Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

b@rth 15-12-2012 17:23

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1922470)
Zauważ, że 1,6T jest tylko z FWD, więc tragedii nie powinno być. Zobaczymy.
Choć sam myślałem, że skoro w poprzednim modelu był 2,5T, to teraz dadzą 2,0 bo moc podobna, ale zrównali silniki do reszty klasy C.
Te 9 głośników to tylko z Sony, a ten dostepny jest tylko w wersji Titanium, w podstawie standardowo 6.

... w wersji 180 KM jest dostepny z napedem na wszystkie... a nadal jest to 1.6 :shock:
... co do naglosnienia... w poprzedniej wersji nie bylo takiej opcji, teraz jest, fakt w titanium, ale jest...

Tommi30 18-12-2012 14:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
A na Allegro już halogeny do nowego modelu można kupić ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gostek_ 18-12-2012 19:49

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jakbym w moim nie liczył to mam w Titanium Sonówkę z 8 głośnikami...

boncio 19-12-2012 11:23

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Czyli postęp jest ;), bo w nowym będzie 9 plus ewentualny subwoofer we wnęce na koło - razem 10.

b@rth 19-12-2012 22:55

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 1924327)
Jakbym w moim nie liczył to mam w Titanium Sonówkę z 8 głośnikami...

... kurcze, az sam musze zerknad dokladnie u siebie, bo bylem przekonany ze tylko 6...

Miraks 22-12-2012 07:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Czytałem, że Kuga II jest produkowana w Hispanii, a nie w Saarlouis (Niemcy) jak to było z poprzednim modelem. Może wpłynie to korzystnie na jakość wykonania tego auta.

b@rth 22-12-2012 09:43

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Nie wiem czy bylo wczesniej zauwazone, ale mozna w konfiguratorze sobie tez juz wybrac nowy model i zrobic kalkulacje...

b@rth 31-12-2012 14:58

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1925072)
... kurcze, az sam musze zerknad dokladnie u siebie, bo bylem przekonany ze tylko 6...

Musze schylic glowe...
... myslalem ze jest 6, a faktycznie posiadam 8...
... dziekuje koledze za uswiadomienie... hihihi

... niemniej jednak jestem ciekaw tego zestawu premium w nowym wydaniu

TOMAS 08-01-2013 15:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
ale brzydactwo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]!

Gostek_ 09-01-2013 21:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Niestety potwierdzam, ale za to może nasze będą dłużej popularne...

Miraks 10-01-2013 11:47

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Także i mnie nie zachwyca. Zniknęło to co wyróżniało Kugę - duży gril i lampy (czyli linia Kinetic Design). Patrząc na nowe modele forda zastanawiam się dokąd prowadzi ten nowy design. Ostani ładny model forda to Kuga 1. Mondeo IV straciło na liftingu, nowy C-max i B-max nie zachwyca a przód Focusa III to już zupełna porażka stylistyczna. Tylko patrzeć jak zepsują S-maxa.

boncio 11-01-2013 12:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Miraks chyba nie dość uważnie przyglądałeś się przodom nowego C-maxa i S-maxa po FL ;), bo z daleka ciężko je odróżnić, są niemalże identyczne - ostatnie modele z takim przodem. Oba po zmianach będą takie jak B-max, nowe Mondeo i Fiesta po FL.

Przód nowej Kugi wygląda prawie jak w Focusie MK3 i oba te modele są jedynymi z takim przodem, bo kolejne są już takie jak B-max (wspomniane już nowe Mondeo i Fiesta po FL). I takie też będą nowe samochody Forda. Co pokazuje, że design Focusa i Kugi to ślepa uliczka. I jeszcze te migacze w zderzaku... Chyba, że w EU będą inne. A całość psują światła tylne zbyt mocno zachodzące na bok auta... A aktualny model ma bardzo oryginalne. Ech.

b@rth 12-01-2013 22:46

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
To fakt, ze to juz nie jest to co pierwszy model, tyle ze wtedy podejscie bylo lekko inne. Teraz i konkurencja sie poszerzyla... i weszla unifikacja modeli, czy jak to oni sobie nazwali...
Niemniej jednak czekam az zobacze na wlasne oczy... i chyba bardziej teraz mnie ciekawi wnetrze... no i oczywiscie wlasciwosci jezdne...
Bo jak to spelni moje oczekiwania to brak agresywnosci chyba bede w stanie wybaczyc...

