Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana podświetlenia zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317583)

onaro 05-12-2014 06:26

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
No własnie Dosia87. Ja miałem identycznie (świecił włacznik zespolony, i przełączniki szyb na drzwiach, a i do tego poświetlanie wyświetlacza na wskaźnikach głównych i wyświetlacz radia, ale bez przyciskó). I powiedz jesszcze że nie świeci ci poświetlanie tylnej szyby - bo u mnie tak własnie było.
Jak słusznie zauważył rrubens w skrzynce sa 2 bezpieczniki które moga odpowiadać za podświetlanie. Spojrzałem na tabliczkę bezpieczników i u mnie tylko jeden miał ikoną liczników F20 - i to na nim cały czas bazowałem. Bezpiecznik F33 był przedstawiony jako zwykła żarówka a nie przedstwaiał licznika i dlatego na niego nie patrzyłem. Ale skorzystałem z doświadczenia rrubens'a i wyjąłem bezpiecznik F33 7,5 A i był PRZEPALONY. Wymieniłem go i rewelacja. Wszystko podświetlone.

DZIĘKI rrubens

Teraz jeszcze muszę znaleźć wejście AUX w moim radyjku 6000CD i to już będzie ful :)
Ale to tak tylko nawiasem

Naveen 26-04-2018 19:35

Podświetlenie zegarów.
 
Witam Was Drodzy Forumowicze.
Dziś potrzebuję Waszej pomocy ponieważ w mojej fuzyjce coś się popsuło :(.
Otóż kiedy odpalam silnik i włączam światła to wszystkie lampy świecą tak jak powinny ale niestety podświetlenie zegarów i całej deski nie świeci. A kiedy wcisnę hamulec to podświetlenie się pojawia a zarazem jak puszczę hamulec to podświetlenie razem z nim znika.

Usterka pojawiła się z dnia na dzień wcześniej żadnych objawów nie było.

Zdążyłem posprawdzać wszystkie kostki w lampach czy są dobrze podpięte, żarówki sprawdzone, bezpiecznik od podświetlenia zegarów wymieniony.

Z góry dziękuję za pomoc.

kaku25 27-04-2018 07:21

Odp: Podświetlenie zegarów.
 
Od jakiego czasu posiadasz auto?

Naveen 27-04-2018 12:27

Odp: Podświetlenie zegarów.
 
Autko posiadam 3 lata do przedwczoraj wieczora wszystko bylo ok. Wczoraj rano odpalilem i zaczely sie dziac takie cuda :/ Czy jest możliwosć uruchomienia swiatel na krótko tak żeby sprawdzić czy to włącznik a zarazem zeby komputer nie zwariował ?

LEŚNICZY 28-04-2018 07:03

Odp: Podświetlenie zegarów.
 
Cytat:

Napisał Naveen (Post 2971527)
Autko posiadam 3 lata do przedwczoraj wieczora wszystko bylo ok. Wczoraj rano odpalilem i zaczely sie dziac takie cuda :/ Czy jest możliwosć uruchomienia swiatel na krótko tak żeby sprawdzić czy to włącznik a zarazem zeby komputer nie zwariował ?

Mój jest tak samo stary i od roku przepala bezpiecznik z podświetlenia zegarów , elektronik nie potrafi ustalić zwarcia , chyba fuzja zaczyna się powoli sypać

100noga 06-11-2019 05:39

Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Witam wszystkich i pozdrawiam.
Wszedlem w posiadanie Forda Fusion , rocznik 2007 . Mam jeden problem .Nie działa wskażnik poziomu paliwa , ( pokazuje max ) , nie działa szybkościomierz , wskazówka stoi przy 30 km/h . Po włączeniu światel , swiatła świecą normalnie a podświetlenie tablicy miga . Co jakiś czas świeci sie kontrolka otwartych drzwi , a drzwi i klapa są zamknięte. Mechanik powiedzial że to go przerasta , prawdopodobnie jest coś z tablicą zegarów . Obrotomierz działa prawidłowo.
Czy jest ktoś z Warszawy kto by mi mógł pomóc .
pozdrawiam

darmodziej 06-11-2019 09:12

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Cytat:

Napisał 100noga (Post 3190270)
prawdopodobnie jest coś z tablicą zegarów

prawdopodobnie ma rację. Coś w tablicy nie łączy

100noga 06-11-2019 13:58

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
A może ktoś ma namiar na jakiś warsztat ?

Antej 06-11-2019 14:15

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Prawdopodobnie masz złącze z tyłu zegarów do przelutowania.
Jeśli auto nie ma komputera to może warto pomyśleć o wymianie zegarów na lepsze.

RomanKKK 06-11-2019 14:31

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Podobne cuda dzieją się z powodu hodowli ;) myszy pod maską


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.