Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] powershift szarpie przy zmianie biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209484)

kirhoff 17-05-2022 11:37

Odp: powershift kuga
 
Cytat:

Napisał Mmaciek82 (Post 3410781)
witam,
mam problem ze skrzynią powershift kuga 2.0 tdci 140km 4x4 rok 2013.

Sprawdź poziom oleju na początek.

Mmaciek82 17-05-2022 16:09

Odp: powershift kuga
 
olej zmieniany w październiku 2021, sprawdzałem wczoraj dolałem 800ml i nadal to samo

kirhoff 17-05-2022 16:29

Odp: powershift kuga
 
Cytat:

Napisał Mmaciek82 (Post 3410826)
wczoraj dolałem 800ml

Sporo g:galy

lovit 30-05-2022 11:51

Odp: powershift szarpie
 
Cześć,
Mam pytanie o serwis Maktrans. Część osób pisze o Maktrans, a część o Maktrans Auto Wawer. To dwa oddzielne serwisy, a przynajmniej według google'a, który ostatecznie polecacie?
Pytam, bo muszę zrobić diagnozę.
To moje pierwsze posty po 10 latach bez forda, proszę o wyrozumiałość.
Zakupiłem właśnie S-Max z 2011, 183kkm przebiegu. Przy spokojnej jeździe między 70-100 km/h skrzynia/sprzęgło zgrzyta, jakby chciała wrzucić wyższy bieg, ale nie może się zdecydować czy to zrobić. Poza tym już dwa razy wyskoczył błąd skrzyni i zaczęła zupełnie wariować, po zatrzymaniu i uruchomieniu ponownie auto wraca do normalności.

arekmiz 31-05-2022 05:50

Odp: powershift szarpie
 
Ja polecam ten na Ursynowie. :)

lovit 31-05-2022 22:21

Odp: powershift szarpie
 
Arek dzięki serdeczne!

artur_koszu 21-05-2023 00:08

Adaptacja skrzyni Powershift
 
Witam. Sporo poczytałem na forum na temat adaptacji skrzyni. W wielu przypadkach pomaga to na szarpanie. U mnie występuje znaczne szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2 oraz przy ruszaniu. Olej wymieniony. Czy jest ktoś w województwie warmińsko-mazurskim godny zaufania kto wykonuje takie usługi?

tedi_k 21-05-2023 11:41

Odp: Adaptacja skrzyni Powershift
 
Cytat:

Napisał artur_koszu (Post 3457090)
... W wielu przypadkach pomaga to na szarpanie. ...

Pod warunkiem, że auto ma przejechane tak nie więcej niż jakieś 150.000km. Nie na liczniku, a REALNIE! Do tego trzeba być PEWNYM, że olej w skrzyni był regularnie wymieniany nie rzadziej niż co 60.000km przebiegu.

Powyżej takiego orientacyjnej granicy przebiegu oraz przy niepewności co do wymian oleju, wskazane objawy sugerują raczej problemy z zespołem sprzęgieł i konieczność przygotowania się na remont skrzyni.
Jeśli w takiej sytuacji podejmie się próbę adaptacji sprzęgieł - auto już może dalej nie pojechać.
Trzeba więc być sporym desperatem, by przy niepewnym przebiegu i takich objawach w ogóle podejmować się wykonania adaptacji sprzęgieł PS... Dotyczy to generalnie problemu, a nie obszaru Warmii-Mazur...

gawlik81 14-03-2024 20:42

Powershift szarpie i komunikat o awarii.
 
Witam,
mam problem ze skrzynią Powershift, C-MAX przebieg 71000. W zeszłym roku pojawił się komunikat o awarii skrzyni i szarpanie przy zmianie biegów. Pomogła wymiana oleju, po wymianie nie było żadnych problemów przez około pół roku i ponownie pojawił się komunikat o awarii i szarpanie. Wymieniłem olej ponownie i problem znów ustąpił.

Wie ktoś co może być przyczyną takiego zachowania skrzyni Powershift, miał ktoś może podobny problem?

cursarius 19-03-2024 09:52

Odp: Powershift szarpie i komunikat o awarii.
 
Temat wielokrotnie opisywany. Zapewne zbierają się już opiłki na magnesach przesuwek i tym samym powstaje błędny sygnał wysyłany do sterownika skrzyni co do zapiętego biegu. Mając trochę zdolności mechanika, można zdjąć mechatronikę i jeśli się uda to popatrzeć na te magnesy. Jest sporo filmów na yt, niekoniecznie polskich autorów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie namawiam do tej operacji, ponieważ trzeba wiedzieć jak potem zamontować poprawnie mechatronikę do skrzyni, ustawienie koła magnetycznego itp. Trzeba uważać na taśmę sygnałową, aby nic nie połamać przy zakładaniu. Pewnie jeszcze wewnętrzny filtr już zapchany opiłkami. No i przy takiej operacji wypadałoby już rozebrać mechatronikę i ją chociażby wyczyścić z opiłków, przemyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.