Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Centralny zamek nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92977)

Waldek84 17-12-2011 18:03

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Mam podobny problem.

Zamykanie z pilota na raz - zamyka tylko lewą stronę, prawe drzwi otwarte.
Podwójne ryglowanie, czasami zamyka wszystkie drzwi, czasami tylko lewą stronę.

Jedyny skuteczny sposób by zamknąć auto, to zamknąć kluczykiem drzwi kierowcy i podwójne ryglowanie z pilota.

Czy ktoś zna jakieś skuteczne rozwiązanie?

shamec_s 22-12-2011 10:41

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Witam
Mam problem z zamkiem drzwi tylnych mk3 2002. Zamki z podwojnym ryglowaniem i kostka 8-pinow.Czy zamek od mlodszego modelu 2004-2007 bedzie pasowal?Szukalem na forum i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi.

m_g 22-12-2011 18:14

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Waldek ten centralny zamek to wada mondeo i trzeba z tym nauczyć się żyć. Możesz naprawić zamek kierowcy(opis na forum), ale nikt nie da ci gwarancji , że po miesiącu dwóch nie powtórzy się jazda z centralnym i możesz wymienić na nowy zamek(około 400 zł) i też nikt nie da gwaranacji że po pierwszej zimie będzie ci działać :619:

shamec_s 30-12-2011 14:52

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
4 załącznik(i)
Wracajac do tematu czy mozna zalozyc zamek do drzwi od mlodszego modelu?
Wlasnie zalozylem zamek do drzwi(przod kierowca) od modelu z 2006r-moj jest 2002(anglik) i praktycznie niczym sie nie roznia jedynie wtyczka jest obrocona w osi o 90 stopni.Zalaczm zdjecia dla porownania

jmphoto 30-12-2011 20:00

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Witam, kiedyś miałem ten sam problem, okazało się że rozkodował się kluczyk. Zakodowałem go i już było wszystko ok.

djmatheo 30-12-2011 20:08

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Cytat:

Napisał jmphoto (Post 1758615)
Witam, kiedyś miałem ten sam problem, okazało się że rozkodował się kluczyk. Zakodowałem go i już było wszystko ok.

A co Ci sie dzialo?? Jakie byly objawy? i jak go przekodowales? Bo ja mam tez problemy z zamkiem, wszystkie sa wyczyszczone, nasmarowane i powinny dzialac bez zarzutu ale jednak nie zamykaja sie tak jak powinny :(

jmphoto 30-12-2011 20:22

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Jeżeli bateria w pilocie sprawna i bezpieczniki też to trzeba trzy razy przekręcić kluczyk w stacyjce aż usłyszysz dźwięk, potem wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i nacisnąć przycisk zamykania, potem włożyć kluczyk i przekręcić i powinno być ok.

jmphoto 30-12-2011 20:28

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
A co do objawów to zdarzało się niejednokrotnie że nie mogłem otworzyć auta z pilota, myślałem że bateria bo raz działał a raz nie, wymieniłem baterię i dalej to samo. Pewnego dnia przestał działać całkiem. Ponowne zakodowanie kluczyka i było już ok i jest już ok od ponad roku.

djmatheo 30-12-2011 20:32

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
Cytat:

Napisał jmphoto (Post 1758635)
A co do objawów to zdarzało się niejednokrotnie że nie mogłem otworzyć auta z pilota, myślałem że bateria bo raz działał a raz nie, wymieniłem baterię i dalej to samo. Pewnego dnia przestał działać całkiem. Ponowne zakodowanie kluczyka i było już ok i jest już ok od ponad roku.

Mam to samo, czasem nie chce sie z pilota otworzyc :) ale tez przy zamykaniu nie wszystkie dzwi mi sie od razu zamykaja, musze dopiero drugi raz wcisnac na przycisk zeby sie zamknelo wszystko :(
Przeprogramuje i zobaczymy czy pomoze :)

ezop 30-12-2011 21:09

Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach
 
A ja rozgryzlem ten problem i kto blisko mieszka to mozemy sie umowic i popatrze na to. Pisalem kiedys o tym i mialem nawet zrobic artykul ale nie mam zbytnio czasu ale widze ze problem jest wieczny wiec sie zmoge. Rzecz polega na usunieciu jednego microstyku w zamku ktory aktualnie dziala. Tydzien temu w swoim usuwalem takiego zeba z drzwi kierowcy, bo po zamknieciu sam otwieram, a przy otwieraniu otwieral wszystko po za drzwiami kierowcy. Z kluczyka dzialalo wszystko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.