Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81389)

marctwain 25-10-2009 05:22

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
U mnie spokój był przez jakieś 4-5kkm. teraz słychać jak stoję na D, pow wrzuceniu na N na postoju przestaje. obroty ciut wyższe. Myślę, że to wada konstrukcyjna.. Może to koło alternatora na takie od "cytryny" zamienić? :wink:

keczup 25-10-2009 09:31

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Zgadzam się myślę że występują za duże obciążenia i dlatego tak szybko się sypie

jarozza 25-10-2009 19:14

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Widzę z opisów że problem jest najczęstszy w dizlach ....

Krzys. 25-10-2009 20:10

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Jak pisałem wcześniej wymieniłem koło, pasek i napinacz. Nadal pasek wpadał w wibracje. Wymieniłem też obie rolki. Nadal na zimnym silniku pasek wpada w wibracje. Na ciepłym jest lepiej. Mechanik który mi to wymieniał, zwrócił uwagę, że napinacz działa na granicy swojego zasięgu. Ma około 5 mm do końca zasięgu. Teraz myślę, że to jest problemem. Pasek mam założony oryginalny - 1640 mm. Spróbuje jeszcze jak znajdę założyć ze 2 cm krótszy a jak nie to pod alternator dołożę podkładki dystansujące. Może to pomoże.

keczup 25-10-2009 21:11

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Daj Krzys znać czy pomogło

Krzys. 27-10-2009 07:26

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Któtsze paski to rozmiary 1635 a następny 1625 - czyli 1,5 cm krótszy max. Jeszcze nie wiem który wybrać. Muszę porównać o ile to naciągnie napinacz. Autko za godzinkę odstawiam do warsztatu i po pracy odbieram. Na miejscu zdecyduję który mają założyć. Jutro dam znać jakie efekty.

No to autko stoi na serwisie. Zakładają pasek 1625.

keczup 27-10-2009 20:35

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Czekamy na odpowiedz oby pomogło

kuba75 27-10-2009 21:38

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
też czekam na odp.Mam podobny problem. pozdrawiam

Krzys. 28-10-2009 07:09

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Niestety nie pomogło. :( Na zimnym nadal stuka. Szukamy dalej....

Maniok 29-10-2009 13:21

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
A czy przy wymianie sprzęgła alternatora na citroenowskie bądź MK3 w benzynie trzeba coś dorabiać/przerabiać, czy wystarczy tylko koła podmienić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.