Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Czarna puszka z przewodami przy akumulatorze - grzeje się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46320)

marwyk 24-06-2008 05:03

Re: MKII czarna puszka z przewodami - GRZEJE SIE
 
Wczoraj oglądnąłem to dokładnie i ten pierwszy od prawej (150A) na zdjęciu idzie do Alternatora i jest dość długi. Alternator to max. może dac 120 A więc troche prądu przez niego płynie. A VAG-iem można sprawdzić obciążenie alternatora w danej chwili.
Niestety nie posiadam amperomierza Cęgowego bo można byłoby sprawdzić prądu płynące w danym kablu i wszystko byłoby jasne. Jeśli komuś sie grzeje i ma dostęp do takiego urządzenia to prosiłbym o pomiar i podanie odczytów

le-mar 24-06-2008 08:56

Re: MKII czarna puszka z przewodami - GRZEJE SIE
 
ok sprawdze takim cęgowym - na to nie wpadłem bo i po co ???
ps okazało sie iż myślałem dobąr a pisałem źle- grzał mi sie ten co idzie do kabiny czyli drugi (100 A) jednak teraz nie - czeka mnie polutowanie od altka i pomiar od razu dodam ze mam wersje ghia - wiec prądożerną

korbla 25-06-2008 18:09

Re: MKII czarna puszka z przewodami - GRZEJE SIE
 
Witam miałem podobny problem, wyczyśćiłem styki i wymieniłem przewód między puszką a alternatorem ale przewód dalej sie grzał, to podłączyłem stary do puszki a nowy do akumulatora i problem znikł. PRZEWODY SIĘ NIE GRZEJĄ

marwyk 26-06-2008 19:50

Re: MKII czarna puszka z przewodami - GRZEJE SIE
 
czyli masz stałe połaczenie miedzy akumulatorem a alternatorem?
To jest to o czym ja myślałem czyli kiepski akumulator bierze sporo prądu i jest problem grzania sie kabla, bo prąd płynący przez niego do akumulatora oraz innych odbiorników sie sumuje.
Tyle że jak coś takiego zrobiłeś to jest jeden problem - jak walnie Ci akumulator (zrobi sie w nim zwarcie) to nie poleci ten bezpiecznik (blaszka 150 A) i 1. może akumulator eksplodować 2. alternator ulegnie spaleniu.

le-mar 07-07-2008 18:48

Re: MKII czarna puszka z przewodami - GRZEJE SIE
 
potwierdzam !!! polutowałem 3 najgrubsze przewody - dodam , że tego od aku nie udało mi sie wyciągnąć - lutowałem , gdy był podłączony (kolbę oczywiscie odłączyłem z prądu) i mase od aku też odpiąłem , po polutowaniu i wykożystaniu czego sie da w środku na maxa jest ok - nic sie nie grzeje
Wniosek ? - poluzowały się zaciski mechaniczne na styku linka(przewód) końcówka.

Mirekk 22-10-2009 19:04

Przewody od akumulatora w skrzynce są ciepłe
 
witam .
zauważyłem , że jak samochód chodzi to po jakimś czasie przewody które idą od akumulatora ( + ) idzie do takiej małej czarnej skrzyneczki i te kabelki które są w niej są bardzo ciepłe najbardziej 1 i 2 od góry i nadtapia się plastik od tego . Może ktoś wie od czego może się tak dziać lub od czego są to przewody .

http://images35.fotosik.pl/72/18134e057df254ddm.jpg

robdemolka 22-10-2009 19:37

Odp: przewody od akumulatora w skrzynce są ciepłe
 
poczytaj tu na ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ja też tak miałem jak ty rozłaczyłem akumulator i zalutowałem wszystkie końcówki kolbą aby było leprze przejscie,i narazie od 3 miesięcy jest ok

fermik 22-10-2009 21:16

Odp: przewody od akumulatora w skrzynce są ciepłe
 
Kiedyś szukając powodu trochę za niskiego napięcia ładowania
obmierzyłem przy obciążeniu spadki napięć na wszystkich kolejnych połączeniach od śruby na alternatorze aż do klemy.
I największy spadek był u mnie właśnie na połączeniu blaszki bezpiecznika 150A
i oczka czarnego kabla. To był też powód grzania okolicy i nadtapiania plastiku. Wyczyszczenie styku i zakonserwowanie wazeliną poprawiło ładowanie i zlikwidowało grzanie.
Trzeba to koniecznie zrobić, bo akumulator powie pa pa.

Lutowanie może być tylko potrzebne jak juz kabel przy oczku jest przegrzany/utleniony. Niestety lutowanie z topnikami pozostawia podatne na korozję powierzchnie. Jak trzeba to wystarcza zagnieść troszkę mocniej oczko na kablu.

sqidrafal 22-10-2009 21:30

Odp: przewody od akumulatora w skrzynce są ciepłe
 
Witam
Koledzy u mnie to upaliło ten kabel od ładowania chyba nie było dobrego styku.
Oczywiście zamiast najpierw przejrzeć te kable to ja cyk i wyjmowanie alternatora i do elektryka a elektryk że alternator dobry i ładuje.

Myślicie że dokupię gdzieś ta blaszkę 150 A ( czyli bezpiecznik).

Stefano 23-10-2009 22:33

Odp: przewody od akumulatora w skrzynce są ciepłe
 
Dokupisz za parę zeta w ASO np. VW. Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.