Gostek_ 14-01-2013 17:25

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Niby tak ale konkurencja nie śpi i trzeba robić auta, które się wyróżniają a ten jest taki wpisujący się w resztę aut z segmentu. Trochę szkoda, bo obecnie to prawie każdy producent ma auto z tego segmentu w ofercie i wybór jest ogromny. Tylko VW bardziej zepsuli wizualnie.

b@rth 14-01-2013 17:27

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 1938700)
Niby tak ale konkurencja nie śpi i trzeba robić auta, które się wyróżniają a ten jest taki wpisujący się w resztę aut z segmentu. Trochę szkoda, bo obecnie to prawie każdy producent ma auto z tego segmentu w ofercie i wybór jest ogromny. Tylko VW bardziej zepsuli wizualnie.

... zgadzam sie z wypowiedzia kolegi...
... vertrek jako koncepcja lepiej wyglada, mial pazur...

... a tak przy okazji... ktos juz ma info kiedy bedzie w salonie?
... u mnie mowili ze koniec grudnia, dzisiaj dzwonilem i niby za 3 tygodnie... :(

Gostek_ 14-01-2013 21:10

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jak tak patrzę i porównuję tył jednego i drugiego to jednak masakra jest. Przód już trochę bardziej zbliżony ale i tak sporo gorszy. Szkoda, że teraz jadąc za Kugą nie będziemy wiedzieć czy to Kuga czy jeden z innych modeli Forda. Nie wiem co ma na celu robienie tyłu auta na jedno kopyto.

