Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] system monitorowania ciśnienia opon tpms (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308165)

hesiek 14-04-2020 22:07

Odp: Re: Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3242606)

Bump:
Dzięki ale ja potrzebuję do mk5 a Ty podałeś chyba do mk4

mój błąd nie spojrzałem na prefiks

fixmax 14-04-2020 22:16

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms mk5
 
Dodałem tak dla przyzwoitości, ale temat chyba wyczerpany, wniosek że to dużo prostsze do dokładek auto niż np. mk4 :)

FUSION 2014 14-04-2020 22:55

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3242611)
czyli tylko zamontować czujniki i aktywacja ?

Tak Kolego. U mnie tak miałem że jak zamontowałem czujniki ciśnienia trzeba było tylko aktywować komputerem. U ciebie tym bardziej będzie jak masz wersję titanium. [emoji6]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

FUSION 2014 14-04-2020 23:02

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms mk5
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3242619)
prostsze do dokładek auto niż np. mk4 :)

Nie koniecznie, żeby dołożyć czujniki parkowania musiałem zamówić drugi moduł komfortu(BCM) ponieważ w moim akurat nie było PAM. [emoji3525]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

fixmax 14-04-2020 23:46

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms mk5
 
Cytat:

Napisał FUSION 2014 (Post 3242632)
Nie koniecznie, żeby dołożyć czujniki parkowania musiałem zamówić drugi moduł komfortu(BCM) ponieważ w moim akurat nie było PAM. [emoji3525]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

U mnie jest, sprawdzałem forscanem, dzięki jeszcze raz :)

FUSION 2014 14-04-2020 23:53

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms
 
Jak masz forscana to sam możesz sobie aktywować tpms [emoji6]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

fixmax 15-04-2020 00:09

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms
 
Mam ale jakiegoś ch...ego, odczytuje ale konfiguracji niewiele mogę zrobić, licencja rozszerzona też nie pomogła, problemu nie ma ,podjadę do znajomego.

FUSION 2014 15-04-2020 00:11

Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms
 
[emoji106]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

pint 08-06-2020 18:39

kontrolka niskiego cisnienia w oponach
 
Głupia sprawa ale nie rozumiem systemu kontroli ciśnienia w oponach mojego Mondeo Mk5 . W starym Mk4 wszystko było jasne , były czujniki w kolach mierzące fizyczne ciśnienie w każdym kole, przekazujące tę informacje do systemu , który alarmował w przypadku spadku ciśnienia w którym z kół.
W Mk5,gdy przeczytałem w specyfikacji VIN " Tyre Pressure Sensors - 433 MHZ" pomyślałem ,ze system będzie identyczny ale nie - wyświetlacz nie pokazuje aktualnego ciśnienia w kółkach a jedynie mogę w " Tyre Monitor" zrobić reset (rozumiem,ze wtedy daję systemowi informację o wyjściowym ciśnieniu w kolach) a system powiadomi mnie pomarańczową kontrolką o jakiejś nieprawidłowości. Rozumiem więc ,że mam bierny system , badający fizyczny obwód koła i alarmujący gdy ten obwód się zmniejszy .
Tylko co w takim razie oznacza ta częstotliwość 433 MHZ w VINie?
No i teraz najważniejsze , po wymianie z zimowych na letnie ( pełne kola) i zmianie 2 przednich letnich - kontrolka zapala mi się praktycznie przy każdym odpaleniu , ciśnienie sprawdzam i jest OK , resetuję , kontrolka gaśnie i przy następnym odpaleniu znów się zapala. Czy jest jakiś trick , który można zastosować samemu ( typu resetowanie lampki ciśnienia oleju po jego wymianie ) czy tez trzeba się podpiąć pod komputer i zresetować błąd ?

Fiesta Mk8 ST Line 08-06-2020 18:45

Odp: kontrolka niskiego cisnienia w oponach
 
W mk5 są normalne czujniki w kołach, u mnie pokazują się wartości ciśnienia. Jak założyłem inne koła z nieprawidłowymi czujnikami to właśnie co chwilę wywalalo błąd, a kasowanie go pomagało tylko na jakiś czas.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.