Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220173)

Magik123 04-03-2015 22:24

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
W żadnym wypadku nie zgadzam się z tym by przykładowy ojciec 3 dzieci harujący po 12h za średnią krajową miał płacić tym darmozjadom większość swojej pensji za to że spieszył się do pracy a oni schowani za krzakami ustrzelili go w terenie zabudowanym gdzie na 3km odcinku prostej drogi stoi 5 chałup oddalonych od drogi o 200m. Czy wy tak chcecie? Ile to w tym debilnym Państwie jest absurdów dotyczących kierowców i ich karania?
Znajdzie sie tu jeden co nigdy nie próbował tłumaczyć się aby uniknąć mandatu? Wątpie.... Gdzie ten przepis o zakazie chowania się Policji? Połowa terenów zabudowanych to wiocha z 3 chałupami i tam najczęściej spotkamy SM lub Policje w krzakach, albo nieoznakowanych Vectrach czy Insigniach. To was tez dotyczy, szczególnie tych w autach służbowych.Szkoda że Polska jest nadal 100 lat za Murzynami i to dotyczy społeczeństwa, gdzie jeden patrzy tylko aby drugiemu podwinęła się noga.....

szmelcmax, nie wiem czy myślisz świadomie czy może nie, skoro uważasz że społeczeństwo Polskie stać na nowe samochody a jeszcze lepiej na ich zmianę co kilka lat...:570: Obudź się albo przestań brać to co bierzesz...

Ale jestem za zabieraniem prawa jazdy przedstawicielom handlowym i wszelakiej maści podobnej w autach służbowych, którzy jak wiadomo zawsze się spieszą bo taka to praca.....Jestem za mandatami ale w strefach gdzie faktycznie istnieje jakieś zagrożenia, szkoły, ruchliwe ulice, tereny gęsto zamieszkałe, osiedla itp...a nie puste wiochy z prostymi drogami....

Markoo 05-03-2015 17:53

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 2364051)
przykładowy ojciec 3 dzieci harujący po 12h za średnią krajową miał płacić tym darmozjadom większość swojej pensji za to że spieszył się do pracy

Cytat:

Napisał Magik123 (Post 2364051)
Ale jestem za zabieraniem prawa jazdy przedstawicielom handlowym i wszelakiej maści podobnej w autach służbowych,

A co jak to te same osoby ?? Nie może tak być.
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 2364051)
ustrzelili go w terenie zabudowanym gdzie na 3km odcinku prostej drogi stoi 5 chałup oddalonych od drogi o 200m. Czy wy tak chcecie?

Nie nie chcemy tak, nie chcę tak, ale drogą do normalności jest walczenie z absurdalnym oznakowaniem a nie pobłażanie i śmiesznie niskie mandaty.

sewenpamp 05-03-2015 23:36

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Cytat:

Napisał Markoo (Post 2364444)
A co jak to te same osoby ?? Nie może tak być.

Nie nie chcemy tak, nie chcę tak, ale drogą do normalności jest walczenie z absurdalnym oznakowaniem a nie pobłażanie i śmiesznie niskie mandaty.

Tak właśnie tu "Marko " racje ma absurd w naszym kraju to już prawie norma...niestety..

peter79 06-03-2015 06:53

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 2364051)
W żadnym wypadku nie zgadzam się z tym by przykładowy ojciec 3 dzieci harujący po 12h za średnią krajową miał płacić tym darmozjadom większość swojej pensji za to że spieszył się do pracy a oni schowani za krzakami ustrzelili go w terenie zabudowanym gdzie na 3km odcinku prostej drogi stoi 5 chałup oddalonych od drogi o 200m.

paradoks
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 2364051)
Ale jestem za zabieraniem prawa jazdy przedstawicielom handlowym i wszelakiej maści podobnej w autach służbowych, którzy jak wiadomo zawsze się spieszą bo taka to praca.....


paoloWawa 06-03-2015 18:59

Hołowczyc w sądzie za jazdę o 114 km/godz. za szybko
 
Hołowczyc w sądzie za jazdę o 114 km/godz. za szybko
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

najbardziej zaciekawił mnie fragment, iż policjanci chcieli wlepić mandat i punkty karne. Zwykłemu szaremu obywatelowi zatrzymują uprawnienia za 50km/h, bo, cytuję, "stworzył zagrożenie dla ruchu drogowego".

Co nie zmienia faktu iż w jednym ma rację - wideorejestrator pokazuje prędkość samochodu "goniącego", więc dla mnie jest to żenujące że na takiej podstawie ustalana jest prędkość kierowcy "ściganego" przez policję.

Markoo 06-03-2015 19:15

Odp: Hołowczyc w sądzie za jazdę o 114 km/godz. za szybko
 
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 2365051)
Hołowczyc w sądzie za jazdę o 114 km/godz. za szybko

i diabli wzięli całą kampanie na rzecz BRD przez tą osobę, choćby się wybronił to z artykułu wynika że płacenie mandatów za prędkość, uważa jako nrmalna sprawa... Jak to się mówi ryba psuje się od głowy :< przykład idzie z góry i od autorytetów.

Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 2365051)
więc dla mnie jest to żenujące że na takiej podstawie ustalana jest prędkość kierowcy "ściganego" przez policję.

Takie są metody pomiaru... zaproponuj lepszą technikę pomiaru, w takim przypadku, nie ma innego sposobu jak odniesienie prędkości ściganego do swojej, kwestia ustabilizowania jej.

kicaj 06-03-2015 23:18

Cytat:

Napisał Markoo (Post 2365064)
i diabli wzięli całą kampanie na rzecz BRD przez tą osobę, choćby się wybronił to z artykułu wynika że płacenie mandatów za prędkość, uważa jako nrmalna sprawa... Jak to się mówi ryba psuje się od głowy :< przykład idzie z góry i od autorytetów.

Takie są metody pomiaru... zaproponuj lepszą technikę pomiaru, w takim przypadku, nie ma innego sposobu jak odniesienie prędkości ściganego do swojej, kwestia ustabilizowania jej.

Jak każda technika pomiaru obarczona jest błędem pomiarowym a ten powinien być uwzględniony na korzyść oskarżonego zgodnie zv polską konstytucją die

Sent from mobile.

hak64 07-03-2015 07:28

Odp: Hołowczyc w sądzie za jazdę o 114 km/godz. za szybko
 
Cytat:

Napisał Markoo (Post 2365064)
Jak to się mówi ryba psuje się od głowy przykład idzie z góry i od autorytetów.

Myślę, że Hołek kombinuje nad przedawnieniem sprawy. Policja ma rok na sporządzenie wniosku o ukaranie. Sądowi pozostał więc niecały rok (do października 2015), na wskazanie winnego. W przypadku wykroczeń po upływie 2 lat od zdarzenia sprawa ulega przedawnieniu. Zapewne sąd wyznaczy jeszcze jakieś terminy rozpraw, ale raz się rozchoruje obrońca, drugi raz obwiniony i sprawa padnie...

kicaj 07-03-2015 08:30

Czyli nic tylko brać przykład z hołka

Sent from mobile.

hak64 07-03-2015 11:38

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 2365280)
brać przykład z hołka

Po pierwsze, nie wiem, czy to dobry przykład. Po drugie zaś, nie każdego stać na dobrego obrońcę (a tylko taki potrafi zakwestionować poprawność pomiaru).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.