Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Brak komunikacji obd2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327628)

tomao 18-06-2023 19:20

Odp: Brak komunikacji obd2
 
Jeśli operacja znalezienia SBL jest nie do przejścia, to moze pozwoli uchronić przed dalszymi, trudniejszymi krokami i unieruchomieniem auta.

marecki.chw 18-06-2023 20:13

Odp: Brak komunikacji obd2
 
chciałem wejść w BCMii Central configuration (Main) i się wyświetlił ten komunikat. a chciałem wyłączyć czujniki ciśnienia

zmulim 18-06-2023 20:29

Odp: Brak komunikacji obd2
 
No to najpierw zapraszamy do lektury, zarówno tu jak i na forum forscana. Wszystko jest pięknie opisane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

marecki.chw 18-06-2023 20:47

Odp: Brak komunikacji obd2
 
tylko powiedz gdzie szukać

zmulim 18-06-2023 21:11

Brak komunikacji obd2
 
Forum forscana np.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

edmun 19-06-2023 16:50

Odp: Brak komunikacji obd2
 
Przede wszystkim słuchaj kolegów. Bo zabierasz się za coś,czego chyba nie do końca rozumiesz.
raz ci się coś uda zmienić i będzie super a raz narobisz szkód i będziesz szukać pomocy.

thesperado 19-06-2023 21:58

Odp: Brak komunikacji obd2
 
W linku, który podał kolega jest o twoim problemie. Niestety w podlinkowanym tam zestawie "most popular SBL files" pliku, który potrzebujesz nie ma, ale w sieci jest osiągalny. Użyj także "szukajki" na forum, by znaleźć tematy o centralnej konfiguracji, CCC, BCM (main), SBL itd. Koniecznie także poszukaj tematów jak przy takiej operacji można "uceglić" samochód i jak taką możliwość ograniczyć oraz jak wybrnąć gdy pójdzie coś nie tak. Można także przeszukać fora zagraniczne oraz polskie innych pojazdów z centralna konfiguracją którą ogarnia Forscan. Na tym póki co zakończę, ale uwierz mi taka zmiana jest niby prostą sprawą, jednak zanim się za to zabrałem, to ze dwa miesiące na spokojnie czytałem sobie o tym i jak na razie robię to tylko dla siebie i raczej tak zostanie.

adrianos166 15-12-2023 11:49

Uderzenie pioruna-nie odpala 1.6 diesel
 
Cześć, może ktoś podpowie, mam focusa z 2014 roku 1.6 diesel po uderzeniu pioruna. Spalone bylo bsi bo światła świeciły się cały czas. Obd ma zasilanie ale nie da się połączyć z ABS, sterownikiem silnika. Jedyna opcja połączenia to deska rozdzielcza. Postanowiłem kupić zestaw startowy, sterownik silnika bsi stacyjka abs wszytsko założone jest drugie i dalej to samo błąd na liczniku awaria silnika skontaktuj się z serwisem. Bezpieczniki przekaźniki sprawdzone. Ktoś ma jakieś pomysły ?

Antej 15-12-2023 11:57

Odp: Uderzenie pioruna-nie odpala 1.6 diesel
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

adrianos166 15-12-2023 12:09

Odp: Uderzenie pioruna-nie odpala 1.6 diesel
 
Czyli samochód nie widzi sterownika silnika ? Sugerujesz że może to być wiązka elektryczna ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.