b@rth 11-02-2013 18:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
W dniu dzisiejszym dostapilem zaszczytu i zasiadlem na fotelu nowego modelu...
Na ta chwile bylo tylko ogladanie, dotykanie, zagladanie, wytykanie...
A wiece zaczynam:
... ogladane auto bylo (chyba) w wersji tend z dodatkami, mniej lub bardziej jak na moj gust przydatnymi, wiec moja ocena (totalnie bez ladu i skladu):
- otwierany z buta bagaznik - jak najbardziej na plus, dosyc mam uwalonych rak jak potrzebuje otworzyc bagaznik - a potrzebuje czesto, no i podobno bagaznik jest wiekszy, ale jakos tego tak nie widac... musial bym swoje graty tam wpakowac...
- ogolny wyglad auta, nie taki straszny tyl, jak dla mnie moze byc, stonowany, fajne ledowe swiatla, srednica rur lekko wieksza, nie da sie auta pomylic, przod takze calkiem ciekawy, niemniej jednak poprzednia generacja wyrozniala sie z tlumu zdecydowanie bardziej... czy plus czy minus, nie jestem w stanie okreslic, najmniej mi sie podoba widok boczny,
- otwieranie maski od srodka na pewno na plus (w koncu), ale blokowanie otwartej maski na bagnet zalatuje tandeta, powtorze, moja vectra z 2000 r miala maske otwierana na amorkach...
- w koncu normalnie skladajace sie wycieraczki, jest roznica nie leca obie w lewo, ale naprzemiennie i jak skoncza to da sie je normalnie odchylic, nie bedzie juz zabawy z celowaniem z gaszeniem silnika jak wycieraczka pracuje (kazdy wlasciciel bedzie wiedzial o czym mowie),
- siedzialem w fotelach z polskora, wygodne, trzymaja ladnie, wygladaja takze fajnie, podoba mi sie regulacja zaglowka, w koncu bedzie on przydatny,
- konsola - czyli pulpit sterowania... nie odniose sie do innych modeli bo wiem ze jest to wzorowane znow na focusie, do poprzedniej generacji jest przeskok i to spory, nie mozna powiedziec ze jest brzdko, jest zgrabnie, jest dosc przytulnie, mam wrazenie ze kierownica jest mniejsza (poza tym ja nie mam tylu przyciskow na niej), nie wiem czy ktos myslal, ale poprzenio sterowanie radiem bylo po lewej przy kierownicy, a teraz jest na kierownicy po prawej (troszke jakby mi ktos chcial na zlosc zrobic), do srodka konsoli sie odniose osobno
- fajny bajer z podswietleniem, auto ma opcje zmiany kolorystyki podswietlenia, jest kilka miejsc gdzie to swiatelko sie pojawia i trzeba powiedziec ze wyglada to calkiem fajnie, choc jako czepialski zagladnalem w miesce przy zamykanym schowku od strony pasazera, jest tam listwa ledowa na ksztalt swiecacej sprezynki i kilka zwojow sie nie swiecilo...:D
- lampeczki w srodku sa juz oczywiscie ledowe, jest przod, tyl, lewa, prawa, fajnie, jest schowek na okulary, ale... przy naciskaniu przycisku wlacz/wylacz ja mam wrazenie ze rusza sie polowa podsufitki - znow zalatuje tandeta, choc moze to choroba wieku dzieciecego...
- na pewno zmiana jezeli chodzi o przestrzen z tylu, kanapa z tylu dzielona, choc nie wiem czy na plus, bo siedzenia skladaja sie inaczej, na minus brak schowkow ktore byly w poprzedniej wersji pod nogami, miejsca na kolana jest wiecej, w oparciu mozna zmienic kat pochylenia, fajne, ale srodkowe siedzenie nadal wyglada jak... dodatek, a nie pelnowymiarowe miejsce... choc w wersji ogladanej mozna zlozyc w podlokietnik ktory ma miejsce na kubeczki... czy plus czy minus, hmmm znow nie wiem...
- nie bardzo mi tez pasuje roleta bagaznika... poprzez mozliwosc regulacji polozenia oparcia tylnich foteli zostaje wolna przestrzen (nie w kazdym polozeniu), czyli dziura... choc moze ja nie dokladnie to sprawdzilem
- to co ogladalem to 1.6 - 180 konikow, co do silnika sie nie wypowiem, bo jeszcze nie jezdzilem, ale mimo to jakos mu nie ufam, skrzynia automat i... jak na moj gust lekko ogranicza dostep do panelu klimy, co prawda w polozeniu P, ale jednak...
- nawiewy powietrza... normalnie suszarke z Kugi zrobili, kazdy z przodu ma chyba 5 kratek nawiewu, jak nie wiecej, fajnie, bo ja czasem mialem wrazenie ze jak potrzeba to cyrkulacja powietrza dzialala jakos biednie, a tu mam nadzieje ze bedzie zdecydowanie lepiej, dodatkowo pasazerowie z tylu maja w koncu nawiew z podlokietnika (taka imitacja 4 strefowej klimy...)
- radio... to co mnie tu interesuje najbardziej, mialem mozliwosc pobawienia sie, co prawda tylko chwilke (bedzie okazja podczas jazdy pobawic sie bardziej) radiem w najbogatszej wersji... i czuje sie rozczarowany... jezeli chodzi o dzwiek to roznica jest, jednak 9 glosnikow robi swoje i czuc bas, nie wiem gdzie on jest, czy to ten na podszybiu, ale jest i gra fajnie, niby to powinno wystarczyc, ale ja czuje jakas nutke rozczarowania wyladem... samo radio wyglada dosc kosmicznie i jak dla mnie jest przeladowane przyciskami (moze jak bede mial mozliwosc zabawy podczas jazdy zmienie zdanie, ale na razie nie...) ogolnie material wykonania w stylu piano black jak dla mnie tez nie jest tu trafiony... a najgorszym jest... monitor, daleko, pod szyba, nie za wielki, a robi za wyswietlacz, panel nawigacji i ekran kamery cofania... Nie chce tu mowic o funkcjonalnosci, bo tego nie uzywalem jeszcze, ale o pierwszych wrazeniach...
- ogolnie znalazlem kilka miejsc ktore mam wrazenie zalatuja tandeta w stylu oszczedzania na materiale, dotknalem kilka plastikow ktore w moich rekach juz trzeszcza... :?
Podsumowujac, nie szukam dziury w calym, nie chce napisac ze to jakis niewypal, auto mi sie podoba, jak najbardziej chce takie, ale jako uzytkownik poprzedniego modelu w nowym oczekiwalem poprawy ktora nie wszedzie jest taka jaka bym chcial, a pewne miejsca zostaly przekombinowane...8)
Moze to wina wieku dzieciecego, moze ja trafilem na taki model, niemniej jednak mi pol godziny wystarczylo zeby napisac te "pare" zdan...

