Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   Wymiana oleju i filtrów - kraków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75542)

maureliusz 10-08-2009 07:33

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Chyba dzisiaj jechałem za tobą kolego Schem :-) Jechałeś od Łagiewnik i skręcałeś na Górze Borkowskiej w lewo :-) Świat jest jednak malutki...:)

Pinki 10-08-2009 08:19

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
chyba tak :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maureliusz 10-08-2009 09:56

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Wracając do mojego ulubionego tematu - olej :-) Citroen potwierdził: leją Total 5W40. Jak widziałem na stronce Filtrona, to nawet filtry mamy te same co Citroeny (peugeotów tam nie było). Wniosek: Citroen dla tego samego filtra, tego samego silnika używa oleju dużo lepszego Total 5W40, pełny syntetyk, klasa B3/B4. Ford, chyba wkońcu stwierdził, że głupio lać taki szajc i też wprowadził full syntetyk, ale klasę pozostawił B1... i temperaturowe własności 3W30.
W tej sytuacji skłaniam się, do zalania mojego silnika Totalem 5W40, zwłaszcza, że zgodnie z tym co koledze Schemowi udało się dowiedzieć Peugeot też leje ten olej. Dwóch na jednego :).
Czy ktoś ma może doświadczenie z tym olejem (Totalem) lepsze/gorsze?

markotek 11-08-2009 14:02

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Wracaja do tematu głównego wątku to ja korzystam z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] plus jest taki że od 6 rano można juz podziałać a na miejscu sa filtry i oleje prawie do wyboru do koloru

Schem 11-08-2009 14:12

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Maureliusz - ja do Citroena mojej mamy i do Nissana ojca (oba wymagają 5W-40 full synthetic, w cytrynie był Total, w Nissanie Shell), leję [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Tańszy od [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], do tego oryginalnie butelkowany w USA, a nie u nas rozlewany...
Oczywiście płacę mniej, niż w tym sklepie - kupuję na Pilotów, wymieniam sam.

Silnik chodzi ciszej (oboje rodzice niezależnie to potwierdzili na moje pytanie "jak się jeździ" - zwróć uwagę, że nie zasugerowałem, że chodzi o dźwięk) i bardziej miękko.

Struna 11-08-2009 14:27

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
tak przy okazji bajdurzenia o olejach - nie zna ktoś dobrego (finansowo ) źródełka oleju 10w50 ( ale samochodowy a nie do motocykli )

Schem 11-08-2009 14:31

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Nie wiem, czy to dobra cena, ale chyba strasznie zła nie jest:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ewentualnie kontaktuj się z Heko, on tam ma jakieś rabaty na Pilotów (jeśli nie masz odrazy do QS)

Struna 11-08-2009 14:42

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Cytat:

Napisał Schem (Post 1222800)
jeśli nie masz odrazy do QS

nigdy nie używałem to nie mam zdania, a tym bardziej odrazy :) Generalnie jeżdżę na XR+ forda, ale mam przesłanki żeby na 10w50 wskoczyć a w fordzie takiego nie zauważyłem.

Co do ceny to gdyby było lokalnie to jest akceptowalna, ale jak wezmę 5l ( a tyle wziąć muszę ) to jak się doliczy transport to wychodzi tak sobie.

Zapytam Heko jeszcze. Dzięki za info.

maureliusz 11-08-2009 18:38

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
Ciekawę, bo jak patrzę na Allegro to ten Total jest Totalnie tanio:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

albo

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I tak się zastanawiam, czy warto taki olej z allegro dziabnąć, czy raczej szkoda kaski?

Schem 11-08-2009 19:42

Odp: Wymiana oleju i filtrów - kraków
 
No fakt... dość tani

Tylko czy to na pewno oryginał, a nie jakiś kujawski rozlewany do butelek po Totalu z Niemiec...

Jeśli źródło pewne, to zdarza się, że sprzedają taniej (sklep internetowy, brak czynszu i pracowników, itp), ale zawsze jest ALE :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.