Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Podgrzewanie siedzeń (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48215)

Jarek_Onet 15-08-2008 13:39

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Zrobiłeś to na oryginalnych matach czy też podróbkach z ALLEGRO

arixon 15-08-2008 13:51

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Całość zrobiłem na oryginalnych matach z foteli które kupiłem, kostki pod siedzeniami też zrobiłem wykorzystując przewody z wsówkami z oryginału, tylko przewody łączące kostkę pod fotelem z kostką (do przełącznika) w konsoli środkowej zostały "dorobione".

RECONDO 15-08-2008 14:19

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Pięknie... warto teraz pomyśleć o podgrzewanych matach tylnych siedzeń, prosta robota - praktyczna sprawa. Ja ze swojej strony chcę bardzo podziękować Jarkowi_Onet za wielką pomoc ze schematami podgrzewanych foteli po FL :fcp1

arixon 18-08-2008 07:06

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Co do tylnych kanap to już mi to chodzi po głowie ... ale czas pokaże czy uda się coś z tym zrobić.
Co do schematów od Jarka_Onet to bez tego by się nie udało, też jestem z tego powodu bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

norbin 26-08-2008 22:34

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Witam

Czy ktos moze mi pomoc w kwestii podłączenia podgrzewanych foteli z roku 2002 do modelu 2004. Kupiłem już przełączniki do modelu 2004 i je podłączyłem ale nie działają . Z tego co wiem to w fotelach z 2002 nie było regulacji a w przełącznikach które kupiłem jest . Czy mozna to jakoś obejść ?

RECONDO 27-08-2008 09:09

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Cytat:

Napisał norbin
Witam

Czy ktos moze mi pomoc w kwestii podłączenia podgrzewanych foteli z roku 2002 do modelu 2004. Kupiłem już przełączniki do modelu 2004 i je podłączyłem ale nie działają . Z tego co wiem to w fotelach z 2002 nie było regulacji a w przełącznikach które kupiłem jest . Czy mozna to jakoś obejść ?

Jest na to obejście, ja w swoim autku z 2001r tak zamontowałem:

http://img223.imageshack.us/img223/4...9049bk3.th.jpg

niestety zrobiłem "jakiś" błąd i system nie działa jak należy (przyciski pasażera nie włączają maty natomiast kierowcy sterują obiema = kierowcy + pasażera).
Aby móc uruchomić taką możliwość (sterowanie mocy grzewczej mat) należy posiadać cały komplet czyli:
- włącznik sterujący;
- maty grzewcze po FL 2003;
- brakującą wiązkę elektryczną.
Maty grzewcze przed FL nie posiadają zamontowanego, integralnego sterownika "mocy grzewczej" więc nie jest możliwe uruchomienie ich włącznikiem po FL.

Jarek_Onet 27-08-2008 09:21

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Cytat:

Napisał norbin
Witam

Czy ktos moze mi pomoc w kwestii podłączenia podgrzewanych foteli z roku 2002 do modelu 2004. Kupiłem już przełączniki do modelu 2004 i je podłączyłem ale nie działają . Z tego co wiem to w fotelach z 2002 nie było regulacji a w przełącznikach które kupiłem jest . Czy mozna to jakoś obejść ?


Do tych części o których pisał RECONDO musi być jeszcze moduł ogrzewanych siedzeń który jest montowany obok złącza pod siedzeniem. Bez ingerencji w instalację elektryczną w prosty sposób nie można regulować mat z 2002 roku przełącznikami po FL.

RECONDO 27-08-2008 14:12

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Do tych części o których pisał RECONDO musi być jeszcze moduł ogrzewanych siedzeń który jest montowany obok złącza pod siedzeniem. Bez ingerencji w instalację elektryczną w prosty sposób nie można regulować mat z 2002 roku przełącznikami po FL.

Moduł o którym piszesz jest integralny z matami grzewczymi więc wystarczy mieć "takie" maty, czyli po FL 2003, i to już wystarczy.

Jarek_Onet 27-08-2008 14:40

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Masz rację powinien być integralny, jednak są wersje z modułem oddzielnie montowanym. Dokładnie takim samym jak Focusie II. Maty są wtedy takie same niczym się nie różnią nawet numerem katalogowym jak F II.

RECONDO 27-08-2008 20:16

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
A tego nie wiedziałem... ja kupiłem swoje już zintegrowane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.