Najlepsze jednak przede mna... w tygodniu jazda probna, najpierw opisywany 1.6, a pozniej mocniejszy klekocik... :D

RafałB 15-02-2013 08:35

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Byłem wczoraj w ASO,siedziałem,oglądałem najnowszą Kuge Titek....powiem tak,z zew to kwestia gustu,obie mi sie podobają,ale ta jest dłuższa,większa więc bardziej na +.
Za to po zajęciu miejsca w środku....conajmniej 1 klasa wyżej,naprawde wykonanie,materiały,ilość miejsca,nie ta bajka.Naprawde po S-maxie nie czułem braku miejsca(z tyłu nie siedziałem).
Deska fajna,bardzo wygodne siedzenia pół-skóra,el.klapa bagażnika.
Ogólnie jestem pod baaaardzo miłym wrażeniem,może kiedyś to będzie mój następny Ford ;)

Dziwi mnie natomiast brak silników 2.0EB i mocniejszych diesli (obecnie max 160KM)...

b@rth 15-02-2013 16:55

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1958914)
...
Za to po zajęciu miejsca w środku....conajmniej 1 klasa wyżej,naprawde wykonanie,materiały,ilość miejsca,nie ta bajka.Naprawde po S-maxie nie czułem braku miejsca(z tyłu nie siedziałem)...

Dokladnie to co pisalem, jest roznica, widac nowa generacje i to sie chwali... Jednak ja widze pare minusow...

Cytat:

Napisał RafałB (Post 1958914)
Dziwi mnie natomiast brak silników 2.0EB i mocniejszych diesli (obecnie max 160KM)...

Diesla nie bylo mocniejszego takze wczesniej... niestety uwazam ze Ford nie chce pozwolic aby Kuga wyszla poza pewne ramy, ani silnikami, ani wyposazeniem... :?

RafałB 15-02-2013 19:43

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1959158)


Diesla nie bylo mocniejszego takze wczesniej... niestety uwazam ze Ford nie chce pozwolic aby Kuga wyszla poza pewne ramy, ani silnikami, ani wyposazeniem... :?

Wiem że wcześniej też nie było mocnych motorów poza 2.5T 220KM...

Ale w przypadky Kugi II myśle że za jakiś czas dadzą 2.0 EB i 2.2 TDCi,bo co im zależy?A wtedy Kuga będzie naprawde lux ;)

To jak jeździłeś już nią,zdecydowałeś sie???

b@rth 15-02-2013 20:02

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1959256)
...
To jak jeździłeś już nią,zdecydowałeś sie???

W sumie ja zdecydowany jestem, ale czekam na akceptacje...
A jezdzic nie jezdzilem bo nie maja zarejstrowanego, jak sie uda to w przyszlym tygodniu pojezdze...

A 2.5T nie bylo 200 konne czasem?
Cos mi sie wydaje ze nie wprowadza mocniejszych silnikow, co prawda sie nie znam, ale sporo znow postawili na bazie focusa to nie wiem czy auto jest przygotowane na te silniki...

RafałB 15-02-2013 20:43

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1959266)
A 2.5T nie bylo 200 konne czasem?
Cos mi sie wydaje ze nie wprowadza mocniejszych silnikow, co prawda sie nie znam, ale sporo znow postawili na bazie focusa to nie wiem czy auto jest przygotowane na te silniki...

W Kudze mogło mieć 200KM,już nie pamiętam...

Myśle że nowa Kuga 200-220KM spokojnie wytrzyma ;)

boncio 16-02-2013 10:00

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kuga 1 miała 200KM z 2,5T i to właśnie jest dziwne, czemu nie dali mocniejszego silnika niż 1,6 182KM do dwójki.
Jeśli bazuje na Focusie i generalnie modelach klasy C, to w czym problem, przecież jest Focus ST z 2,0EB 250KM :) Nie sądzę, że poza wyglądem, zawieszeniem i hamulcami dokonali większych zmian konstrukcyjnych w ST względem zwykłych wersji.

RafałB 21-02-2013 09:18

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
I jak B@rth jeździłeś Kugą II,opisz wszystkie wrażenia no i czy bierzesz?

b@rth 21-02-2013 18:15

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1962400)
I jak B@rth jeździłeś Kugą II,opisz wszystkie wrażenia no i czy bierzesz?

