Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] jak zmienic komputer ,żeby mówił po polsku a nie po francusku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90008)

simmon 17-02-2010 13:13

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
Instalacja systemu BT/VC z modulem Nokii jest juz od dawna dobrze opisana na forum patrz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sam modul to jest maly czarny boksik nokii montowany pod przednim panelem, w serwisie beda wiedziec o co chodzi. Podpina sie to pod wiazke kabli ale czy ta wiazka jest i jak moze byc podczepiona w aucie w ktorym nie bylo oryginalnie opcji voice control opisane pod powyzszym linkiem. Jesli ktos ma juz w aucie system Voice control to wystarczy przelozyc sam modul aby auto mowilo w innym jezyku, jezeli nie ma calej instalacji BT to akcja zakladania opisana jest pod linkiem ale cena tego zabiegu ??? amikula pisal 3200pln moze to za zalozenie calej instalacji BT bo sam modul nowy stoi kolo 800zl
pozdr:one:

m-cin 17-02-2010 13:25

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
Tu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zaczęliśmy rozkminiać możliwość dołożenia BT/VC do S-MAX/galaxy, które ich nie mają.

Pozdrawiam
m-cin

foxtrot 18-02-2010 08:05

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
simmon;

u mnie jest (podobnie jak u Ciebie był) zestaw głośnomówiący - tyle że w wersji DE; z tego co piszesz rozumiem, ze wystarczy podmienić kostkę BT na wersję angielską; podaj proszę źródło zakupu i symbol kostki

m-cin 18-02-2010 10:30

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
Przecież jest to podane w pdf-ie.

6M2T 19G488-Ax

Literka A oznacza język angielski, x po niej może być w zasadzie dowolne (rewizja modułu).

Jeśli chcesz dodatkowo mieć port USB do odtwarzania z pen-drive'ów (lub już teraz masz taki port), musisz mieć moduł 8M5T 19C112-Ax. Przy czym od wersji AL ma zdaje się również wbudowany streaming dźwięku przez bluetooth (można muzykę przez BT też odtwarzać, taki gadżet).

Jeśli jako źródło zakupu wybierzesz ASO, będzie cię to kosztowało ok. 800PLN (bez USB) lub ok. 1000PLN (z USB).

Pozdrawiam
m-cin

foxtrot 18-02-2010 10:50

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
m-cin;

dzięki :-)
a port w wersji z usb jest przy kostce (teraz nie mam usb)?, można wymianę zrobić samemu?

simmon 18-02-2010 11:35

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
Foxtrot moze to juz czytales, ale jak nie to zajrzyj na
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tam jest 'troche' informacji z tego zakresu

a ja mam na zbyciu (niemca bez usb)
rx-2c 6M2T-19G488-BG


teraz mam anglika ale numeru nie pamietam ale musi byc zgodny z tym (6M2T 19G488-Ax)bo panowie w serwisie tylko je przelozyli i juz bylo bez problemu w jezyku angielskim

m-cin 18-02-2010 11:42

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
USB jest podłączany do osobnego portu na module. Najprościej kupić wiązkę z portem (chyba wiązka 14D202, FINIS 1543686, do potwierdzenia w ASO).

Pozdrawiam
m-cin

foxtrot 18-02-2010 13:34

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
simmon;

już czytałem, ale dzięki :-)

amikula 18-02-2010 22:22

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
amikula pisal 3200pln moze to za zalozenie calej instalacji BT bo sam modul nowy stoi kolo 800zl
pozdr:one:[/QUOTE]

Witaj

Dopytywałem w serwisie o moduł voice i powiedziano mi że za 3200 zł mogę mieć w języku Polskim. Teraz mam S z j. niemieckim. Am instalację z BT.
Nowe Fiesty mają j. Polski.

m-cin 19-02-2010 08:16

Odp: jak zmienic komputer w s-max ,żeby mówił po polsku a nie po francusku
 
Za 3200PLN to wolałbym na jakie Kanary na urlop z Koleżanką Małżonką pojechać ;)

Pozdrawiam
m-cin


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.