Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] kończy się sprzęgło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90042)

jvc 24-02-2010 18:56

Odp: kończy się sprzęgło
 
No tak tylko wtedy koła mogą tak mielić że nie ruszysz ,ale nie przez sprzęgło tylko nadmiar mocy :)

kordyl 24-02-2010 19:58

Odp: kończy się sprzęgło
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1371290)
Kurcze, zawsze mi się zdawało że test na ślizgające się sprzęgło jest prosty jak konstrukcja cepa. Stajesz, wrzucasz jedynkę i dajesz gaz w podłogę. Jak obroty idą w górę a auto stoi lub rusza powoli to sprzęgło.
A tu taka niespodzianka. :)

Koledzy, nie sprawdza się sprzęgła na pierwszym biegu.
Jak już to na 3, albo na 4 biegu. Jeśli silnik zgaśnie to znaczy, że sprzęgło ok, jak silnik chodzi, a auto nie jedzie, sprzęgło się kończy. Pozdr

danielr 24-02-2010 20:38

Odp: kończy się sprzęgło
 
Problemem moim nie jest jak sprawdzić czy to jest/było ślizgające się sprzęgło. Tutaj akurat nie mam wątpliwości tylko jakim cudem to się samo naprawiło ?? Jeżeli jeszcze jakieś 3 tygodnie temu nie byłem w stanie na 6-tce albo na 5-tce gwałtownie przyspieszyć od 2 tys. obrotów przy dobrej przyczepności a teraz nagle mogę :)

Basia 24-02-2010 20:48

Odp: kończy się sprzęgło
 
Możliwe że coś masz z pompą hydrauliczną od sprzęgła nie tak, no chyba że sprzęgło masz mechaniczne czyli na linkę.

Snajper_881 24-02-2010 21:08

Odp: kończy się sprzęgło
 
Ludzie...jaka linka?! W MKIV?! Nie piszcie głupot...

danielr 25-02-2010 09:04

Odp: kończy się sprzęgło
 
Apropos linki to ona jest. Z tego co popatrzyłem sobie dzisiaj pod maską. Linka idzie do "łapy" która dopiero steruje wysprzęglikiem i chyba tam się dopiero zaczyna hydraulika.

matrog19 25-02-2010 10:12

Odp: kończy się sprzęgło
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1371290)
Stajesz, wrzucasz jedynkę i dajesz gaz w podłogę

raczej kolego chyba "trójkę" :P

Pulse 25-02-2010 10:32

Odp: kończy się sprzęgło
 
Dwójkę, trójkę. Z jedynką istotnie przesadziłem. Generalnie objaw to jak obroty idą w górę, silnik wyje a auto nie przyspiesza. Sprzęgło się wówczas ślizga na bank. Samo się też raczej nie naprawi, odwrotnie od tego momentu bywa tylko gorzej.
Generalnie ślizgające się sprzęgło to rezultat katowania auta, ruszanie spod świateł z piskiem opon, itp. Często dotyczy więc aut eksploatowanych przez młodych, dynamicznych kierowców. W sumie żeby w tak nowym aucie wystąpiła taka usterka to przechodzi moje pojęcie.

Basia 25-02-2010 17:09

Odp: kończy się sprzęgło
 
Stawiam na tą pompę hydrauliczną, znajomy tak właśnie miał, tylko jak podpompował pedałem wysprzęglania sprzęgło powracało ale gdy silnik się rozgrzał znowu nie ciągnoł a co za tym idzie problemy ze zmianą biegów, tak mi się wydaje że to będzie jednak to.

Basia 25-02-2010 17:13

Odp: kończy się sprzęgło
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1371522)
Ludzie...jaka linka?! W MKIV?! Nie piszcie głupot...

Jak jesteś kolego taki mądry, to pomóż koledze a nie będziesz sprawdzał błędy innych nikt nie jest geniuszem a do tego czy jest linka czy jej nie ma sam nie masz 100% pewności więc tak na przyszłość zamiast komuś dowalać lepiej pomóż jak jest w temacie bo to się nazywa zaśmiecanie.:pomysl:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.