Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Reset BMS po zmianie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305151)

Waterspoon 15-07-2022 17:45

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Po odpięciu wtyczki BSM nie działa i aku jest ładowany stardardowo.

skorpion1159 16-07-2022 11:04

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Cytat:

Napisał hasos (Post 3417626)
Odświeżę.

U mnie w EB 1.5 150 KM z 2016 roku musiałem włączyć światła, inaczej kontrolka migała dwa razy. Po włączeniu świateł zamigała 3 razy.
To tak na przyszłość, gdyby komuś nie działał powyższy sposób.

Oryginalny aku wytrzymał 6 lat skromnego jeżdżenia (48 tys. km), zawsze z wyłączonym S/S. Kupiłem Vartę 650ah, bo oryginał 900 zł.
Z ciekawości zapytałem w ASO, ile wymiana aku. 400 zł :)

Wymieniałem w serwisie akumulator we wrześniu 2018 roku.Sprawdzałem fakturę-koszt robocizny 30 złotych brutto.Akumulator zakupiłem oryginalny tez w serwisie.Całość z wymianą-468 zł brutto.Może dlatego tak mało wzięli za wymianę bo u nich był aku kupowany..nie mam pojęcia,dlaczego teraz tak drogo sobie liczą...Serwis by musiał kasować 800 złotych za roboczogodzinę,bo u mnie widnieje na fakturze-pół roboczogodziny.

rav 75 16-07-2022 11:56

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
To teraz pytanie: odpięcie wtyczki odłączy BMS ale generuje błędy czy nie?

clubGRANT 16-07-2022 12:02

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - mało wzieli bo w 2018, a teraz jest 2022.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tak ,ale błąd jest nie istotny - "kod U1007" - utata łączności z czujnikiem monitorowania akumulatora, tak jest u mnie.

hasos 17-07-2022 08:25

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Cytat:

Napisał skorpion1159 (Post 3417686)
Wymieniałem w serwisie akumulator we wrześniu 2018 roku.Sprawdzałem fakturę-koszt robocizny 30 złotych brutto.Akumulator zakupiłem oryginalny tez w serwisie.Całość z wymianą-468 zł brutto.Może dlatego tak mało wzięli za wymianę bo u nich był aku kupowany..nie mam pojęcia,dlaczego teraz tak drogo sobie liczą...Serwis by musiał kasować 800 złotych za roboczogodzinę,bo u mnie widnieje na fakturze-pół roboczogodziny.

Też byłem zdziwiony, bo jednoznacznie zaznaczałem, że aku kupuję u nich. W dwóch serwisach wrocławskich - Germaz i PGD - powiedziano mi w dziale części, że na wymianę mam się osobno umówić w recepcji serwisu i będzie to osobno płatne. Zadzwoniłem do PGD i podali mi taką cenę. Germaz akurat nie miał na stanie aku, więc tam nie pytałem, ale też nie było mowy, że będzie to w ramach zakupu. Takie czasy widać.

futrzaken 07-11-2022 20:19

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Mam pytanie, czy po ładowaniu prewencyjnym akumulatora trzeba resetować BMS? Naładowałem ostatnio akumulator i na testerze miałem 98% naładowania. Po około dwóch tygodniach poziom naładowania spadł do tego samego poziomu 65%. Trasy robię nie duże po 14km do pracy. Akumulator ładowałem poza samochodem.

tomfoc2 08-11-2022 09:07

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Cytat:

Napisał futrzaken (Post 3431433)
czy po ładowaniu prewencyjnym akumulatora trzeba resetować BMS?

Nie resetuje się BMS-a po ładowaniu. Poziom naładowania jest taki, bo takie to "inteligentne ładowanie" mamy w naszych autach. Było już wielokrotnie wyjaśniane dlaczego tak się dzieje.

clubGRANT 08-11-2022 11:23

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak masz możliwość i sprzęt to zrestartuj, albo odłącz BMS.
Ja doładowałem aku w aucie (krótkie trasy) i przy podłączonym BMS to on rozładowywał mi go, mam w gnieździe zapalniczki wyświetlacz napięcia i przez jakiś czas po naładowaniu pokazywał po niżej 13v. Teraz, gdy jeźdzę z odłączonym nie ma takiej opcji.

skylla1 08-11-2022 14:58

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
BMS resetuje się po wymianie akumulatora na nowy, a nie po jego naładowaniu. "Odłącz BMS" to taka rada w stylu wytnij katalizator... Ja wymieniłem na Moll EFB, zresetowałem BMS i wszystko działa.

daaro 09-11-2022 15:56

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Dobra rada.
Bms off.
Jakiego byś efb nie założył to na krótkich trasach bez doładowania okresowego dużo mniej Aku pożyje
U siebie mam kilka lat odpięty bms i Aku ma już 6 lat


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.