Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78598)

BurzynskiD 20-02-2010 13:35

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Wracam do tematu spalania :568:moje kombi przy ekonomicznej jeździe na trasie spala ok 6,5 i/100km a buczenie to był efekt opuszczonego interkulera wystarczyło podnieść go do góry i dokręcić śruby :pomysl:

snopi4 02-03-2010 17:32

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Cytat:

Napisał antol krk (Post 1244313)
witam . posiadam mondeo mk3 2.0 tdci 115km wersja trend.
posiadam go od dwóch miesiecy.
obecnie ma 157 tysiecy, przebieg orginalny
problem polega na tym ze jego srednie spalanie ksztaltuje sie w granicach 9,5-10 litrow on na 100km. nie katuje go ,uzytkuje sluzbowa octavie ( spalanie 6,5-7 on na 100)
kooledzy jaka moze byc przyczyna tak masakrycznego spalania, to przecierz diesel
ostatnie tankowanie 200 zl 550km i rezerwa. niektorzy z was potrafia na zbiorniju zrobic 800.
dodam ze nie wyskakuje mi sprezynka , ani nie odczowam spadku mocy.
zespol napedu ( napinacz rolki kolo pasowe male pasek wymieniony.

dodam ze jezdze w granicy 2000-2500 obrotow
olej 5w-30 motorcraft
kola 16 205/55
co jeszcze moglbym dodac?

ja mam niestety ten sam problem... zakupiłem mondeo ponad miesiąc temu i też pali mi w granicach 10l... nie kopci i nie burczy... też nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna...

maestro06 02-03-2010 18:43

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Cytat:

Napisał snopi4 (Post 1376296)
ja mam niestety ten sam problem... zakupiłem mondeo ponad miesiąc temu i też pali mi w granicach 10l... nie kopci i nie burczy... też nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna...

wymien filtry i sprawdz czy reczny z tylu nie trzyma, po wymianie filtrów i oleju spalanie spadło u mnie dość znacząco, poza tym pytanie jakie trasy robisz i jaki styl jazdy, jaka szerokosc opon itp

snopi4 02-03-2010 21:10

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1376400)
wymien filtry i sprawdz czy reczny z tylu nie trzyma, po wymianie filtrów i oleju spalanie spadło u mnie dość znacząco, poza tym pytanie jakie trasy robisz i jaki styl jazdy, jaka szerokosc opon itp

Wymieniłem olej w zeszłym tygodniu i filtry też... opony mam 205/55/16. Trasa zazwyczaj do pracy 20km bez korka i z pracy 20km z małym korkiem... ręczny nie trzyma, normalnie się toczy dojeżdżając do świateł... co jeszcze może być przyczyną? może te wtryski ale to by kopcił chyba?

maestro06 03-03-2010 18:54

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
hmm wtryski nie,bardziej ma na to wplyw trasa 20km,ale nie az na tyle,ale jak piszesz że w zeszłym tygodniu wymieniłeś olej i filtry to dobrze, teraz powinno spalanie spaść tylko daj mu trochę czasu (filtr powietrza rozumiem że też wymieniony?) ewentualnie możesz kupić jakiś środek (dodatke do paliwa) przeczyszczający układ i powinna być poprawa (aha i mam nadzieję, że nie sugerujesz się komputerem pokładowym bo one nie pokazują tak na prawdę realnego spalania ;) )

kris1980 03-03-2010 20:48

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Panowie a u mnie to jest tak,trzy razy tankowanie po 20 litrów,za kazdym razem pomiar po liczniku(przejechane kilometry) i za każdym razem wynosi 6,6 litra/100 po mieście.A dodam do tego że średnie spalanie komp pokazuje mi 6,7 litra na setke!!Reasumując moje obliczenia pokrywają sie z kompem(dziwne-a jednak)Głównie można dodać przekłamania kompa jakieś 0,5-0,8 litra na setke nie więcej!!


ILE BY NIE PALIŁ I TAK TO NASZ KOCHANY KLEKOCIK!!!

mch12 03-03-2010 21:31

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
może być, ja też nie wierzyłem bo mi palił ok. 9,0 -9,5 L, normalna fajna jazda,
postanowiłem sprawdzić super ekonomiczny styl jazdy i się udało - na dzień dzisiejszy pali mi ok. 6,0-6,5, ale taka jazda to męczarnia nie przekraczam 2 tys. jak dziadek w kapeluszu w niedzielę ,
...szczerze wolę dopłacić do paliwa niech pali i te 9,0L mi to specjalnie nie przeszkadza ale przynajmniej wiem po co mam 320 Nm

pajak-1 04-03-2010 20:53

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Witam.
jestem jak dotychczas szczęśliwym posiadaczem mondka 2.0 TDCI 130km.
Pali różnie. Jeżdżę jak sie da, tzn. tam gdzie trzeba wolniej, a tam gdzie można trochę szybciej. Przeważnie miasto/trasa w proporcjach - 50/50%. Po zatankowaniu zwykłego paliwa spalanie średnie spalanie 7,5l/100km. Po zatankowaniu Lotos Dynamic - do 7l/100km a po zatankowaniu Shell Diesel Extra (stacja w Olsztynie) - 6,7l/100km. To oczywiście wartości średnie. Dodam, że to nie są wskazania komputera, ale obliczenia własne. Zawsze tankuje pod korek i potem przeliczam ile to mondek spalił. Mnie też wydaje się że to niedużo, ale tak faktycznie wychodzi.
Pozdrawiam forumowiczów.

gusiak11 05-03-2010 17:39

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
Wg mnie wszystkie te wyniki są do przyjęcia, mondeo do małych samochodów nie należy, kombi z tym prawie pionowym tylem ciągnie za sobą taką ilość powietrza że stawia to naprawde spory opór powietrza co widać jak jest mokra droga. Teraz w okresie dużych mrozów samochód bardzo wolno łapie temeperature, nie wiem jak wasze wersje ale mój ma podgrzewana szybe przod tyl włączane automatycznie, żona jeszcze zawsze sobie podgrzewa siedzenie a to wszystko ma wpływ na obciążenie silnika, w lecie dojdzie zamiast tego klima. Mam w domu 3 diesle (Mondeo, Passata 1,9 i C3 1,4 HDi)
i takie wyniki typu 3,5 litra (spokona jazda 80km/h trasa) to tylko ten maluch robi pozostale dwa w zimie w miescie (Lublin) 8,5-9Litrow to spokojnie połykają trasa około 6-7L zależy jaka i jak szybko ;), a co do komputera to raz mialem 4,3L a na stacji 5,5L ale to narazie rekord nie do pobicia bo ja nie umiem tak emerycko jezdzić.
Pozdrawiam

bandik19 05-03-2010 18:23

Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci
 
kolego bez badania przelewowegoi wtrysków sie nie obejdzie ,niestety ja już to przerabiałem pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.