Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów--- (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64650)

Malichfocusc-max2005 16-11-2018 22:46

Odp: Sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów---
 
Witam. Kupiłem C-Maxa z 2005 roku i nie mam ani ikonki pasów ani tego typowego dźwięku nie zapiętych pasów. Próbowałem wszystkich metod opisanych na forum ale dalej nic. Poradźcie .

ChceMiecCMAXa 17-11-2018 05:33

Odp: Sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów---
 
Cytat:

Napisał Malichfocusc-max2005 (Post 3056296)
Witam. Kupiłem C-Maxa z 2005 roku i nie mam ani ikonki pasów ani tego typowego dźwięku nie zapiętych pasów. Próbowałem wszystkich metod opisanych na forum ale dalej nic. Poradźcie .

A próbowałeś ELMconfig ? Bo w taki sposób ja sobie wyłączyłem.

adamon 19-11-2018 13:57

Odp: Sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów---
 
tak się dezaktywuje ale też aktywuje :
Dezaktywacja przypomnienia pasów – procedura
Siedząc na fotelu kierowcy, zaciągnij hamulec ręczny, a skrzynię biegów ustaw w pozycji neutralnej (lub P w przypadku skrzyni automatycznej).
Upewnij się, że drzwi są zamknięte.
Przekręć kluczyk do pozycji II.
Kontrolka niezapiętych pasów zapali się – poczekaj aż zgaśnie. Może to potrwać kilkadziesiąt sekund.
Zapnij i odepnij pas bezpieczeństwa 9 razy. Na końcu pas musi być odpięty.
Jeżeli poprzedni krok został wykonany odpowiednio, to kontrolka pasów bezpieczeństwa zapali się na 3 sekundy potwierdzając wejście w tryb kodowania.
Zapnij i odepnij pas bezpieczeństwa jeden raz.
Procedura zostanie potwierdzona miganiem kontrolki.

jacekmb1 30-11-2018 13:42

Sygnał pasów bezpieczeństwa
 
Witam dzisiaj sygnał od pasów daję znaki bez opamiętania odpinam i zapinam pasy i nic nie reaguje mam tylko od strony kierowcy miał może ktoś z was taką przyczynę dodam jeszcze że podłączyłem komputer i wychodzi mi błąd P0622 nie wiem czy dobrze czytam że ten błąd to wina alternatora dzisiaj jeździłem praktycznie cały dzień i oprócz dźwięku pasów nic się nie dzieje zrobiłem jeszcze pomiar ładowania alternatora i jest idealny przesiedzialem pół soboty ale usterka naprawiona

jacekmb1 01-12-2018 17:55

Odp: Sygnał pasów bezpieczeństwa
 
Usterka naprawiona

mazik1 03-12-2018 06:12

Odp: Sygnał pasów bezpieczeństwa
 
Może opiszesz co było przyczyną takiej sytuacji.

jacekmb1 04-12-2018 05:54

Odp: Sygnał pasów bezpieczeństwa
 
Zacznę od tego że błąd pokazywał na usterkę alternatora jednak ładowanie sprawdziłem i jest ok później sprawdziłem wszystkie przewody od alternatora, rozrusznika i akumulatora i też było ok ale dalej mi Buczek dawał znać, rozebralem klamre od pasów i okazało się że jeden że styków się zawiesił cała przyczyna.

Damian778 29-08-2023 15:04

Kontrolka pasów bezpieczeństwa
 
Witam jak w tytule gdy robię test zegarów za pomocą przycisku reset na zegarach kontrolka się pali , gdy normalnie odpalam samochód kontrolka się już nie zapala ani nie daje sygnał dźwiękowego by zapiąć pasy.Znalazłem tematy o kombinacji dezaktywacji i aktywacji tych pasów ale u mnie to nie działa , prosił bym o jakieś wskazówki przy diagnostyce komputerowej brak błędów poduszkę itp

mario1985h 10-04-2024 09:05

Kompletny brak kontrolki pasów bezpieczeństwa
 
Witam koledzy mam problem po przekręceniu zapłonu nie pojawia mi się kontrolka niezapiętych pasów. Próbowałem aktywować zapinając i odpinając pas 9 razy kontrolka mignie 3 razy i nic jak niebylo tak nie ma. Może macie jakiś pomysł co może być.

lisek40 10-04-2024 10:01

Odp: Kompletny brak kontrolki pasow bezpieczeństwa
 
1. Wrzucamy na "luz"
2. Zaciągamy "ręczny"
3. Zamykamy drzwi od wewnątrz
4. Przekręcamy kluczyk na zapłon i wyłączamy
5. Wkładamy pas do zapięcia raz i wyjmujemy spowrotem.
6. Przekręcamy kluczyk na zapłon
7. Wkładamy i wyjmujemy pas do zapięcia 10. razy (u mnie zadziałało po 15.)
8. Jak wszystko pójdzie dobrze kontrolka niezapiętych pasów powinna trzy razy zamigac.
lub
1. naciskamy 15 razy przycisk zwalniający pas.
2. Jak wszystko pójdzie dobrze kontrolka niezapiętych pasów powinna trzy razy zamigać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.