Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Odma - wycieki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219393)

Hxpro 02-03-2015 14:14

Odp: Odma - wycieki
 
Ja mam podobne problemy...wielu innych również jak czytam ale problem największy z umiejscowieniem:
1. olej zbiera mi się za pokrywa zaworów, pod wtryskami
2. usunąłem wysciółke z pokrywy silnika- został sam plastik , doczyściłem benzyna ekstrakcyjna i założyłem , po zdjeciu dokładnie po "opryskach" widac było że leci mi z rury do turbo (rezonatora)w miejscu przykręcenia do turbiny i to dosyc mocno, oraz z okolic odmy
3. wymieniłem całą rurę bo był odłamany jeden zaczep- tutaj juz nie leci uff
4. zdjąłem pokrywę zaworów i wyczysciłem zebrany olej, ale za kolektorem ssącym nie udało się doczyścić bez zdejmowania, okazało sie poza tym że korek od oleju jest cały zasyfiony i nierówna jest uszczelka, oczyszczone i odwróciłem uszczelkę- tu tez teraz sucho, dałem nowa uszczelke pod pokrywę i...
5. w okolicach odmy leci olej dalej- pokrywa silnika w tym miejscu jest ochlapana, plastikowy odpowietrzacz oblany- nie wiem czy jest sens to rozbierac czy kupie pokrywę , ale olej za pokrywą w takiej ilości po 100km... albo przelało się to czego nie doczyściłem albo coś jeszcze puszcza- same wtryski sa suche przy gniazdach- może to szpilki?
Wydaje się że czeka mnie większa robota ze zdejmowaniem kolektora ssącego tak jak czytałem w innych postach. Ogólnie jak leciało ze wszystkich miejsc to miałem ubytek ok 0,5l na ok 5tys km- duzo i denerwuje. W żadnym silniku Vw tego nie miałem załamka. Rocznik mojego c-max to 2006, przebieg to ok 200tyś . Przybył do kraju w 2009 roku z przebiegiem 90 tyś

lotek 02-03-2015 15:16

Odp: Odma - wycieki
 
Powiem Ci, że u mnie również znów leci i chyba nabędę nową pokrywę i tyle.

wrzoch 02-03-2015 21:55

Odp: Odma - wycieki
 
Jeżeli leci spod tego dekielka, tego na zatrzaskach, to można tam podłożyć oring 1mm grubości, nie pamiętam średnicy, ale chyba 46mm wewnętrzna. Trzeba uważać, żeby zatrzasków nie połamać. Jak membrana jest tylko cała, to przestanie stamtąd cieknąć.

_Slawo_ 03-03-2015 08:30

Odp: Odma - wycieki
 
Witam. A czy po wymianie pokrywy z odmą na nową problem z wydostającym się olejem przez odmę znika całkowicie? Pytam bo nowa pokrywa trochę kosztuje i czy jest sens jej zakupu?

lotek 03-03-2015 09:09

Odp: Odma - wycieki
 
Nowa pokrywa to koszt około 270 pln. I według mnie całkowicie nie wyeliminuje wycieków z odmy ale znacznie je ograniczy.

c-matix 30-03-2015 14:38

Odp: Odma - wycieki
 
Do . Mam pytanie czy na pokrywie zaworów co jest ten okrągły dekielek na ok 7-8 zaczepek w nim jets membramka tak ??? mi przez nią nie leci olej ale zaczoł lecieć do odmy i w turbine dość mocno. I tu moje pytanie czy jest tam jakiś zaworek-membramka która po wymianie może ograniczyć ten olej, bo wczesniej miewałem minimalne ślady oleju w przewodzi e dolotowym od filtra do turbiny a teraz od miesiąca mam te rowki zalane olejem.
Dodam że 3 tygodnie było czyszczenie całego układu dolotowego, zaślepienie z czyszczenie ERG i wymiana świec żarowych. A ukłą był zawalony tak że przez te przyczyne wywalało mi olej spod korka wlewowego olej.

A i przy okazji drugie pytanie czy wersje 90KM posiadają nieszczęsne sitko w smoku oraz co daje usunięcie jakiegoś małego siteczka w przewodzie który idzie od turbiny w dół do silnika nie mylić z gruszką.

pilot14 31-03-2015 10:55

Odp: Odma - wycieki
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2378843)
A i przy okazji drugie pytanie czy wersje 90KM posiadają nieszczęsne sitko w smoku oraz co daje usunięcie jakiegoś małego siteczka w przewodzie który idzie od turbiny w dół do silnika nie mylić z gruszką.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i inne, w wyszukiwarkę internetową wrzuć "ford 1.6 tdci sitko turbiny" a tematów ci wyskoczy masa. Są tam opinie za i przeciw wywaleniu sitka, jest opisana lokalizacja i sposób demontażu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.