Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Trzecie światło STOP - awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176284)

beavis 30-01-2019 11:47

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Juz trzeci raz w ciagu 2 lat wymieniam zarowke w stopie. Koszt maly ale wiekszy problem z czasem. Tak z ciekawosci czy tez tak Wam czesto pada?
Poza tym zawsze mam jakis tam blad zwiazany z oswietleniem z tylu ale wszystko zawsze dziala..

Jaka dokladnie ma byc tam zarowka bo moze ja wsadzam z jakas inna moca...
Moze ktos podac linka ktora bedzie na 100% ok.. Mam wersje z przed liftu z 2006. Zastanawiam sie tez czy nie wsadzic tam zarowki LED ktora nie bedzie padac od wstrzsow itp..

beavis 25-02-2019 14:11

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Sam sobie odpowiem ale i przestrzegam Was przed instalacja zarowki LED-a do swiatla stop.. Zarowka zamiast swiecic to dziwnie pulsowala :) wiec musialem odeslac :(
Poza tym kupilem normalna W16W Philipsa Vision co niby ma swieciec 700h. Zobaczymy ile teraz wytrzyma...

mejo 15-04-2023 20:01

Dodatkowy STOP nie świeci
 
Siemanko forumowicze.
Spotkaliście się z takim problemem jak ja?

Otóż wyskoczył mi komunikat o usterce żarówki świateł hamowania i rzeczywiście nie świeci dodatkowy. Najlepsze jest to że po wymianie żarówki dalej nic... Sprawdzałem miernikiem i napięcie jest. Nawet kilka żarówek testowałem. Weźcie poratujcie to strasznie mnie to irytuje...

ander000 04-01-2024 19:37

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał beavis (Post 3098776)
Sam sobie odpowiem ale i przestrzegam Was przed instalacja zarowki LED-a do swiatla stop.. Zarowka zamiast swiecic to dziwnie pulsowala :) wiec musialem odeslac :(

Poza tym kupilem normalna W16W Philipsa Vision co niby ma swieciec 700h. Zobaczymy ile teraz wytrzyma...

Mi też pulsowała zarowka led, które miałem kupione na wymianę w klapie (bo tam często się przpalały). Myślałem że mruganie nawet i fajne będzie, ale po wyłączeniu silnika i wyłączeniu auta, lampka nadal świeciła.
Poza tym światła stroboskopowe, jak doczytałem, są zabronione.
Pozostaje mi kupić nową zwykłą żarówkę..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

ander000 04-01-2024 23:38

Odp: Dodatkowy STOP nie świeci
 
Cytat:

Napisał mejo (Post 3452780)
Siemanko forumowicze.

Spotkaliście się z takim problemem jak ja?



Otóż wyskoczył mi komunikat o usterce żarówki świateł hamowania i rzeczywiście nie świeci dodatkowy. Najlepsze jest to że po wymianie żarówki dalej nic... Sprawdzałem miernikiem i napięcie jest. Nawet kilka żarówek testowałem. Weźcie poratujcie to strasznie mnie to irytuje...

To bardzo dziwne, że jest napięcie a zarowka nie świeci.. Najwyraźniej zarowka nie przewodzi prądu. Może styki się wyłamały, te male druciki potrafią się gdzieś wygiąć, albo po prostu trefne masz żarówki.
Być może styki w samym złączu nie stykają. Pytanie gdzie mierzyłeś napięcie. Czy na kostce czy w gnieździe żarówki.
Jeszcze jedna przyczyna może być, jeśli masz żarówki led. W ledach istotna jest biegunowość. Wystarczy odwrotnie włożyć żarówkę. Zwykłe, żarnikowe można było montować jak się chce.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Antej 05-01-2024 20:28

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał ander000 (Post 3480553)
jest napięcie a zarowka nie świeci

Jak już kolega zrozumienie że "świecenie"nie zależy od napięcia tylko od natężenia prądu, to przestanie się dziwić.

Wystarczy ze wiązka wisi na "jednym włosku", a napięcie będzie.

hrobot 13-03-2024 08:44

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3480631)
Jak już kolega zrozumienie że "świecenie"nie zależy od napięcia tylko od natężenia prądu, to przestanie się dziwić.

Wystarczy ze wiązka wisi na "jednym włosku", a napięcie będzie.

Tak to działa w hydraulice, gdzie woda nie rozwali rury żeby płynąć szerszym strumieniem. Gdyby tak było w elektryce bezpieczniki byłyby zbędne, wystarczyłaby odpowiednia grubość przewodów. W realu "włosek" wystarczy do zamknięcia obwodu, wymuszenia przepływu prądu przez odbiornik, a jeśli prąd ten będzie ponad możliwości "włoska" to włosek sam zacznie świecić, ale króciutko :). W motoryzacji można to łatwo zamodelować podłączając prymitywny prostownik do mocno rozładowanego akumulatora. Bezczelny akumulator nie zważając na nic zassie tyle prądu że dziesięcioamperowy bezpiecznik wyparuje w milisekundę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.