Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Opony zimowe - jakie...? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78859)

FaN_ToM 21-09-2009 15:26

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Poprzednią zimę przejeździłem na Michelin PRIMACY ALPIN A3 i tej zimy też będę na nich śmigał.
Miałem okazję na nich trochę pojeździć w różnych warunkach i stwierdzam że to chyba najlepsze gumy na jakich jeździłem zimą (wgryzają się w śnieg i nie ma mowy o poślizgu).
Takie jest przynajmniej moje odczucie.

Cobretti 21-09-2009 18:06

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Cytat:

Napisał FaN_ToM (Post 1249129)
to chyba najlepsze gumy na jakich jeździłem zimą

a porównywałeś z innymi bezpośrednio w tych samych warunkach ?? ;>

dyda6joe 21-09-2009 20:39

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
słuszna uwaga. te same opony w różnych autach różnie się sprawują. masa wpływających czynników. lato - gy duragrip, super, zima - barumy polaris (na takich kupiłem), nie jest za dobrze, na śniegu ok ale na mokrym, czyli tak jak jest zazwyczaj w mieście, bo w trasy zimą nie jadę - fatalnie. abs ma co robić. było mokro, już myślałem, że abs fiksuje, że przy dojeżdżaniu do świateł pulsuje, a tymczasem po przejściu na gy - przy hamowaniu wciska w glebę, i tylko pod koniec pulśnie. pełna kontrola. zatem barumy na firestony winter g. zobaczymy jak to wyjdzie. musi być lepiej

jewro 22-09-2009 04:53

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Witam ja obstawiam good year ultra grip, kupilem nowe teraz bedzie drugi sezon, rewelacja, jezeli cenisz sobie komfort oraz cisze w aucie a takze super przyczepnosc w zimowych warunkach polecam gy:-)

Cobretti 22-09-2009 08:18

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
i znów sie zaczyna :)
każdy chwali swoje :)

a ja mam Kleber Krisalp HP bardo dobre na mokrym , na śniegu też dobra trakcja (bez poslizgu) a na gołoledzi żadna opona nie jest dobra (bez kolców) ;)

Mateyy 22-09-2009 08:29

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Ja rok temu kupiłem nowe Firestone (205/55/16) - 285zł/szt. Jeżdziło się dobrze w zimie, tzn. normialnie.
Czyli wydaję mi się, że za rozsądną cenę kupiłem nowe "laczki".
Polecam.

Cobretti 22-09-2009 08:53

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
ja za swoje dałem 300 (na miejscu - z wywazeniem i montażem)
ale widziałem teżw necie (niedawno) , ze mozna za ok 260 - 280 kupić (plus montaż i wyważenie to wyjdzie na to samo ;) )

woker34a 22-09-2009 08:55

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
witam szanowni koledzy a jakie rozmiary macie opon ja posiadam 205/55/16 a zamierzam 195/60lub55/16 według mnie 205 to za szeroko w zimie dobre zbieranie gorsze hamowanie czy jest jakaś różnica proszę o podpowiedź

FaN_ToM 22-09-2009 09:07

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1249245)
a porównywałeś z innymi bezpośrednio w tych samych warunkach ?? ;>

Sorry ze dopiero teraz odpisuje.
Poprzednio jeździłem na oponach danlopa, dębicy i goodyearach w podobnych warunkach i moje odczucie jest takie ze micheliny są no może nie najlepsze ale napewno dobrymi oponami chodź są bardzo miękkie ale po jednym sezonie nie zauważyłem znaczącego zużycia bieżnika.

Cobretti 22-09-2009 09:31

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Cytat:

Napisał woker34a (Post 1249632)
ja posiadam 205/55/16

i tak zostań... mondeo ma swoją masę i nie ma co kombinować z mniejszym rozmiarem...
współczesne opony są tak skonstruowane ze spisują się odpowiednio w swoich warunkach

Cytat:

Napisał FaN_ToM (Post 1249636)
Poprzednio jeździłem na oponach danlopa, dębicy i goodyearach w podobnych warunkach

kiedyś to nie to samo co bezpośrednie porównanie "tu teraz" tak jak robią to na testach - jedno auto, jednakowe warunki, różne opony ;)
ale spoko - i tak każdy chwali swoje ;)
coanjwyzej można nas posegregować kto ma jakie i zrobić ankiete ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.