Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Za wysokie przednie zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66426)

uro2 07-04-2009 20:00

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Cytat:

Napisał Borron (Post 1133182)
opona na zdjeciu to 195/60/14 a nie 65

Oczywiście,drobna pomyłka.Wygląda to trochę lepiej,ale jak pisałem wcześniej dwa lata (50.000km) na polskich drogach i nie sądzę żeby niemiaszek przed sprzedażą wymieniał sprężyny a mimo to stoi dość wysoko.Nawet myślałem o tym,że fele 17"chyba bym tam zmieścił.:D

Wayne 08-04-2009 07:29

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Cytat:

Napisał veron7 (Post 1133015)


Tak wygląda obniżona bestia :))
Wysokość A jest rzędu 3-4 cm natomiast wysokość B 12-13cm.
Autko posadzone jest TWARDO, idealna wchodzi w zakręty.
Niestety nie wiem jakiej firmy są amortyzatory, autko sprowadzone z niemiec :)
Niestety, jazda na naszych większości polskich drogach nie jest przyjemna, zwłaszcza jeśli najadę na dość duża dziurę w jezdni.
Kiedyś nawet miałem problem wjechać na myjkę z myciem podwozi. Autko zawiesiło się na tym żelastwie.
Jest zbyt niskie, ale bardzo ładnie się prezentuje.
Pozdrawiam!

Ladne autko, tylko z tego co widze z kata moglbys wymienic wkladki w reflektorach by nie byly zolte i przedni zderzak nie pasuje do tylnego. Poza tym OK :wink:

veron7 08-04-2009 13:56

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Cytat:

Napisał Wayne (Post 1133639)
Ladne autko, tylko z tego co widze z kata moglbys wymienic wkladki w reflektorach by nie byly zolte i przedni zderzak nie pasuje do tylnego. Poza tym OK :wink:

dziękować.
no tak, myślałem już nad tymi wkładkami by wyciągnąć je i pozbyć się jednakże nigdy nie mogę sobie zorganizować czasu na to..
co to zderzaków, wiem że teraz całość nie pasuje, ale miałem w grudniu drobną stłuczkę i rozbito mi tylni zderzak, założyłem sportowy by sprawdzić jak będzie się pasować na tym samochodzie, ale doszłem do stwierdzenia, że jednak wymienię na oryginalny. Jest on zbyt duży, niski i jak autko będzie pełne, są kłopoty z normalną jazdą.. byle dziura, mały krawężnik.. o wszystko łapie..

Autko przed stłuczką wyglądało zupełnie inaczej, postawiona była na 16" felgach o niskim profilu ogumienia, oraz spoiler jak w suprze czy alfie 156.
Gdzieś mam fotkę, jak znajdę podrzucę na forum.
Pozdrawiam!

rad99 08-04-2009 14:14

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
trochę nie na temat, veron7 co za motor masz w opisie

arturek 08-04-2009 15:25

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Witam
Dodam swoje trzy grosze w temacie wysokiego zawieszenia.
Kiedyś w Orionie pękł mi przedni resor.
Znajomy załatwił mi okazyjnie nowe.
Po wymianie u mechanika zapytał czy wszystko OK.
Niestety NIE - auto podniosło się znacznie.
Wtedy się przyznał, że do auta benzynowego dał mi resory od diesla (gdzie jest cięższy silnik)
Auto było tak podniesione, że amortyzatory zatrzymywały ruch spręzyn, bo brakowało skoku amortyzatora.

Może masz elementy zawieszenia od inego modelu = o innej charakterystyce?
pozdrawiam
Arturek

veron7 09-04-2009 10:10

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Cytat:

Napisał rad99 (Post 1133915)
trochę nie na temat, veron7 co za motor masz w opisie

Troszkę dłubany.
2.0Turbo 16V 177KM :) benzyna.

Wayne 09-04-2009 10:24

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
No to z tego wynika, ze Borron ma sprezyny od dieselka

Borron 09-04-2009 16:52

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Lesjoforsy do benzyniakow juz zamowione :-) ciekaw jestem jak to bedzie po wymianie? Niestety najwczesniej za tydzien...

Pzdr

Wayne 09-04-2009 22:43

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
Cytat:

Napisał Borron (Post 1134847)
Lesjoforsy do benzyniakow juz zamowione :-) ciekaw jestem jak to bedzie po wymianie? Niestety najwczesniej za tydzien...

Pzdr

OK, troche kasy wladujesz w to zawieszenie, ale koniecznie tutaj napisz o efektach, byc moze uchronisz przed bledem kogos innego.

Pozdrawiam i zycze wesolego zajaczka:wink:

Borron 10-04-2009 07:21

Odp: Za wysokie przednie zawieszenie
 
No niestety, troszke kasy na to pojdzie ale mam nadzieje ze bedzie warto. Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy to nie jest tez troche wina amortyzatorow KYB - gazowych. Wczoraj znajomy o to wlasnie zapytal i stwierdzil, ze cisnienie w amortyzatorach moze nieco podwyzszac samochod ale czy to prawda? Moze powinienem kupic olejowe? Nie wiem niestety...mam nadzieje ze nie.


Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.