Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Lampka LED tablicy rejestracyjnej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313021)

zmulim 26-03-2024 21:05

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
Da się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Antej 26-03-2024 21:40

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
Dobry moment na zmianę na wersję z kamerą cofania.
Połowa roboty z głowy.

clubGRANT 27-03-2024 11:20

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
2 załącznik(i)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Demontaż dla mk3 kombi:
1. otwierasz klapę , w wewnętrznych uchwytach pod ich zaślepkami są po 2 śruby torx - odkręcasz,
2. "wyrywasz z czuciem" plastikową tapicerkę klapy (stań na czystej posadzc nie na trawie) jest na metalowych spinkach które potrafią wypaść na zewnątrz, chociaż częsciej zostają na trzpieniach tapicerki lub wpadają do środka klapy ( jest ich na oko 10szt) , nie usuwaj choć możesz - bocznych plastikowych osłon,
3. w otworach na foto są 4 nakrętki blędy na klucz 10 (mniejwięcej w tych miejscach - niepamiętam) odkręcasz i blęda wychodzi po poluzowanie lamp,
4. odpinasz wtyczkę klamki , wyjmujesz blęde i wysuwasz klamkę, montaż odwrotnie.

Biskup1050 27-03-2024 20:47

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
Dzięki za poradnik, część już zamówiona, zobaczymy jak to pójdzie.
Czy w tym modelu Focusa powinienem się spodziewać więcej takich niespodzianek?
Mam na myśli tanią pierdołę w każdym innym aucie ale tutaj drogi koszmar.

edmun 28-03-2024 12:39

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
Tak. Focusy (i nie tylko) są znane z wielu pierdół które często kosztują (w ASO) sporo i często są to też pierdoły które są znane tylko właścicielom Fordów gdzie mechanicy nie mają ochoty ani takich pierdół diagnozować ani naprawiać.

Biskup1050 01-04-2024 19:06

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
Witam.
Czy ktoś próbował po prostu przewiercić od zewnątrz tą klamkę ,żeby naruszyć oba zatrzaski i wyjąć część bez demontażu tylnej klapy ?
Znalazłem takie rozwiązanie na zagranicznym forum.

Biskup1050 12-04-2024 21:07

Odp: Lampka LED tablicy rejestracyjnej.
 
Witam.
Wreszcie znalazłem trochę czasu na zabawę z tym podświetleniem.
Wszystkim zainteresowanym mogę potwierdzić, że sposób bez rozbierania klapy działa.
Potrzebna jest wkrętarka (najlepiej jakaś nieduża), wiertło do metalu 6 lub od razu 8, przewiercamy starą część po lewej stronie (to ważne bo po prawej biegnie wiązka kabli) mniej więcej po środku, pod kątem około 45 stopni,
staramy się trafić w podstawę zatrzasku i gotowe.
Czas pracy 3-5 minut ,im mniejsza wkrętarka tym szybciej można trafić w podstawę zatrzasku, ja miałem większą i musiałem sporo rozwiercić gdyż blokowała mnie już klapa bagażnika.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.