Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat''kierownica zablokowana powtórz'' (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172857)

KrzysSied 12-09-2019 13:18

Odp: Blokada kierownicy powtórz
 
No i w 90% znam powód. Kończy się blokada kierownicy (elektryczna) - choć problem leży zapewne po jej mechanicznej stronie (więc Danielo_82 najprawdopodobniej miał rację). Czy wiecie może kto tego typu naprawami zajmuje się Słupsk lub okolice.

Bump:
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3173118)
Poczytaj :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I dodatkowo, jeśli chciałbyś wymienić blokadę na inną musisz sparować immobiliser.

Dzięki za podrzucenie tematu ale już go czytałem. U mnie niestety jest ta różnica, że blokada nie odpuszcza a gdy odpuści komunikat znika od razu. Ale przyczyna jest prawdopodobnie ta sama : "kończąca się" blokada elektryczna kierownicy. I o ile sama wymiana elementu nie jest problemem dla mechaników o ile potrzebuję fachowca, który "sparuje mi ją z immobiliser'em"

deltoro 12-09-2019 14:28

Odp: Blokada kierownicy powtórz
 
Cytat:

Napisał KrzysSied (Post 3173135)
No i w 90% znam powód. Kończy się blokada kierownicy (elektryczna) - choć problem leży zapewne po jej mechanicznej stronie (więc Danielo_82 najprawdopodobniej miał rację). Czy wiecie może kto tego typu naprawami zajmuje się Słupsk lub okolice.
..."

Zobacz na Cecorskiej 9, Tomala Auto Service

KrzysSied 13-09-2019 08:25

Odp: Blokada kierownicy powtórz
 
Cytat:

Napisał deltoro (Post 3173151)
Zobacz na Cecorskiej 9, Tomala Auto Service

Kiedyś potrafili robić z Fordami cuda. Teraz to już jeden z wielu zakładów mechaniki (zresztą to samo Autoremix na Słonecznej). Ale dzięki za podpowiedź.

lukasz19v 05-01-2020 16:12

blokada kierownicy powtórz
 
1 załącznik(i)
Witam Wszystkich
Temat który założyłem był omawiany niejednokrotnie ale wieki temu.
Mam problem z moim mondeo pojawił się komunikat "kierownica zablokowana powtórz" .Auto nie reaguje na przycisk Power nie włącza się zapłon przez co nie można odpalić auta.
Po kilku próbach odłączania akumulatora zapłon udało się włączyć .Na conversie wyświetla się komunikat o usterce układu kierowniczego.Sprawdzone zostały wszystkie bezpieczniki, akumulator 12.7v, wiązka główna silnika, kable od elektrycznej blokady do modułu FRA. Po podłączeniu do kompa występują tylko błędy modułu FRA .
Po ich skasowaniu Auto zaczyna żyć odpala jeździ normalnie jednak po zgaszeniu i odczekaniu 30 s (czas aktywacji blokady) błędy powracają i znowu nie można włączyć zapłonu (kierownica zablokowana powtórz) . Czy może ktoś spotkał się z identycznym problemem albo wie czym mój problem może być spowodowany?

radkor 05-01-2020 16:28

Odp: blokada kierownicy powtórz
 
Pierwszy do sprawdzenia czujnik na pedale sprzęgła. W większości przypadków jego usterka powoduje problemy, które masz.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

lukasz19v 05-01-2020 16:51

Odp: blokada kierownicy powtórz
 
Ale chyba sam zapłon powinien się włączać bez udziału sprzęgła a błąd z czujnika sprzęgła pojawił się pierwszy raz.

radkor 05-01-2020 18:23

Odp: blokada kierownicy powtórz
 
Wydaje mi się, że gdzieś pisali że gdy czujnik sprzęgła jest uszkodzony to moduł RFA nie pozwoli nawet na włączenie zapłonu.

Angelikatbg89 15-01-2021 19:07

Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''
 
Witam chłopaki ,
Mam ten sam komunikat z mojej kudze.( kierownica zablokowana powtórz , kluczyk nierozpoznany ) Doszłam do tego ze ta zapadka się blokuje i ten element jest do wymiany (sterownik blokady kierownicy ) kupiłam nowy używany i teraz szukam kogoś kto mi sparuje to z autem . Dużo z tym motki i jaki koszt takiego sparowania ? I czy to pomoże bo mam już dość chodzenia wszędzie z buta 😡
Dzięki za wszytskie odpowiedzi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.