Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Kontrolka poduszki powietrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337919)

meskomp 01-11-2016 07:45

Odp: Usterka kurtyny powietrznej
 
Mam problem z świecącą poduszką.
Diagnoza wykazała otwarty obwód kurtyny kierowcy. Przemierzyłem kurtynę i jest opór 2,2 ohm.
Gdzie w mondeo MK4 jest kostka z pinami od lewej kurtyny, podobno mogą być styki. Są też podobno miejsca gdzie wiązka lubi się przecierać, proszę o info gzie szukać

OLO855OLO 14-12-2018 06:00

Kontrolka poduszki powietrznej
 
Witam. Od kilku dni jestem nowym właścicielem Forda Mondeo z 2010r i trapi mnie pojawiająca się kontrolka poduszki powietrznej. Zwykle po całej nocy postoju po odpaleniu pojawia się owa kontrolka. Autko chwilę popracuje zgasze i odpalę ponownie kontrolka znika prawidłowo. Czy za winę można obarczać słaby akumulator?

_harry 14-12-2018 06:05

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Zczytaj kolego błędy będzie wiadomo co melduje komputer.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

peteypee 29-07-2019 20:55

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Odgrzeje kotleta.

Dziś dosiadlem mondeo 4 obecnie już zony.
Dostał w palnik, trochę poleciał bokiem, kontrola się nie włączyła bo przez pol parkingu mielilem do 3 biegu i nie zmuliło go. Ostre hamowanie, spokojnie juz włączyłem sie do ruchu i zaswiecila kontrolka poduszek. Aha...przed tym był jeszcze dość mocny trzask drzwiami bo teraz te od mondeo wydają sie piórkiem w porównaniu do xfa.
Co do tej pory testowałem? Forscan czyta błąd na module RCM i BCM ( rcm u300 a na bcm utrata komunikacji ) nie da sie ich skasować ani forscanem ani ucdsem.
Forscan przeprowadza test i kasowanie rcm jako poprawne. Ucds za to przy próbie kasowania crash albo inicjalizacji wyświetla "unknow hw". W forscanie odczytuje i part rcm i numery kalibracji.
Kontrolka od poduszek teraz zapala sie za każdym razem po włączeniu zapłonu czy odpaleniu po około 5 sekundach.
W pidach sprawdzałem jeszcze kat skrętu i wszystko co z taśma związane i wszystko wygląda ok i działa. Choć nie wykluczam ze akurat czesc od poduszki sie uszkodziła.
Po tym co pokazuje ucds czyli " unknow hw"przy próbie skasowania crasch , oraz dtc "utrata komunikacji" z bcm wniosek nasuwa sie jeden; sam modul RCM.
Telefonu ani ja ani zona nie mamy nawyku trzymać w pojemniku na kubki, ja czasami na poleczce pod radiem. Częściej sam kluczyk keyless od czasu do czasu tam lądował.
Podpowiedzcie co jeszcze mogę sprawdzić? Czy mogę szukać juz modulu rcm?

W sumie jeszcze mam taśmę ktora kupiłem z manetka do vc. Taśmy sa uniwersalne czy musi byc pod tepomat itd?

peteypee 02-08-2019 06:32

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Podpowiedzcie chociaż czy moduł z polifta bez problemów jest p&p do przedlifta?

Danielo_82 02-08-2019 08:08

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Na moje są różne. Polift nie ma osobnego sensora przechyłu, który mierzony jest chyba przez moduł RCM. Sprawdzałeś czy się po prostu nie wypięła któras z wtyczek?

klocolus 02-08-2019 11:56

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
nie, polift i przedlift ma różne moduły. Przedliftowe dostaniesz za grosze na alledrogo

peteypee 02-08-2019 21:05

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Akurat mogę mieć polifta(?) (BS7T...) za free:) na oko tylko obudowa czarna. Myślałem ze to ta dodatkowa ochrona przed polem magnetycznym itd. W takim razie zamawiam 7S...

Wtyczki sprawdzałem ale tu wygląda ok bo styki czyściutkie, zero reakcji.

peteypee 06-08-2019 16:15

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Aku odpinac ? Czy nie ma potrzeby ? Bo juz rozne auta miałem i różne procedury były...

sebikolo 20-10-2020 17:27

Kontrolka AirBag się świeci :-(
 
W trakcie jazdy moim MK4 zapala się kontrolka poduszki powietrznej. Znajomy mechanik czyścił kostki które są pod siedzeniem kierowcy - pomogło to na dwa tygodnie. Po kolejnym czyszczeniu na dwa dni :-(. Miał ktoś z Was podobny problem? Czyszczenie kostek pomaga ale na krótko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.