Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana lusterek z manuali na elektryki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324551)

kubaw20055 26-10-2021 15:40

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Tak podgrzewanie lusterek zawsze działa z ogrzewaniem tylnej szyby:)

Antej 26-10-2021 15:50

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Przedlift też ma wiązkę kokpitu pełną.
Napisałem że do wymiany wiazka w drzwiach.

Wiązki drzwiowe do podwójnego ryglowania też są inne.

Przerabiałem z anglika i nie jest to wybitnie skomplikowane.

Wyciąganie całych wiązek z boczków to więcej roboty niż włożenie brakujących przewodów do lusterek.

slawomirro 27-10-2021 07:23

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 3376103)
Jeśli jest to polift to masz dociągniętą całą elektrykę do złączek w słupkach A, łącznie z uzbrojoną skrzynką bezpieczników. .

W Fusion każda wersja wyposażeniowa miała okablowanie?
W Fieście wersja Ambiente go nie posiadała. A w Fusion w starym cenniku jest coś takiego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

btw by po instalacji używać składania lusterek, trzeba taką funkcję aktywować w GEM.

Antej 27-10-2021 08:17

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Cennik jest do polifta.
Samo składanie najprawdopodobniej jest typowo elektryczne jak w Focusie przedlift.
Żadnych zmian modułów drzwiowych, tylko elektryka.

Mam zestaw do focusa MK2 przedlift i przełączniki do składania lusterek (focus i fusion).
Kwestia motywacji do przełożenia podstawy lusterka i okablowania tego.
Temat przypomniał mi również o tym że od 2lat leży komplet do założenia elektrycznych szyb. Chyba już mi się przestało chcieć to zmieniać. Tyle czasu mam ektryczne podgrzewane lustra z podświetleniem i jakoś daje to radę.
Za dużo mam dodatkowej elektryki w aucie, żeby dodawać kolejne odbiorniki.

MaciejAkaJanusz 30-10-2021 20:08

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Oho, zacząłem od wymiany komputera pod kluczyki, a tu kolejny fajny i przydatny modzik się szykuję.
Mam jednak pytanie - czy znacie może typ potrzebnych wtyczek do polifta ? Allegro chyba ubogie w wiązki, nie znalazłem ani jednej (chyba że w polifcie siedzi ta wiązka już pod boczkiem drzwi ?)

No i drugie pytanie - znalazłem kilka ogłoszeń z lusterkami, w dwóch był opis typu : "Fiesta, Fusion polift" - czy to zwykła nieznajomość tematu czy Fusion polift ma identyczne mocowania jak Fiesta ?
Pozderka !

Antej 30-10-2021 20:27

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
w przedlifcie wtyczki do lusterek są czarno-czerwone , jak w focusie mk1
w polifcie szare prostokątne jak w focusie mk2 (o ile dobrze pamiętam)

wiązki siedzą pod wypraską drzwi (czarna z otworem na głośnik)

szkła lusterek są wymienne z kilkoma modelami
same obudowy (dokładnie to ramki drzwiowe) muszą być z fusiona
znalezienie maskownic lusterek z fusiona też będzie niełatwe

grzane elektryczne lusterka o tej porze roku.... zawsze... nawet ważniejsze do elektrycznych szyb

Jeśli nie zależy komuś na obudowach lusterek w kolorze nadwozia to przedlifta będzie taniej kupić i instalcję tylko przepleść z przedliftowej wiązki.
Chyba nawet mam prawe elektryczne z przedlifta.

MaciejAkaJanusz 30-10-2021 20:35

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...
...

Okej, dzięki, Poszperam jutro w boczkach zobaczę jak wygląda uzbrojenie. Może dodatkowe wiązki nie będą potrzebne.

No allegro jest strasznie ubogie, ale widziałem jakiś czas temu, kilka rozbitych Fusiek na "szrocie". Mamy tutaj w regionie dwa całkiem spore, i o dziwo, całkiem tanie. Pokręcę się to może coś się znajdzie :)

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam.

Antej 30-10-2021 20:39

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Dawno już u Korkucia nie widziałem Fusiona.
Wiązek w drzwiach nie będzie, a przynajmniej nie powinno być.

MaciejAkaJanusz 30-10-2021 20:46

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...
...

Dwa tygodnie temu chyba, na dziale "Fordowskim" widziałem dziesiątki części z Fusi. Na placu 2 srebrne, jeden granatowy jak mój, jeden ciut ciemniejszy granatowy ale skasowany do połowy :/ Także jest ich trochę, a po drodze przez Kieźliny mamy jeszcze jeden, no i na Wadągu - tam widziałem z 5 sztuk, ale same przed lifty. Jakbyś czegoś potrzebował sprawdzić, to daj znać, sprawdzę

Czy taka wiązka jak w tej aukcji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To ten "brakujący" element ? Czy w Fusionie wygląda to nieco inaczej ?

Antej 30-10-2021 21:23

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Cytat:

Napisał MaciejAkaJanusz (Post 3376826)
To ten "brakujący" element ?

Nie.
Brakuje kilku metrów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.