Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78056)

INVERTER 08-09-2010 19:05

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Blaszki to faktycznie można sobie włożyć w D :diabelek:

Ale można najzwyczajniej w świecie odłączyć przewód podciśnieniowy z EGR i do zaślepić żeby niepotrzebnie nie marnował podciśnienia :619: Dotyczy to tylko wersji z euro3, czyli bez przewodów przy EGR :P

W silniku z euro4 wyskoczy błąd nieważne co zrobimy :diabelek:

Jestem przeciw blokowaniu EGRa ale jak widzę co się dzieje za samochodem w gorący dzień przy włączonej klimie to wole go odłączyć nawet kosztem głośniejszej pracy silnika :diabelek:

Z działającym egr na wolnych obrotach do silnika idzie 50/50 spaliny/powietrze i przy przygazowaniu po prostu musi zadymić, taki zawór ma swoją bezwładność/czas reakcji niestety :diabelek:

UKey 12-09-2010 11:06

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Czy ktoś może wrzucić jakie foty step by step jak to rozebrać, co wyczyścić na co zwrócić uwagę żeby nie spierd* :roll:... u mnie ten zawór jest pod turbiną i samo to już sprawia że ręce mi się trzęsą jak mam się za to zabrać... ;)

galux20 30-12-2010 21:09

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
nio witam mam do wymiany zaw. egr [elektryczny] 2,2 tdci 2005 w serwisie z wymianą liczą za niego 1450 brutto. czy ktoś ma jakieś lepsze ceny[przebieg auta 138 tys km]
pozdrawiam piotr

maestro06 31-12-2010 09:39

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Cytat:

Napisał galux20 (Post 1567675)
nio witam mam do wymiany zaw. egr [elektryczny] 2,2 tdci 2005 w serwisie z wymianą liczą za niego 1450 brutto. czy ktoś ma jakieś lepsze ceny[przebieg auta 138 tys km]
pozdrawiam piotr

jeśli chodzi Ci o cenę samego egr to napisz do Jacka, bo z wymianą powinieneś poradzić sobie sam, tylko ktoś musiałby wykasować Ci błąd z kompa

galux20 31-12-2010 22:06

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
jak można skontaktować sie z Jackiem?

Krzysiek 31-12-2010 23:42

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Wysyłasz do Niego PW na profil i czekasz na odpowiedź. 8)

galux20 01-01-2011 09:26

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
problem mam taki;egr będzie w serwisie dopiero 10 stycznia.
jest jakiś sposób żeby silnik nie wchodził w tryb awaryjny?
chociaż tak prowizorycznie?

Snajper_881 02-01-2011 15:02

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Mam pytanie, odłączyłbym na próbę, kostkę elek. od EGR albo przewód podciśnieniowy. Gdyby się jakiś CHECK wys.....to mogę go usunąć poprzez odpięcie aku czy tylko WDS??

piorkum 04-01-2011 18:53

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
a jak egr jest na podcisnienie i ma kostke podpieta a turbina sterowana podcisnieniem to jak mozna sie pozbyc tego g.... ?? jest to tdci 115

galux20 13-01-2011 20:48

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
no to wymienili mi w serwisie
egr z robocizną w serwisie 1270 brutto


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.