Jezdzilem, wczoraj... musze sie zebrac i postaram sie dzis lub jutro opisac co i jak...;)

b@rth 23-02-2013 16:02

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
No dobra, trzeba sie zebrac i jak sie obiecalo skrobnac 2 slowa, jedziemy:

Mialem okazje w koncu przejechac sie nowym modelem w podobnej konfiguracji jaka mnie interesuje, czyli klekot 163 konie, 4x4, manual. Niestety znow w moim opisie nie bedzie ladu i skladu, bo co sobie przypomne to bede pisal.
Na wstepie dodam iz ku mojemu delikatnemu zaskoczeniu auto bylo na oponkach letnich... wiec szalenstwa nie bylo, ale:
- nie bylo i nie ma jakiegos wielkiego woooow, wywalonego jezora czy wytrzeszczu oczu z wrazenia, jedynka jezdzi rewelacyjnie, trzyma sie drogi i w dwojce udalo sie to utrzymac, prowadzi sie pewnie, lekko, nie czuje sie tego ze auto jest dluzsze, mysle ze wystarczy powiedziec ze nie spie... sprawy i auto nadal trzyma poziom,
- pulpit sterowania... tu jest jak juz wczesniej pisalem rewolucja, ale to naturalna kolej rzeczy, poprzedni mial kilka lat, jest... hmmm szukam odpowiedniego slowa... jest ciekawie, fajna sprawa jest wizualizacja rozkladu mocy na poszczegolne kola i o dziwo przy niskich predkosciach pokazuje ze naped na kazde kolo jest identyczny, dopiero po przekroczeniu chyba 40 km/h przedni naped zyskuje przewage. Ogolnie fajny jest wyswietlacz pomiedzy zegarami, jak dla mnie ladny, mozna ustawic pokazywanie kilku paramertow jazdy jednoczesnie - zuzycie srednie, chwilowe, ilosc km przejechanych i ile zostalo do przejechania na baku. Zeby jednak nie bylo tak kolorowo... jest duzo opcji do wyboru, wejscie w menu ustawien i naprawde trzeba uwazac aby podczas zabawy nie wpakowac sie w auto przed nami... Aaaa najwazniejsze... jest mozliwosc wylaczenia ESP :D. Jako ciekawostka na dole wyswietlacza zastosowano ciekawe rozwiazanie, chwile nam zajelo rozpracowanie znaczenia pojawiajacych sie literek... S, SW, E... po prostu jest to kompas... 8),
- fotele, hmmm jakos nie widzi mi sie sposob ich ustawiania, o ile w jedynce bylo to pokretlo ktore pozwalalo "dopasowac" sie, to tu jest dzwignia, a oparcie ustawia sie skokowo, jakos nie przypadlo mi to do gustu... w sumie to dopiero pod koniec jazdy znalazlem odpowiednie ustawienie i poczulem sie wygodnie...,
- oczywiscie nie omieszkalem zjechac z asfaltu i mimo letnich opon i pewnej dozy niesmialosci... jechalismy... naprawde fajnie sie jedzie, nie powiem ze jak po szynach bo jednak to letnie klapki, ale auto dalo sie w pelni kontrolowac, naprawde nie bylo to zadna trudnoscia, bylo przewidywalnie, nie bylo momentu zebym sie przestraszyl ze zaraz staniemy w sniegu, czy ze wpadne w poslizg i wyladuje na drzewie... Oczywiscie sprawdzilem czy ESP dziala i... dziala :D,
- sprawdzilem otwieranie bagaznika ze srodka i ... niestety nie otwiera sie podczas jazdy... :?,
- wyposazenie dodatkowe: kamera... no i niestety, nie mam odniesienia do innych modeli, mialem okazje w takich warunkach sprawdzic takie rozwiazanie po raz pierwszy i powiem ze... do d... kawalek jazdy po sniegu i o parkowaniu tylem za pomoca kamery mozna zapomniec, nie widac nic, w dodatku ustawienie jej jest... pod katem, zeby mnie mozna bylo dobrze zrozumiec... Jest duze znieksztalcenie obrazu tego co znajduje sie w jakiejs odleglosci za autem i na przyklad slup ktory znajduje sie za autem na ekranie wyglada jakby byl dobre ponad pol metra za nami, a faktycznie jest to 30 cm... Jak pan z salonu stwierdzil, dla niego kamera + czujniki cofania to nierozlaczny komplet,
- jak juz doszlismy do kamery... nadal bede narzekal... monitor jak dla mnie jest za maly (z tego wzgledu ze dzisiaj, nawet w fordzie montuje sie juz wieksze) i jest za daleko...,
- radio, znow to co mnie interesuje - w opcji najbogatszej... gra naprawde fajnie, mimo podkrecenia glosnosci nic nie burczy, nie trzeszczy, a naprawde gra... czuc basik i to calkiem przyjemnie, nie wali po uszach tylko podkresla to co ma podkreslic... niemniej jednak o ile to gra to masakra jest dla mnie jego obsluga... oczywiscie mysle ze z czasem mozna to opanowac, ale znow ilosc mozliwosci, ustawien i jak dla mnie skopane menu jest porazka... nie mowie o tym ze jest tego za wiele i za trudne, ale trzeba sie naklikac, naszukac, a zeby wyjsc do samego poczatku tez nie jest to proste... Wyglad jak juz mowilem tez mi nie odpowiada. Mysle takze ze minusem jest brak mozliwosci odtwarzania multimediow (VW juz dawno daje taka mozliwosc). Nie odniose sie do navi, gdyz nie bylo karty, a co za tym idzie mozliwosci jej uruchomienia. Oczywiscie znow wspomne o sterowaniu radia... co za fachowiec umiescil sterowanie po prawej stronie kierownicy jak poprzednio mielismy po lewej to nie wiem...:shock:
- co do gabarytow auta, to jak juz pisalem, nie czuje sie tego, mam wrazenie ze widocznosc do tylu jest jednak niewiele ale jednak lepsza, tyl nie jest tak uniesiony i brak dzielonej klapy tez ma na to wplyw... Minusem sa lusterka, sa identyczne jak w poprzedniej wersji, a te bardzo szybko sie brudza, szczegolnie w takich warunkach jakie sa w ostatnich dniach,
- jakosc wykonania elementow wnetrza byla chyba lepsza od tego co ogladalem jak stalo w salonie, wiec mam nadzieje, ze tamto to byl incydent (chodzi mi o elementy podsufitki),
- wycieraczki chodza dobrze, nie ma problemu z wielkoscia szyby i ich umiejscowieniem, nie zostawiaja martwego pola, tutaj duzy plus,
- przeniesienie otwierania maski do srodka auta kolejny plus, ale blokowanie otwarcia maski na bagnet, jednak minus. Zapomnialem sprawdzic wlewu plynu do spryskiwaczy, ale mam nadzieje ze poprawili i tym razem nie bedzie tak ze polowa baniaczka bedzie na ziemi zanim uda sie cokolwiek nalac,

