Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kasowanie wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108532)

tedi_k 17-10-2016 21:55

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał crazybutcher (Post 2676785)
...chcę zmienić interwał wymiany oleju z 20 tys km na 15 tys km. ..

Mie da się. Interwał jest zaprogramowany w softcie.

camel1313 20-10-2016 12:28

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Witam.
Mam mojego Maksia od 2 lat i też mam dpf-a. Przejechałem jakieś 25 tyś i jeszcze nie widziałem u siebie inspekcji olejowej. Oczywiście sam zmieniam olej i nigdy nie wykonywałem kasowania inspekcji.
To jest normalne?

arekmiz 20-10-2016 13:43

Odp: kasowanie wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał krzykor (Post 2332424)
Dla tych co mają automatyczną skrzynią biegów - Power Shift, przycisk uruchamiający "Ford Power", robi się to tak:

Nacisnąć przycisk "Ford Power" bez jednoczesnego naciskania hamulca (bo wtedy silnik odpali) i jak zapalą się zegary (gdzie normalnie by wyskoczył komunikat o konieczności naciśnięcia hamulca w celu uruchomienia silnika) dopiero wtedy hamulec + gaz naciskamy do delikatnego oporu i czekamy jak zamieni się napis z wyświetlacza z: [...] in progress, na: [...] completed.

U mnie nie działa, nic takiego się nie wyświetla...

damianfox 30-12-2016 21:54

Odp: kasowanie wymiana oleju
 
A ja mam problem w drugą stronę. Galaxy 2006 nie pokazuje komunikatu ,że trzeba wymienić olej .?
można temu zaradzić ?

Bump: A ja mam problem w drugą stronę. Galaxy 2006 nie pokazuje komunikatu ,że trzeba wymienić olej .?
można temu zaradzić ?

M4r3k77 30-12-2016 23:10

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Możesz wymienić olej kiedy chcesz i normalnie kasujesz inspekcję wymiany mimo że nie informuje o wymianie. Komunikat o resecie normalnie się zapali.

AutoSifu 05-04-2017 13:17

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Hmm. Mam S-max 2008 2.0 Duratec-HE (benzyna) z małym licznikiem i nie mam funkcji przypominania o wymianie oleju w silniku. Trzymanie hamulca i gazu nic nic nie daje. Nic się nie wyświetla.
W IDS brak opcji kasowania inspekcji i brak aktualizacji dla zegarów

makinen 11-02-2018 16:30

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Co ile kilometrów wyświetlany jest komunikat informujący o konieczności wymiany oleju? Może ktoś wie?

eclipse 11-02-2018 20:10

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
W zależności od stanu zużycia / rozcieńczenia / lepkości oleju , nie ma czegoś takiego jak ilość przejechanych kilometrów .

Sylwina 21-07-2018 14:22

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Witam,mam pytanie,bo nie jest jasno napisane-Monit co do wymiany oleju wyskakuje na podstawie ilości załaczania (wypalania) filtra czy też jest jakiś czujnik,który "bada " zużycie oleju lub analizuje też inne dane ,nie tylko liczbę cykli załączania dpf-a? Kilka miesięcy temu kupiłem galaxy 2.0 TDCI 2008- ok 3-4 tys km po wymianie oleju i zresetowaniu ,znowu włączył się monit aby wymienić olej -jaka przyczyna ,zapchany filtr?,wydaje mi się że włącza się dość często-wówczas gorzej przyśpiesza..Z góry dziękuję

jeremi376 30-12-2018 12:40

Odp: Kasowanie wymiana oleju
 
Witam. Posiadam s max z 2006r u mnie też niema komunikatów o wymianie oleju. Olej wymieniam regularnie co 10tys. Po wymianie wsiadam zamykam wszystkie drzwi zapłon na on i trzymam pedał gazu i hamulca przez 15s.żaden komunikat się niepojawia. Po podpieciu komputera i programu forscan w module PCM szyna HSCAN zapamiętuje ODO OIL CHG taki stan licznika na jest w zegarach. Robię tak po każdej wymianie oleju zawsze zapamiętuje. Co wy NATO.???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.