Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wariujący wskaźnik poziomu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268452)

Sebastian 74 06-01-2018 14:48

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Witam u mnie tez źle działają

peteypee 08-01-2018 13:42

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Kiedyś miałem coś takiego w escorcie. W prawdzie była to benzyna ale jednak. Objawy dokładnie takie że jak chciał tak pokazywał i przy pełnyym było pusto albo całkiem opadała wskazówka. Co ciekawe pomagało kopnięcie w skrzynkę bezpieczników która była pod kierownicą. Nie wiem co się potem działo bo sprzedałem z usterką auto ale na pewno były zimne luty na skrzynce i tutaj też szukałbym przyczyny czysto elektrycznej. Jednak mk3 też sie starzeje, wilgoć itd. Zimne luty, przetarte wiązki albo zaśniedziałe styki.

czinuk 05-02-2018 19:05

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Ja mam w swoim mk3 problem taki ze :
Wskazówka paliwa opadła na zero I pali się cały czas rezerwa,
Computer nie pokazuje dystansu do przejechania są tylko cztery kreski ----
I zgasło oświetlenie tego zegara z dystansem, z średnim spalaniem, temperatura zewnętrzną.
Od czego zacząć szukanie usterki??

pozdrawiam.

Mariusz 05-02-2018 20:11

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RaMoz 10-03-2019 22:01

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Mam problem z wskażnikem nie do końca wiem o o chodzi więc proszę o pomoc gdyż jestem nowym użytkownikiem i mam styczność po raz pierwszy z fordem

PnD 04-12-2019 22:37

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Witam wszystkich. Też mam "problem" w swoim nowo kupionym Mondeo (2.0 duratec) z dziwnym zachowaniem kreski poziomu paliwa. Zatankowałem pod korek, zrobiłem dosłownie 40 km po mieście i wskaźnik zjechał w dół o 1/4 . Później trochę się uspokoił, ale nie za dużo, ponieważ na teraz mam połowę baku ze wskazaniem na mniej niż połowa, a mam przejechane około 205 km. Fakt, faktem jest, że jeszcze nie przejechałem całego baku od momentu kupna, ale te wyniki trochę dają do myślenia. Sama wskazówka z siebie nie wariuje, nie pokazuje rezerwy pod odpaleniu.
Nie zdziwię się jak ktoś z Was odpowie mi - "to są 2 litry, one muszą palić". No i ok, to wiem, ale wydawało mi się, że przy zbiorniku 59 litrów zrobię te 550-600 km w cyklu mieszanym. Na razie to tak raczej nie chce wyglądać. Sam staram się nie ścigać z nikim, maksymalnie jeżdżę nim 100 km/h, średnio przy 2 - 2,5k obrotów zmiana biegu.
Porównuję ten wynik z drugim Mondeo MK3, które jest w rodzinie (tddi 115 KM). W drugim zalewając pod korek, komputer pokazuje zasięg około 580 km i tyle mniej więcej robi w cyklu mieszanym, choć też zdarza mu się wariować i przekłamywać o około 50-80 km zasięgu po jakiejś dłuższej trasie (>150 km). Ja nie mam u siebie komputera i nie wiem jaki mam zasięg. Wiem, że muszę najpierw wyjeździć kilka baków, żeby mieć bardziej precyzyjne dane.
Jeżeli ktoś z Was miał podobnie, to niech da znać co można sprawdzić/zrobić. Myślałem o wyczyszczeniu pływaka, wymianie sondy lambda. Auto miało robioną uszczelkę pod głowicą razem z planowaniem. Do tego wymieniona pompa wody. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Ogólnie auto jeździ tak, że "mucha nie siada" i jestem bardzo z niego zadowolony, tylko to spalanie mnie intryguje.
Sam mam po raz pierwszy Forda, choć w rodzinie już były 2 i raczej nie pamiętam, żeby tam był taż tak wielki problem ze wskazówką poziomu paliwa.
Pozdrawiam.

atomic99 13-08-2023 06:48

wskaźnik poziomu paliwa, pływak ?
 
Witam

Pacjent Ford Mondeo MK3 2001r. 2.0TDCi 130KM

Sprawa następująca, bak pełen a pokazuje że pusto :(

Sprawdziłem miernikiem na stykach przy baku (są 2 więc tylko pływak) pokazuje ~1.5Ω do ~1.8Ω,
zależy jak się mocno szarpnie furą, to jak pełny to chyba w miarę dobrze pokazuje. Więc teoretycznie pływak sprawny.

Niestety po odpięciu i zastosowaniu porady którą gdzieś trafiłem, żeby te piny zewrzeć, dalej nic nie pokazuje.

Sprawdziłem miernikiem ten kawałek wiązki która łączy się pod fotelem, jest sprawna, dalej nie chcę rozpruwać tych kabli.

Czy pływak jest bezpośrednio podłączony do licznika ?
Jak tak, to w które piny żeby można było przetestować wskaźnik poziomy paliwa podając odpowiedni opór na pinach, jak by miał ktoś pływak na wierzchu i sprawdził jaki ma zakres oporów.
Dodam jeszcze że test zegarów działa, po odłączeniu akumulatora i podłączeniu ponownie, wszystkie wskazówki "idą" na max i wracają.

atomic99 15-08-2023 04:12

Odp: wariujący wskaźnik poziomu paliwa
 
...

atomic99 20-08-2023 05:02

Odp: wariujący wskaźnik poziomu paliwa
 
Hallo ?

atomic99 21-09-2023 04:19

Odp: wariujący wskaźnik poziomu paliwa
 
Witam

Pacjent Ford Mondeo MK3 2001r. 2.0TDCi 130KM

Sprawa następująca, bak pełen a pokazuje że pusto

Sprawdziłem miernikiem na stykach przy baku (są 2 więc tylko pływak) pokazuje ~1.5Ω do ~1.8Ω,
zależy jak się mocno szarpnie furą, to jak pełny to chyba w miarę dobrze pokazuje. Więc teoretycznie pływak sprawny.

Niestety po odpięciu i zastosowaniu porady którą gdzieś trafiłem, żeby te piny zewrzeć, dalej nic nie pokazuje.

Sprawdziłem miernikiem ten kawałek wiązki która łączy się pod fotelem, jest sprawna, dalej nie chcę rozpruwać tych kabli.

Czy pływak jest bezpośrednio podłączony do licznika ?
Jak tak, to w które piny żeby można było przetestować wskaźnik poziomy paliwa podając odpowiedni opór na pinach, jak by miał ktoś pływak na wierzchu i sprawdził jaki ma zakres oporów.
Dodam jeszcze że test zegarów działa, po odłączeniu akumulatora i podłączeniu ponownie, wszystkie wskazówki "idą" na max i wracają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.