Wiecej nie pamietam, ale jak mi sie przypomni to dam znac...
Oczywiscie jestem ciekaw jak auto sprawuje sie po ciemku, czyli jak swieca swiatelka, jak wtedy wyglada cofanie z uzyciem kamery, jak w zimie pracuje ogrzewanie szyby itd...

Podsumowujac moje obydwa wywody auto jest fajne, naprawde fajne, mozna sie cieszyc jazda nim, ale posiada jeszcze kilka wiekszych lub mniejszych niedorobek ktore potrafia byc irytujace, oraz kilka niezrozumialych dla mnie rozwiazan (przerost formy nad trescia)...

Marcin-Prezes 23-02-2013 17:18

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
witam. Czy ktos juz zamówił nowa kuge:)?

Bump: dzieki b@rth za opinię, ja czekam na jazde testową mam nadzieję że za jakis tydzień będzie odbede jazde testową. Zastanaiwam sie poważanie nad zakupem więc wszelkie opinie mile widziane:)

RafałB 23-02-2013 18:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1963661)
Podsumowujac moje obydwa wywody auto jest fajne, naprawde fajne, mozna sie cieszyc jazda nim, ale posiada jeszcze kilka wiekszych lub mniejszych niedorobek ktore potrafia byc irytujace, oraz kilka niezrozumialych dla mnie rozwiazan (przerost formy nad trescia)...

Każde auto ma jakieś "ale" nawet BMW czy AUDI za 500kzł...fajnie że napisałeś co i jak,w marcu też sie przejade i opisze wrażenia ;)

ikea 23-02-2013 19:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 1963700)
Czy ktos juz zamówił nowa kuge?

Ja zamówiłem, a do odbioru za jakieś 3 miesiące.

b@rth 23-02-2013 20:11

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 1963700)
witam. Czy ktos juz zamówił nowa kuge:)?

