08-2022 06:29

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Autko syn zabrał na lawecie i stoi u magika już cały tydzień i czeka. Chyba nie nagram nic niestety, ale gadałem z innym i powiedział, że może być jakaś nieszczelność w dolocie czy przy intercoolerze lub turbawka siadła.
Odnośnie dpf-a i czyszczenia, to mój miał wymieniany na nowy przy ok 200tys. Przy ok 330 tys czyściłem 1szy raz, teraz przy 400tys drugi raz, przy trzecim chyba "założę większe oczka" o ile będzie jeździło u mnie ��

Lukasz2525 23-08-2022 14:29

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3421398)
DPF sie wymienia nie koniecznie na orginal a nie czysci . Bo potem okazuje sie ze wychodzi drozej niz jak bys wymienil

Ja już właśnie czytałem wiele opinii, gdzie ludzie wstawili zamiennik i mieli same problemy, zapychał się, na okrągło się wypalał, nie chciał się wypalić do końca, a po wstawieniu oryginalnego używanego problemu znikały. Ja osobiście kupowałem używany oryginał po regeneracji w znajomej firmie, a jak pękł mi przewód intercoolera na autostradzie i mi go zapchało, to go wyjąłem i wypłukałem płynem za 50 zł i wyszedł czysty jak złoto, w czasie jazdy już nie był w stanie się wypalić po 2 wypalaniach statycznych i 1000 km jazdy prawie cały czas z wypalaniem. Z tego co mi wiadomo metale nie tracą właściwości i dopóki wkład się nie rozsypie, to można go wypłukać i jeździć.

A w sprawie tematu, to pewnie też pękł przewód intercoolera. I skąd Wy bierzecie takie dpf'y o większych oczkach? Jeżeli już coś się dzieje przy większym przebiegu, to trzeba by wtryskiwacze wyregulować lub zregenerować, a nie objawy zaleczać.

krzys1968 23-08-2022 15:12

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 3422154)
ludzie wstawili zamiennik i mieli same problemy, zapychał się, na okrągło .

Ja wstawialem zamiennik i jakos nie mialem problemu Firmy WALKER

darecky 06-11-2022 16:52

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Witajcie ponownie,
opowiem co było z moją foką:
1. Jak wcześniej dałem znać auto momentalnie na drodze straciło prawie całą moc.
2. Pojechało do zakładu na naprawę.
3. Naprawa trwała baardzo dłuuuuuugo (ok. 2,5-3 miesiące, tak tyule stało auto)
4. Okazało się, że rozleciał się napinacz łańcucha rozrządu, no i ....... wiecie co poszło.
5. remont głowicy, wymiana rozrządu, no i auto dostałem do ręki z bonusem,
Bonus to zacięty zawór EGR. szarpało przy ruszaniu i czasami zdechł. walił błędami w foorscanie dot. zaciętego EGR.
6. Po parunastu km EGR się odblokował i działa bezproblemowo.

Auto wg duńskich papierów z neta miało robiony duży rozżąd przy ok. 200tys. więc napinacz łańcucha o ile był wymieniany to wytrzymał ok 200tys.

Odnośnie czy nie było oznak zurzycia łańcucha/napinacza wcześniej?
Raz przed tą akcją jechałem nim (syn go zabrał) i silnik wydawał mi się lekko głośniejszy jak odpialiłem i się mu przysłuchiwałem.

Na razie koniec przygód.
Pozdrawiam :)

Vultar 07-11-2022 17:28

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Jaki przebieg?
Ja u siebie łańcuch wymieniałem przy ponad 300k.
Łańcuch daje znać o sobie dużo wcześniej pierwsze oznaki to metaliczny dźwięk przez dosłownie pare sekund po odpaleniu zimnego silnika najlepiej przy otwartej masce, z kabiny chyba nie słychać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.