Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Wymiana oleju w skrzyni 8F35/40/57 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324186)

pbobek 20-02-2023 22:01

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F
 
Zmieniłem dzisiaj przy 40.000 km. Olej już był ciemny.

arekmiz 09-03-2023 09:19

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F
 
Ja już drugi raz wymieniłem olej metodą dynamiczną w skrzyni biegów w moim Edku 3,5V6 USA 2018. Pierwszy raz po zakupie, przy 50 kkm na liczniku, tydzień temu przy 100 kkm na liczniku. Wymiana w Izabelinie k. Warszawy. Poszło ok. 10 litrów. Koszt 1100 zł (poprzednio 850 zł). Przy wymianie stary olej nie wyglądał na mocno zużyty, ale to nie dziwne, bo Edek służy na dłuższe trasy, do jazdy po mieście mam służbowego Focusa 1,6i. :)

p.saw 21-03-2023 16:55

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F
 
Czy macie wiedzę, które ASO w Polsce wymienia olej w 8F40 metodą dynamiczną ?
Niestety mam kolejną informację, że "moje" ASO może wymienić tylko statycznie a to nie to samo. Niezależny warsztat nie wchodzi w grę bo już mi zapowiedzieli, że mogę mieć problem z utrzymaniem 5-letniej gwarancji.

benykuleczka1 21-03-2023 18:07

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F
 
W którym aso pytaleś? Ile zaśpiewali? Gwarancja protect?

p.saw 23-03-2023 16:47

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F 8F57
 
W Poznaniu jest tylko jedno ASO.
Coś wspominali, że wymiana statyczna to około 1700 peelenów. Ale nie wiem czy to całość czy sama robocizna bo mnie to nie interesowało.
Protect - tak

benykuleczka1 24-03-2023 06:58

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F 8F57
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 3449918)
W Poznaniu jest tylko jedno ASO.
Coś wspominali, że wymiana statyczna to około 1700 peelenów. Ale nie wiem czy to całość czy sama robocizna bo mnie to nie interesowało.
Protect - tak

No jak, Mogileńska, Bukowska. Opłotki i Jelonek:619:. Pytam, bo zauważylem, że aso potrafi mieć rożne ceny:027:. Zrobiłeś ostatecznie gdzieś wymianę oleum czy odpuściłeś temat na zaś?

p.saw 24-03-2023 10:51

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F 8F57
 
Cytat:

Napisał benykuleczka1 (Post 3449994)
No jak, Mogileńska, Bukowska. Opłotki i Jelonek:619:.

Nie wiem, dlaczego piszesz o tych lokalizacjach skoro to wszystko jedno ASO - Bemo. Jelonek to też Bemo.
Poza tym Opłotki to pojazdy dostawcze.
Tematu nie odpuściłem i zamierzam wymienić olej w skrzyni metodą dynamiczną i dlatego szukam ASO gdzieś w Polsce.
Poza tym jak miałem to zrobić w jeden dzień ??? Pisałem o tym 23 marca 2023r. :)))

PRIMANUS 24-03-2023 18:40

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F 8F57
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 3450034)
zamierzam wymienić olej w skrzyni metodą dynamiczną

Jaki masz aktualnie przebieg?

benykuleczka1 24-03-2023 19:53

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F 8F57
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 3450034)
Nie wiem, dlaczego piszesz o tych lokalizacjach skoro to wszystko jedno ASO - Bemo. Jelonek to też Bemo.
Poza tym Opłotki to pojazdy dostawcze.
Tematu nie odpuściłem i zamierzam wymienić olej w skrzyni metodą dynamiczną i dlatego szukam ASO gdzieś w Polsce.
Poza tym jak miałem to zrobić w jeden dzień ??? Pisałem o tym 23 marca 2023r. :)))

A skąd mam wiedzieć kiedy pytałeś a kiedy napisałeś, nie rozbijam wypowiedzi na atomy:027:. No ale nieważne nie będziemy toczyć wojny. Tak, Poznań opanowany przez Bemo jeśli chodzi o Forda, ale...tak jak napisałem ceny na tzw inne usługi potrafią mieć różne, mało tego nawet w obrębie tego samego serwisu, co doradca to inna cena może być, zwłaszcza jak podyskutujesz trochę. Jak ja pytałem to nic konkretnego nie potrafili mi powiedzieć odnośnie wymiany oleum poza tym, że można, no ale po co skoro Ford nie przewiduje. Jak będę chciał to wymienią, mam wcześniej dać znać to rozeznają sprawę i wycenią:619:. Póki jest gwarancja, to inaczej niż przewiduje Ford nie wymieniałbym oleju, bo w razie czego będą mieli podstawy do podważenia gwarancji. Ja mam najechane 45k, przegląd wypada mi na jesień. Chciałbym wymienić jesienią ale dopiero za rok. Może w tym czasie, ktoś już zrobi to w aso i podzieli się wiedzą co i jakg:DD. i żeby było jasne, wszystko działa jak należy, chciałbym poprostu wymienić.

p.saw 27-03-2023 10:28

Odp: Wymiana oleju w skrzyni A8/8F 8F57
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3450103)
Jaki masz aktualnie przebieg?

Aktualny 70 kkm
Cytat:

Napisał benykuleczka1 (Post 3450114)
A skąd mam wiedzieć kiedy pytałeś a kiedy napisałeś,

Przy każdym poście jest data i godzina :wink:
Poza tym nie pisz mi o cenach. Dość długo jestem już "klientem" Bemo (około 25 lat :) ) i nie o to mi chodziło.
Pytam o inne ASO w Polsce, które zmieni olej metodą dynamiczną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.