Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75993)

Yoo! 17-07-2018 19:05

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Koledzy możecie mi podpowiedzieć jak zamontować światłą NSSC 510HP pod włącznik automatyczny w Focusie MK2 przed liftem

Bump:

Wayne 23-09-2018 00:01

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
A ja się pochwalę swoimi dziennymi. Rzeźbienie całą sobotę i trochę niedzieli, zdejmowanie zderzaka, wycinanie i wiele innych, ale zakończone sukcesem. Lampy pochodzą od Mondeo MKIV po lifcie. Zapalają się tak samo jak w w oryginale. Po stacyjce całą mocą, a po zapaleniu pozycyjnych lub mijania świecą przygaszone. Całkowicie legalnie bo oryginalnie :)
Na zdjęciach słabo widać, ale może dopatrzyć jak świecą przy zapalonych światłach i bez.
Świetnie współgrają z czujnikiem światła.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mrmister 03-12-2018 16:02

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Z racji tego że ostatnio dość modne są żarówki LED'owe zastanawiam się nad ich wymianą w miejsce zwykłych tylko jest jedno "ale"... Mianowicie mam światła DRL i zamontowany osławiony bezpiecznik R15. Wszystko działa pięknie to znaczy w dzień palą się tylko mijania z mniejszą mocą bez pozycji tył, przód i dopiero jak czujnik załapie mrok albo tunel to złączają się mijania z pełną mocą i oczywiście wszystkie postojówki, oraz deska rozdzielcza się podświetla. Moje pytanie czy taka żarówka LED'owa też będzie w stanie świecić z mniejszą mocą w dzień po przekaźniku R15? I czy ktoś już to ćwiczył?

rzepetto 03-12-2018 16:09

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Za montowanie żarówek LED zabierają dowód rejestracyjny.

Mrmister 03-12-2018 16:20

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał rzepetto (Post 3063573)
Za montowanie żarówek LED zabierają dowód rejestracyjny.

Kolega z własnego doświadczenia czy z drogówki? Kuzyn już od roku jeździ tyle że ma lampy soczewkowe i jakoś nie zabrali...

Wayne 03-12-2018 16:53

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Mrmister.
Pomijając kwestię legalności, homologacji, itd., wystarczy, że będziesz miał stłuczkę (nawet nie z Twojej winy), kierowca drugiego samochodu powie, że go oślepiłeś i nici z odszkodowania. Może tak być, że przy stłuczce, wypadku zbijesz lampę reflektorową, a będzie kumaty i dociekliwy policjant to też będziesz miał problemy.
Twoja sprawa czy założysz czy nie, ale ja Ci nie pomogę z kwestią ciemniejszego świecenia, Musiałbyś wziąć jakąkolwiek żarówkę 12V i poćwiczyć z obniżonym napięciem.
Chociaż z drugiej strony żarówka, żarówce nie równa. Przykładem podam LED 230V u mnie w domu. Jedna współpracuje z podświetleniem włącznika przy ścianie, a inna nie chce, ponieważ po wyłączeniu cały czas się żarzy i trzeba wyciągać podświetlenie włącznika.
Tak więc, zależy od indywidualnej żarówki LED.

papse 03-12-2018 20:29

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Mrmister (Post 3063581)
Kuzyn już od roku jeździ tyle że ma lampy soczewkowe i jakoś nie zabrali...

A mój kuzyn od roku jeździ po alkoholu ..... i też mu nie zabrali.
To znaczy, że wszystko jest OK?

Mrmister 03-12-2018 21:26

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Wayne (Post 3063592)
wystarczy, że będziesz miał stłuczkę (nawet nie z Twojej winy), kierowca drugiego samochodu powie, że go oślepiłeś i nici z odszkodowania. Może tak być, że przy stłuczce, wypadku zbijesz lampę reflektorową, a będzie kumaty i dociekliwy policjant to też będziesz miał problemy.

Masz rację Wayne tutaj dla ubezpieczalni może być tzw. "żer" o tym nie pomyślałem. Z resztą ten EUropejski czyt. "szwabski" pomysł na ledy na siłę np. do domu, to taki nie mały trik. Już widzę w nowych mercach czy "ałdi" że np. z tyłu te ledy zaczynają lekko mówiąc "siadać" i migają, albo zamiast prawego kierunku miga całą lampa na czerwono i nie jest to wersja USA ;-). Widziałem już niejednokrotnie na trasie. Jak pytałem posiadacza nowej A4 jakie są koszty takiej wymiany żarówki ledowej to się za głowę złapał i prosił żebym nie pytał...

rzepetto 04-12-2018 07:14

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Mrmister (Post 3063581)
Kolega z własnego doświadczenia czy z drogówki? Kuzyn już od roku jeździ tyle że ma lampy soczewkowe i jakoś nie zabrali...

W sobotę robiłem przegląd i diagnosta nie przybił pieczątki Ukraińcowi z takimi światłami, wywiązała się dyskusja, oburzenie i diagnosta jakiś przepis wyciągnał wg którego po pierwsze nie należy się przegląd a po drugie w przypadku zatrzymania przez policję zabierany jest dowód. Na YT jest film jak gość porównuje zwykłe H7 z ledami, nawet takimi za 300 zyla(instalacja dodatkowa była robiona pod nie itp). te światła świeciły bardzo dziwnie, nie mówiąc o tym, że oślepiały innych kierowców. Z soczewkami może rzeczywiście jest nieco lepiej ale nadal nielegalnie.

weuek 04-12-2018 13:29

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Mrmister (Post 3063570)
Z racji tego że ostatnio dość modne są żarówki LED'owe zastanawiam się nad ich wymianą w miejsce zwykłych

Po tym wstępie już widać, że nie warto doradzać.

Plus apostrofoza, rzecz jasna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.