Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93604)

Hrabia82 10-03-2010 08:04

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
to chyba masz właściwe objawy, przyjrzyj się dokładnie czy koło pasowe (gdy słyszysz ten dźwięk) przypadkiem nie ma bicia. jeśli zauważysz że nie obraca się idealnie to bankowo masz do wymiany.

oczywiście jeśli koło pasowe jest do wymiany to od razu lepiej cały komplet (koło + napinacz + rolki + pasek). i nie oszczędzaj na zamiennikach - bo to złudne.

rustin 10-03-2010 21:54

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
bo tylko na ciepłym silniku to słychać a dokładnie jak można to zweryfikować?ile kosztują cześci?

Hrabia82 11-03-2010 08:00

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
dokładnie tak po rozgrzaniu silnika jest najbardziej słyszalne. co do pewności - jeśli już głośno klepie to na pewno będzie widać jak nie równo obraca się koło.

koszty:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czyli razem: 1209 zł.

możesz jeszcze poszukać w innych sklepach, tu dałem przykład. do tego dolicz robociznę machaniora.

sebapl01 11-03-2010 10:08

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Napisał Hrabia82 (Post 1383759)
możesz jeszcze poszukać w innych sklepach, tu dałem przykład. do tego dolicz robociznę machaniora.

A mechanik będzie miał co robić bo dostęp do tego paska jest fatalny do kwadratu.
Odkręcenie niektórych śrub graniczy z cudem i trzeba podnosić i opuszczać silnik żeby to się udało. Jednym słowem jest przerąbane.

jackoba1 11-03-2010 10:30

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
koledzy ale rustin ma benzyne a tam takiego koła pasowego ( dwumasowego) nie ma i nie słyszałem nigdy o problemach w benzynce z kołem pasowym

adrian-c 12-03-2010 23:40

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Ja również mam podobny problem. Rok temu wymieniony komplet na zamiennikach - wytrzymały miesiąc!!! Potem reklamacja koła pasowego i założone oryginalne (wiosna 2009r.) Mamy marzec 2010 - do wymiany komplet!! Tym razem zakładam tylko oryginały. Szczerze wątpię czy przyniesie to poprawę na dłużej niż kilka miesięcy :( ale cóż...

Silnika w żadnym wypadku nie trzeba podnosić ani opuszczać. Jeżeli jakiś mechanik tak twierdzi to moim zdaniem chce tylko parę złoty więcej zarobić albo nie wie jak to zrobić. Wymiana kompletu części zajmuje ok 2 godzin.

P.S. napinacz SKF=FORD

Zamian koła pasowego na takie bez tłumika to raczej zły pomysł.

jarkmerk 13-03-2010 11:19

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Napisał adrian-c (Post 1385393)
Ja również mam podobny problem. Rok temu wymieniony komplet na zamiennikach - wytrzymały miesiąc!!! Potem reklamacja koła pasowego i założone oryginalne (wiosna 2009r.) Mamy marzec 2010 - do wymiany komplet!! Tym razem zakładam tylko oryginały. Szczerze wątpię czy przyniesie to poprawę na dłużej niż kilka miesięcy :( ale cóż...

Silnika w żadnym wypadku nie trzeba podnosić ani opuszczać. Jeżeli jakiś mechanik tak twierdzi to moim zdaniem chce tylko parę złoty więcej zarobić albo nie wie jak to zrobić. Wymiana kompletu części zajmuje ok 2 godzin.

P.S. napinacz SKF=FORD

Zamian koła pasowego na takie bez tłumika to raczej zły pomysł.

Witaj powidz czy sam zmieniałes ten komplet i jak to robi mechanik bo mój podnosił silnik odkrecał poduszke przy silniku,ale i tak miał problem i zrobił troche sie namęczył ale dał rade byłem przy nim cały czas ,więc nie wiem jak to robi twój bardzo jestem ciekaw

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130 KM

adrian-c 13-03-2010 12:30

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
1 załącznik(i)
Tak sam. Za pierwszym razem zajęło mi to chyba ze 4 godziny - bo zanim coś zrobiłem to się zastanawiałem jak zrobić a się nie narobić :))))

Co do podnoszenia silnika. Za pierwszym razem też się męczyłem, ale znalazłem rozwiązanie - całkowicie przez przypadek :) Myślę że o to Ci chodziło...

Problem stanowi rolka pośrednia gładka przykręcana do silnika (nr 3 na załączonym rysunku), która ze względu na długą śrubę oraz tuleję dystansującą od silnika, nie chce wyjąć bo jest za mało miejsca (miedzy silnikiem a błotnikiem). Rozwiązaniem jest jej rozebranie. Wystarczy płaski śrubokręt.
Od jednej strony rolki jest metalowa osłona na której wybite są numery i nazwy a od drugiej wspomniana tuleja. Trzeba odkręcić śrubę mocującą do silnika a potem włożyć śrubokręt między rolkę a osłonkę i podważyć w kilku miejscach tak żeby odskoczyła osłonka (z wyczuciem ale i zdecydowanie)
Po tym zabiegu mamy udzielnie 3 części:
- osłonkę
- rolkę
- tuleje
Teraz pozostaje wyjąć wszystko (nie stanowi to już problemu) i założyć nowe.

Mam nadzieję że wyjaśnienie jest zrozumiałe. Jeśli nie to mogę zrobić zdjęcia.
Z resztą części nie ma większych problemów co nie oznacza, że jest łatwo ale do zrobienia :)

Snajper_881 13-03-2010 12:46

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Zamian koła pasowego na takie bez tłumika to raczej zły pomysł.
Gdyby takie było, to nawet chwili bym się nie zastanawiał. Może z benzynoweg silnika by pasowało??

jackoba1 13-03-2010 13:27

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Napisał jarkmerk (Post 1385551)
Witaj powidz czy sam zmieniałes ten komplet i jak to robi mechanik bo mój podnosił silnik odkrecał poduszke przy silniku,ale i tak miał problem i zrobił troche sie namęczył ale dał rade byłem przy nim cały czas ,więc nie wiem jak to robi twój bardzo jestem ciekaw

witam ,podstawa to odkrecic alternator , potem to już z górki, do naciagania paska i napinacza nie potrzeba nawet specijalnego klucza , pasek sam sie naciagnie jak bedziesz dokrecał alternator, ja to robilem sam przez jakies 3 godziny ale teraz zrobil bym to w 1,5 godziny, najgorzej bylo odkrecic kolo pasowe, musialem poprosic druga osobe o przytrzymanie hamulca bo obracając kluczem obracalem wałem( 6 bieg i hamulec wystarczyl by sruby pósciły)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.