Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czeste wypalenie dpf biało-niebieski dym przy wypaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303374)

heko 30-09-2009 10:08

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
..Vtech jest właśnie w trakcie opracowania programowego wyłączania DPF w Fordach..na razie wymontowaliśmy i zastąpiliśmy go prosta rurą...autko jeździ...tylko wywala czasami usterkę...i jak włączy sie dopalanie..to mocno kopci...ale wkrótce będzie tak jak z nap. z bmw...gdzie te filtry się wywala..wyłącza..a przy okazji wrzuca jakiś mocniejszy programik...

kozu44 30-09-2009 12:50

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
Dzieki za info. Na razie jeździ normalnie, wiec poczekam (dopiero ok. 1000km od wymuszonego wypalania). Jak ponownie sie odezwie to bez na pewno likwiduję. Pozostanie się tylko rozejrzeć gdzie...

heko 30-09-2009 13:51

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
..no wpadniesz do Vtecha i się zrobi...nawet fachową rurę jest gdzie zrobic..bo tłumikarze już nam to robili... :)

przemo* 01-10-2009 08:14

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
Witam,
Niestety w moim przypadku procedura statycznego dopalania filtra DPF się nie powiodła. Filtr był tak zapchany że soft nawet nie chciał ruszyć. Wiec diagnoza jasna "wymiana DPF'a". Ale się nie poddałem. Pomyślałem sobie co mi szkodzi skoro i tak filtr jest do wyrzucenia to wykonam sobie modyfikacje filtra DPF własnoręcznie. A modyfikacja wyglądała następująco: odkręcenie filtra, odpięcie czujnika następnie wywiercenie trzech otworów odpowiednim wiertłem w filtrze i oczywiście wysypanie tego syfu z filtra. Ponowny montaż filtra i cieszenie się z jazdy. Mały minusik po tym zabiegu to oczywiście zwiększone kopcenie przy pedale gazu w podłodze. Dodam jeszcze że na razie żaden komunikat o usterce się nie pojawia. Wiec jestem zadowolony.

--
przemo*

heko 01-10-2009 22:32

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
..nie chcę Cię martwić...ale pojawi sie "usterka"...zacznie czesto włączać sie procedura wypalania...przy czym będzie potwornie kopcić...a w efekcie zacznie podnosić sie poziom oleju w silniku...bo nadmiar ropy dostaje sie przez tłoki do oleju...no i poza "usterką" będzie częściej pojawiało się info. o wymianie oleju...
...możne sie mylę...ale nie sądzę... :(

przemo* 05-10-2009 06:56

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
Powiem tak . Przejechałem juz po zabiegu około 2 tys. km i żadnych niepokojących objawów narazie nie zauważyłem. Żaden komunikat o usterce czy wymianie oleju sie nie pojawia a poziom oleju w silniku jest taki tak powinien być.

--
przemo*

heko 05-10-2009 10:07

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
..no to Ci sie udało...możliwe że masz starsza wersję oprogramowania dpf...i załącza się znacznie rzadziej....ale to mógł być tak że powód zatkania..
..daj znać jak się spisuje...i jak często sie załącza dopalanie...bo to powinieneś widzieć po przez mocniejsze kopcenie

przemo* 06-10-2009 06:22

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
Będę uważniej obserwował swoje autko i oczywiście dzielił się spostrzeżeniami.

--
przemo*

kicaj 06-10-2009 13:14

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
hejka
sledze podobne tematy u opla bo sam narazie czyms takim jezdze 1.9CDTI z DPFem
mam pytanko ile czujnikow do dpfu jest w fordzie?
w oplu dawniej byly dwa teraz jest jeden mierzacy cisnienie wzgledem atmosferycznego
ale w obu przypadkach jest to filtr bezobslugowy (po 100000km pewnie trzeba bedzie go wymienic :( )
i tak gdzies czytalem ze na slasku jest firma co wycina dpfy i wstawia emulatory, koszt dla silnikow cdti byl chyba ok 1600pln
ale i w aso opla potrafia to zrobic tyle ze nie moga - bo to jest niezgodne ze specyfikacja producenta, wiec pewnie w fordzie jest podobnie.

u opla czesto spotyka sie (mozna przeczytac) ze ludzie ktorzy maja czeste wypalanie dpfu obserwuja podniesiony stan oleju i jakby jego rozrzedzenie ropa... widze ze tu podobnie...

heko 06-10-2009 23:49

Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?
 
..w fordzie są 2 (3)czujniki..czujnik temp..na wejściu...i czujniki różnicy ciśnienia na wejściu i wyjściu..z DPF
..żywotność jest dość dobra...niektóre Mondki mają już po 120tkm..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.