Bump: dzieki b@rth za opinię, ja czekam na jazde testową mam nadzieję że za jakis tydzień będzie odbede jazde testową. Zastanaiwam sie poważanie nad zakupem więc wszelkie opinie mile widziane:)

Prosze bardzo, jak w czyms pomoglem to sie ciesze bardzo.
Ja czekam na decyzje, jak bedzie mi dane zamawiam.
Co do pierwszej wersji naprawde sprawuje sie bardzo dobrze.
Z racji tego ze to moje auto sluzbowe i troszke jezdze smiem twierdzic ze znam to auto i uwazam je za naprawde udane.
Mimo ze obecnie mam z nim pewne problemy to twierdze ze to bardzo udana konstrukcja. Wiec jezeli ford nie przedobrzyl (a nie wyglada na to) dwojka bedzie rownie udana, tyle ze idzie juz z duchem czasu.


Cytat:

Napisał RafałB (Post 1963773)
Każde auto ma jakieś "ale" nawet BMW czy AUDI za 500kzł...fajnie że napisałeś co i jak,w marcu też sie przejade i opisze wrażenia ;)

Ja wyrazam tylko swoja opinie.
Mam nadzieje ze pewne pierdoly to wina wieku dzieciecego, pewnie niektore dopiero wyjda, cos zostanie poprawione, oby to byla nieswiecaca lampka, a nie problemy z zawieszeniem na przyklad...
Pisz, pisz, jestem ciekaw...
Ja chyba wybiore sie na jeszcze jedna... dla porownania

Cytat:

Napisał ikea (Post 1963820)
Ja zamówiłem, a do odbioru za jakieś 3 miesiące.

Pochwal sie jaka konfiguracja.

ikea 24-02-2013 07:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1963832)
Pochwal sie jaka konfiguracja.

Nie ma się czym chwalić, bo benzyna 2x4.

b@rth 24-02-2013 12:15

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał ikea (Post 1964021)
Nie ma się czym chwalić, bo benzyna 2x4.

No to bez obrazy ale dales doooopy.
Co Cie skusilo popelnic taki blad (chodzi mi o 4x4)?

ikea 24-02-2013 12:45

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1964179)
dales doooopy

Szanowny Panie! uważam powyższy komentarz za bardzo niestosowny, bo to mój samochód i za moje pieniądze.

Najpierw miałem kupić Focusa lub Golfa, potem nową Mazdę 6 ale żona chciała wyżej siedzieć i nie martwić się o krawężniki więc mając określony budżet mieliśmy do wyboru albo diesel 4x4 z prawie zerowym wyposażeniem lub 2x4 benzyna full, po analizie tego co przydatne stwierdziliśmy, że wybieramy tę drugą wersję i tyle.

Być może dla Pana B@rth nie liczy się kwestia finansowa i stać go na to co chce ale niestety mnie nie stać na wydanie 140 tys. tylko żeby mieć 4x4.

A na pytanie co mnie podkusiło jeszcze raz odpowiadam - ograniczony budżet.

Temat uważam za zamknięty.

RafałB 24-02-2013 13:13

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jego stać bo on (z tego co wiem) nie płaci a firma...

Komentarz brzydki,ja bym już dawno dostał osta.... :(

Jak to jest szanowny Adminie?

Bez urazy Wszyskim... ;)

b@rth 24-02-2013 14:35

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał ikea (Post 1964202)
Szanowny Panie! uważam powyższy komentarz za bardzo niestosowny, bo to mój samochód i za moje pieniądze.
...

Jakbys przeczytal poczatek to napisalem: bez obrazy...
To co pisze to tylko moje zdanie...
Odpowiedz wyjasnia wszelkie kryteria i o to mi chodzilo... jestem w stanie to zrozumiec.
Tylko po co ta spinka... Piszesz o tym pierwszy raz, wiec chyba wolno zapytac co bylo powodem.
Po to jest forum, aby dyskutowac...
Idac dalej tym co napisales 140 tys to lekka przesada...
Jezeli nie poczujesz sie urazony to moze powiesz co tam wpakowales i na ile to wycenili? No chyba ze to zbytnia ingerencja w prywatnosc...

Cytat:

Napisał RafałB (Post 1964220)
Jego stać bo on (z tego co wiem) nie płaci a firma...

Komentarz brzydki,ja bym już dawno dostał osta.... :(

Jak to jest szanowny Adminie?

Bez urazy Wszyskim... ;)

A niby z jakiego powodu, co jest brzydkie?
Jeszcze raz powiem, takie jest moje zdanie...
A co do tego czy stac czy nie, to ma jakies znaczenie?
Bo to zabrzmialo jakby kogos bolalo ze ja moge, a on nie...

mayek 26-02-2013 19:30

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał ikea (Post 1964202)
Szanowny Panie! uważam powyższy komentarz za bardzo niestosowny, bo .

