Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Częste wypalanie DPF co ~100 km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316377)

gaga123 14-01-2021 11:23

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Cytat:

Napisał CARISMA (Post 3310854)
...po odpięciu EGR przejechałeś 900 km i nie wywaliło Ci błędu?

błąd oczywiście wywala jeśli wtyczka jest odłączona

Cytat:

Napisał Luk35 (Post 3310785)
gaga123 odłączenie EGR da taki sam efekt jakby był zaślepiony (cały czas zamknięty)?

tak, odłączona wtyczka od EGR zamyka go.


Nie wiem czy w tym wypadku jest problem z samym EGR, czy wtryki czy turbo. Żadnych błędów nie ma (poza odpiętą wtyczką EGR). Na razie czekam na pogłębienie usterki, bo wymiana EGR + regeneracja wtrysków + regeneracja turbo to grubo ponad 5k w tym "budżetowym fordzie"

luckyboy 14-01-2021 11:31

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Cytat:

Napisał Luk35 (Post 3310933)
Jest jeszcze jeden szczegół. Na zawieszce zauważyłem że 2000 km temu, jeszcze nie w moich rękach, serwis wlał 5w30 A5 Castrola zamiast low saps... Wcześniej raczej był 0w30 z aprobatą Forda. Oleju nie ubywa. Moim zdaniem raczej nie powinno to mieć takiego wpływu.

Właśnie taki Castrol jest dedykowany do Forda. Ford nie oszczędza DPF...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...88bea2d16a.jpg

Luk35 14-01-2021 12:10

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Do mkIV tak, ale do mkV już nie. Do mkV 0W30 z Fordowską normą, która notabene ma ciut więcej popiołów niż C2 ale sporo mniej niż A5. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał gaga123 (Post 3311022)
Nie wiem czy w tym wypadku jest problem z samym EGR, czy wtryki czy turbo. Żadnych błędów nie ma (poza odpiętą wtyczką EGR). Na razie czekam na pogłębienie usterki, bo wymiana EGR + regeneracja wtrysków + regeneracja turbo to grubo ponad 5k w tym "budżetowym fordzie"

Wtrysków nie można wyeliminować po wskazaniach korekty czasu wtrysku? Jeśli turbo to by musiało brać olej z miski w sporej ilości żeby zasyfić DPF. Jakby to było turbo albo wtryski to wyłączenie EGR chyba nic by nie dało.

Cytat:

Napisał kaan1 (Post 3310950)
Gdybyś miał Forscan i zmierzył parametry ciśnienia ( np. przy 1000 i 2500 obr,) to ja mogę porównać z moimi i wtedy będzie coś więcej wiadomo

Dzięki. Na dniach będzie interfejs to pomierzę.

Dzisiejsze wypalane po około 60 km dało bardzo dobre wyniki: 6% SOOT i 17% LOAD. Trwało kilka minut jazdy po mieście.

gaga123 14-01-2021 13:07

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Cytat:

Napisał Luk35 (Post 3311041)
Wtrysków nie można wyeliminować po wskazaniach korekty czasu wtrysku? Jeśli turbo to by musiało brać olej z miski w sporej ilości żeby zasyfić DPF. Jakby to było turbo albo wtryski to wyłączenie EGR chyba nic by nie dało.

Nie można sprawdzić wtrysków w forscan, bo DW10F ma wtryski Delphi, które nie mają odczytu dawki. Pozostaje wykręcanie i sprawdzanie wtrysków na stole.

Oleju nie ubywa, tak więc ja też najbardziej stawiam na źle funkcjonujący EGR jeśli daje rezultat odłączenie go.

Luk35 14-01-2021 13:19

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
A próbę przelewową można zrobić?

CARISMA 14-01-2021 13:40

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Cytat:

Napisał Luk35 (Post 3311056)
A próbę przelewową można zrobić?

tak, to miarodajna i najtańsza metoda spr wtrysków.

atari 14-01-2021 17:25

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Cytat:

Napisał CARISMA (Post 3311065)
tak, to miarodajna i najtańsza metoda spr wtrysków.

nie do konca, spr tylko jak dzialaja zaworki, a same wtryski moga tak czy innacze lać

Luk35 14-01-2021 18:13

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Przy lejących wtryskach nie powinno być dodatkowo błędów związanych ze spadkiem ciśnienia na listwie CM? No chyba, że muszą już się nie zamykać wcale żeby tak było.

CARISMA 15-01-2021 09:30

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
...napisałem, że to najtańsza metoda na ocenę wtrysków bez ich wyciągania, najczęściej można wyłapać, że któryś z nich np leje. Wiadomo, że najlepiej je wyrwać z auta i na stół probierczy, ale to już koszta i zachodu trochę. Jest gdzieś w sieci filmik z tej operacji na MK5.
Trzeba tylko uważać aby nie uszkodzić o-ringów na przelewach bo delikatne są, ja w swoim poprzednim AZWA-jak mi padała dwumasa, mechanik zasugerował, żeby zrobić test przelewowy bo podobne objawy -czyli drgający silnik- moga powodowac lejący wtrysk, test wyszedł prawidłowo, lecz później walczyłem z cieknącymi przelewami, skończyło się na kupnie oryginalnych or-ringów(mały koszt) bo żadne zamienniki nie dawały rady.

co prawda nie MK5 ale fajny filmik:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

atari 15-01-2021 10:02

Odp: wypalanie DPF co ~100 km
 
Tak, ale test przelewowy nie pokazuje lejacego wtrysku a a co najwyżej zacinający się zaworek przelewowy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.