Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Mondeo Mk3 2.0 Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73883)

matta 21-05-2010 11:38

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
Cytat:

Napisał Ofaniel (Post 1440836)
matta zrob zdjecie komory silnika z uwzglednieniem przewodow podcisnienia, gdzie ida i w jaki sposob sa podlaczone.

ok, zrobie dzisiaj fotki i kolo 19 beda wrzucone na forum. Jutro na 9 mam wizyte u mech :/ mam nadzieje, ze wieczorkiem dasz mi jakies wskazowki

Pablo_X 21-05-2010 20:58

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
Cytat:

Napisał frencci (Post 1204899)
a juz mialem w planach wydanie 3 tys.zl. na wtryski ;-]

Po raz kolejny nietrafione diagnozy o padających wtryskach. Który to już raz na forum :?: Takim fachofcom dziękujemy g:P
Dobra diagnostyka nie jest łatwa, ale jest podstawą podczas serwisowania. Sama naprawa to już pikuś g:)

Tak wtrąciłem kilka słów komentarza OT ;)


Może to pomorze

http://xpablo.wrzuta.pl/sr/d/8uLXlkr...lnika_tdci.jpg
Kliknij aby powiększyć

matta 22-05-2010 10:06

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
Cytat:

Napisał matta (Post 1440862)
ok, zrobie dzisiaj fotki i kolo 19 beda wrzucone na forum. Jutro na 9 mam wizyte u mech :/ mam nadzieje, ze wieczorkiem dasz mi jakies wskazowki

czesc, lopatki sie zapiekly, cala reszta ok, podejrzewam ze mogla sie turbina do tego posypac bo stracil moc jak mi go mechanik przetestowal....nie da sie teraz wogole przyspieszac i poszedl maly dymek. turbo wraca do naprawy - na szczescie mam jeszcze gwarancje :)

matta 24-05-2010 11:47

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
Witam,

dzisiaj rozebrali mi turbinke, niestety zapiekly sie i powykrzywialy ramiona kierownicy.... 600 koszt naprawy. Powiedziano mi ze cos jest nie tak ze spalinami i problem moze sie powtarzac i zeby skontaktowal sie z "ogarnietym" mechanikiem w tej sprawie. Padly podejrzenia ze to pierscienie lub uszczelniacze (nie wiem jakie). Prosze o wskazowki pod jakim katem nalezy sprawdzic silnik w celu wyeliminowania nadmiernego osadzania sie sadzy....

Ofaniel 25-05-2010 14:53

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
ile? za 600 to zregenerujesz cala turbine.

Poza tym nie do konca wiem jakim cudem mogly sie powyginac ramiona kierownicy - jest to akurat nie mozliwe. Na kierownice dziala sila, ktora idzie od ciegna silownika elektrycznego/pneumatycznego i nic takiego sie nie moglo stac.

Moim zdaniem turbina sie poprostu zapiekla, a mechaniory chca za czyszczenie cie naciagnac:P

Jesli juz oddales turbine, to zadzwon do nich, ze chcesz widziec "stare kierownice" - niech ci je dadza skoro sie "powyginaly".

o zapiekaniu sie kierownic w turbo ze zmienna geometria bylo juz tyle, ze nie sposob ich ogarnac.
Przyczyny?
1. zle uzytkowanie
2. lejace wtryski
3. nieprawidlowo dzialajacy silownik, potocznie- "gruszka"
4. zle uzytkowanie i ...
5 zle uzytkowanie

matta 28-05-2010 21:43

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
Cytat:

Napisał Ofaniel (Post 1443239)
ile? za 600 to zregenerujesz cala turbine.

Poza tym nie do konca wiem jakim cudem mogly sie powyginac ramiona kierownicy - jest to akurat nie mozliwe. Na kierownice dziala sila, ktora idzie od ciegna silownika elektrycznego/pneumatycznego i nic takiego sie nie moglo stac.

Moim zdaniem turbina sie poprostu zapiekla, a mechaniory chca za czyszczenie cie naciagnac:P

Jesli juz oddales turbine, to zadzwon do nich, ze chcesz widziec "stare kierownice" - niech ci je dadza skoro sie "powyginaly".

o zapiekaniu sie kierownic w turbo ze zmienna geometria bylo juz tyle, ze nie sposob ich ogarnac.
Przyczyny?
1. zle uzytkowanie
2. lejace wtryski
3. nieprawidlowo dzialajacy silownik, potocznie- "gruszka"
4. zle uzytkowanie i ...
5 zle uzytkowanie


hejka, widze ze rzuciles tu haslekami a ja bylem przy rozbiorce tej turbiny i na
moich oczach gosc to rozkladal, widzialem cala kierownice i jak to oczyscil
nie musial juz nic mowic. Wiekszosc "lopatek" nie ruszala sie, newet sie z niektorymi silowalem bezskutecznie, a ich koncowki byly krzywe i poszarpane. Chyab ze to pozostalosc po wczesniejszym rozpadzie teurbiny i nie zrobili tego zeby znowu zarobic..... Tego sie nie dowiem. Wazne ze jezdzi tak jak od niego oczekuje, Pozostaje jeszcze kwestia bialego i slodko smierdzacego symu jak go odpalam po nocce, po 20 sec przestaje. zadnych plynow mi nie ubywa......

benio 30-05-2010 22:41

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Pablo_X (Post 1441122)
Po raz kolejny nietrafione diagnozy o padających wtryskach. Który to już raz na forum :?: Takim fachofcom dziękujemy g:P
Dobra diagnostyka nie jest łatwa, ale jest podstawą podczas serwisowania. Sama naprawa to już pikuś g:)

Tak wtrąciłem kilka słów komentarza OT ;)


Może to pomorze

http://xpablo.wrzuta.pl/sr/d/8uLXlkr...lnika_tdci.jpg
Kliknij aby powiększyć


Właśnie coś takiego mojego Mondka dopadło - większe spalanie, mniejsza moc.
U mnie sterowanie turbiny trochę inaczej wygląda (real foto poniżej) - od góry dochodzą kable sterujące łopatkami zamiast wężyka opisanego na fotce jako Turbo Actuator.

Ofaniel 31-05-2010 11:00

Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd
 
No to troche mylisz pojecia. Myslisz, ze jaka jest mozliwosc pokrzywienia i poszarpania kierownic przy normalnym uzytkowaniu? Kierownice blokuja sie/ zapiekaja w pozycji MIN - stad odczuwasz brak mocy. To co widziales to nic innego jak fuszerka poprzedniego mechaniora, ktory uszkodzil turbine przy poprzednim jej czyszczeniu. Nie ma to nic wspolnego z normalnym uzytkowaniem!
Sam widzisz ze pierwszy pomysl na jaki wpadasz to reczne rozruszanie kierownic. Nalezy najpierw to rozmoczyc pozostawiajac zanurzone np. w ropie. Dopiero pozniej staramy sie rozruszac i usunac nagar. Jakis matol robil to kombinerkami!!! sam bylem swiadkiem podobnego "czyszczenia turbiny" u mechanika! i mimo, ze pozostale rzeczy robia dobrze to na tym niewiele kto sie zna!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.