Niezle pojechales z tymi manierami :D
Mnie waćpana decyzja również mocno zadziwiła ;)

Moze Bartek faktycznie przesadzil ale mnie tez zawsze dziwilo po co kupowac tego typu samochod z napedem na jedna os, a w zimie zostac stac na sliskim. Dla mnie to tak jak przyklejanie znaczka M3 do 316

ikea 26-02-2013 19:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
mayek przecież napisałem dlaczego wybrałem 2x4, bo nie stać mnie na 4x4 z dobrym wyposażeniem, a brać samą Kugę 4x4 to bez sensu jak dla mnie.
Jeszcze raz napiszę, że najpierw mieliśmy kupić Focusa lub Golfa, potem nową Mazdę 6 ale padło na Kugę, bo żona zawsze chciała wyżej siedzieć i nie martwić się o krawężniki.
Zważywszy, że samochód będzie w 90 % wykorzystany do jazdy po mieście - dom, praca, sklep - to może być tak, że napęd 4x4 nigdy by nam się nie włączył, a wydawać dodatkowe cennikowe 15 tys. to dla mnie za dużo i tyle.

Może większość czytających ten dział Kugi to super bogacze i dla tego takie zdziwienie, że ktoś wybrał coś tańszego czyli 2x4 - no do ................. jak bym miał wystarczająco dużo kasy to też bym wziął 4x4 full wypas ale nie mam...

mayek 26-02-2013 21:33

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Juz napisalem co mysle o takim wyborze i sie powtarzac nie bede. Widac kazdy ma inne priorytety ja wolalbym zeby samochod jezdzil a pozniej stawialbym na wypas, ale ja jestem inny i jestem zboczony na punkcie samochodow

Zycze zadowolenia z samochodu

b@rth 26-02-2013 22:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał ikea (Post 1965697)
mayek przecież napisałem dlaczego wybrałem 2x4, bo nie stać mnie na 4x4 z dobrym wyposażeniem, a brać samą Kugę 4x4 to bez sensu jak dla mnie.

Rozumiem ze strzeliles focha i na moje pytanie nie odpowiedziales.
Ale nadal nie wiemy co wybierales... jaka dostales oferte, jaka byla cena wyjsciowa.
Machnales kwota 140 tys. wzieta z kosmosu, ja powiem tylko tyle ze dostalem oferte, w ktorej mimo dobranych pakietow i opcji zszedlem ponizej ceny wyjsciowej przy wybranym silniku...

Cytat:

Napisał ikea (Post 1965697)
Zważywszy, że samochód będzie w 90 % wykorzystany do jazdy po mieście - dom, praca, sklep - to może być tak, że napęd 4x4 nigdy by nam się nie włączył, a wydawać dodatkowe cennikowe 15 tys. to dla mnie za dużo i tyle.

Jezeli wierzysz w to co piszesz to gratuluje... :shock: no i nie dziwi mnie wybor...

Cytat:

Napisał ikea (Post 1965697)
Może większość czytających ten dział Kugi to super bogacze i dla tego takie zdziwienie, że ktoś wybrał coś tańszego czyli 2x4 - no do ................. jak bym miał wystarczająco dużo kasy to też bym wziął 4x4 full wypas ale nie mam...

Teraz wiekszosc czytajacych powinna poczuc sie urazona...
Teraz ja uwazam ten komentarz za bardzo niestosowny...
Ludzie czy Wy macie jakies kompleksy?
Kto i gdzie powiedzial ze zarabia wiecej, ma lepiej lub jego stac a Ciebie nie...

ikea 27-02-2013 08:56

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Szanowny Panie B@rth po co mam pisać co dobrałem do tej "dupowatej Kugi 2x4"? żeby usłyszeć zaraz komentarz ale dałeś dupy biorąc dach panoramiczny ect.
Kłania się też umiejętność czytania ze zrozumieniem, przecież napisałem:
"Temat uważam za zamknięty." i chyba wyraźnie napisałem, że nie mam zamiaru odpisywać osobie która w ten sposób mnie potraktowała, pozostałych Pańskich "wypocin" w których osiągnął Pan szczyt swojej inteligencji nie będę komentował, bo trzeba by zmienić tytuł działu z Kuga na ..., a wątek o nowym modelu, nowinkach zmianach popłynie rynsztokiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.