Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] 2.0 EB 240km - założone LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268357)

Struna 20-07-2021 16:14

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
z 1L na 0,99L - od razu lepiej wygląda ;)

meh 29-08-2021 22:06

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
mam pytanie do forumowiczów jeżdzących na lpg w mk5. Jak wygląda kwestia wskaźnika paliwa, czy spada on wraz z prognozowanym spalaniem jakie średnio pokazuje komputer np 13l/100km, czy odpowiednio do zużytego paliwa na dotrysk np te 2-3l na 100km?

kln1920 30-08-2021 06:28

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Cytat:

Napisał meh (Post 3365150)
czy odpowiednio do zużytego paliwa na dotrysk np te 2-3l na 100km?

ta opcja

meh 31-08-2021 21:12

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3365170)
ta opcja

dzięki za odpowiedz;)

Hubercior 28-10-2021 05:51

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Witam to mój pierwszy post tutaj. Od 2 dni jestem posiadaczem Fusion 2.0 2016r. Myślę o instalacji LPG.
Wcześniej miałem Volvo S60 i tam miałem pośredni wtrysk paliwa oraz instalację Zenit OBD + Herkulesy. Mam dobrego gazownika, który dobrze ogarnia Zenita nawet AG Centrum go poleca w Grodzisku Mazowieckim.
I teraz zastanawiam się nad tym co instalować w Fusionie :

1) Zenit Direct (znam poprzednika tj OBD ale nie wiem jak będzie pracować z silnikiem z bezpośrednim wtryskiem) Jakie mogą być z nim problemy i jakiego rzędu dotryski są tj.ile L PB?. W Volvo jeździłem na Zenicie OBD ponad 6 lat i nic poważnego nie działo się ani z instalacją ani z silnikiem. Ktoś z forum (wiem, że kolega Zywieccc ma) może wypowiedzieć się jakie miał "przygody" z Zenitem i jak to działa z Fusionem ?
2) KME EVO Sky Direct
3) instalację z wtryskiem gazu w fazie ciekłej?? Ale czy jakaś jest ponoć Prince wycofał się i do Fordów nie ma (z tego co słyszałem coś z wtryskiwaczami się działo), STAG 500.4 DIS nie ma na rynku a miał być od kilku lat, Vialle Liquid SI też nie do Fusiona... Vialle Liquid SI [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Vialle [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
4) Instalacje dedykowane Landi Renzo Direct jest ponoć dedykowaną do tego silnika/samochodu. Ktoś z was ma Landi Renzo Direct i podzieli się swoimi doświadczeniami ?

Czytałem poprzednie wątki i ktoś napisał, że miał EZP i obniżyło mu to dotryski tj spalanie PB. Z tego co czytałem na liście silników do których jest przeznaczony EZP nie figuruje nigdzie (przynajmniej nie udało mi się znaleźć ) Fusion 2.0. Auto Dakar chwali się że ich EB 2.0 ma dotryski na poziomie 1 L PB na KME EVO Sky Direct. Pytanie ile na takim ustawieniu silnik wytrzyma ? Migaz instalujący Landi Renzo twierdzi, że minimalne dotryski w tym silniku to 0.5L na cylinder czyli min 2L PB i więcej w zależności od stylu jazdy. I m większe obciązenie silnika tym większe dotryski. Więc jakoś nie chce mi się wieżyc aby 1L w KME był wystarczający i nieszkodliwy dla silnika ?
Zgłupieć można bo każdy chwali swoje rozwiązanie... :(

Co lepszego ma sterownik KME czego może nie mieć ZENIT direct i na odwrót ?
Jetem z Warszawy i rozglądam się za dobrym instalatorem. Wiem, że tutaj polecacie Auto Dakar jeśli chodzi o KME. Ktoś jeszcze poleci jakiś warsztat w Wawie lub okolicach ? Niedaleko mnie jest jeszcze ALLTOP ul.Chodecka 1D. Jakieś opinie o nich ?

Jaka obecnie jest cena instalacji KME Sky Direct oraz Zenita Direct ?

I pytanie niezwiązane z LPG. Polecicie jakiegoś mechanika który dobrze ogarnia Fusiony teren Warszawa,Marki,Zielonka, Ząbki ? W moim nie działa spryskiwacz szyby przedniej. Wycieraczki działają ale nie słychać pompki spryskiwaczy. Zastanawiam się czy padła czy coś jest rozłączone. Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik od spryskiwacza ? W manualu znalazłem bezpiecznik od wycieraczek... Czy to chodzi na 1 bezpieczniku ?

bartek2504 29-10-2021 09:43

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Cytat:

Napisał Hubercior (Post 3376330)
2) KME EVO Sky Direct

mam taką instalacje,
- sky direct,
-redutkor GTS,
-wtryski yeti+,

zalozona przy 50k km, obecnie ponad 120k km na liczniku, co 10k km wizyta u Arka w Auto Dakar- wymiana filtrow lpg i podlaczenie pod kompa +wymiana oleju, swiece co max 60k km.
spalanie po stolicy wg fuelio -ok 2l pb (ale ja duzo jezdze i gasze/uruchamiam kilkanascie razy dziennie), lpg ok 12l,
Powiem tak, jak masz mozliwosc to w ciemno jedz do Arka, ma doswiadczenie w gazowaniu eb i wie co robi.

Cytat:

Napisał Hubercior (Post 3376330)
Niedaleko mnie jest jeszcze ALLTOP ul.Chodecka 1D. Jakieś opinie o nich ?

slyszalem pozytywne opinie ale niewiem jak u nich z gazowaniem ecoboostow.

Cytat:

Napisał Hubercior (Post 3376330)
Jaka obecnie jest cena instalacji KME Sky Direct oraz Zenita Direct

2 lata temu ok 5k brutto, teraz pewnie jak ze wszystkim cena poszla do gory, ale nie szukalbym tu oszczednosci na montazu, znam osoby ktore pojechaly 100km za Warszawe zalozyc lpg 500zl taniej i żałują :).

Struna 29-10-2021 09:46

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Zdecydowanie do Auto Dakar, Arek to jeden z najlepszych w kraju.

Retip31 02-11-2021 19:50

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Witam wszystkich.
Ja jeżdzę na STAGu i jest ok. Założony przy 70 k.km a teraz mam 110tys.
Spalanie ok. 10l. LPG / 2-3 Pb

Alter_e 09-05-2023 14:35

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Małe odświeżenie tematu - może komuś się przyda.
W czerwcu zeszłego roku założyłem instalację KME u Arka w AutoDakar - do dziś przejechane ponad 23 tyś kilometrów. Poza drobnymi korektami ustawień bez większych problemów. Jeżdżę w cyklu mieszanym z przewagą trasy (codziennie do pracy po 35km w jedną stronę z czego tylko kilka w mieście, a reszta eSką z prędkością do 140) przy normalnych temperaturach zewnętrznych spalanie 10,5-11l LPG i 0,5-0,8l PB. Raz na jakiś czas dolewam środka do czyszczenia wtryskiwaczy bo po pierwszych 10k zauważyłem, że na PB "gorzej" chodzi.

iksilak 18-03-2024 11:47

Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG
 
Odświeżę temat.
Poleci ktoś dobrego instalatora LPG w południowej części łódzkiego? Najlepiej okolice Bełchatowa lub Łasku ale jak ktoś zna sprawdzonego, dobrego gazownika to chętnie dojadę też trochę dalej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.