Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281840)

kivlov 21-08-2018 21:52

Odp: Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ?
 
2 tys też bym nie dał, ale 500zł to jescze kwestia przemyślenia :)

Bump: Ogólnie to wstyd, że tego nie ma w standardzie w takim aucie.

weuek 22-08-2018 07:34

Odp: Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ?
 
Jak założysz za 500 zł, to się tu pochwal. Czekam z niecierpliwością...

jacekk015 22-08-2018 09:30

Odp: Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ?
 
Kupiłem wiązka c-max z koszykami i czujnikami 200zł, ale to tak naprawdę okazja
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Moduł tył za 70zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak masz wiązki to gotowiec Plug&Play.
Jeśli nie to dodaj kilka metrów dobrego przewodu na zasilanie i szynę HSCAN do BCMa albo w okolice środkowego kanału.

Okazyjnie się da.
Ja natomiast robię tył + przód + parktronic.
Czekam na okazyjną wiązkę przednią.
Inaczej zamknę wszystko w okolicy 1200zł. Niestety nie mam żadnej wiązki ori, także wszystko odtwarzam.

Pomijam fakt, że niektórzy sprzedawcy za gołą wiązkę chcę prawie tyle samo co salon.
Przykładowo moja przednia salon 225zł, allegro 170 + wysyłka ~20-30zł.
Na razie czekam i zbieram graty.

Głupim przykładem jest przycisk Autoparkowanie.
Za przycisk chcą 50 - 100zł bez kostki.
Ja za 100zł dorwałem cały panel klimy automatycznej z ramką i dwoma przyciskami szyby + parktronic i wszystko z kostkami ;-)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest takie polowanie.

weuek 22-08-2018 19:35

Odp: Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ?
 
Takie podejście to rozumiem i podziwiam. Ale większość jest zbyt leniwa/niecierpliwa żeby najpierw zorientować się co potrzeba, a potem "polować" na to po kawałku.

miszuda 22-11-2018 09:45

Czujniki parkowania lub kamera cofania - montaż
 
Witam.
Za tydzień stanę się posiadaczem mk5 kombi z 2015 roku w wersji ambiente plus. Wiem, że w tym modelu nie ma zamontowanych czujników parkowania, a o kamerze cofania nawet nie wspomnę.
Dwiedziałem się, że najprawdopodobniej w zderzakach nie ma dziur z zaślepkami, w które można by było wstawić takie czujniki.
Planuję kupić komplet przód i tył na allegro - i stąd mój post.
Czy fabrycznie jest przygotowana instalacja pod montaż czujników? Chodzi mi o wiązki lub moduły? Czy jest do czego podpiąć te czujniki, co jest fabrycznie na wyposażeniu? Jeśli nie, to czy nawet po zakupieniu tych części jest możliwość podpięcia 'wewnętrznie' czujników, by informowały o przeszkodach bez konieczności instalowania dodatkowego wyświetlacza, który moim zdaniem tylko szpeci? Np pod radio?
Oraz najważniejsze - kupować oryginalne czy nie ma to sensu? A może polecacie oficjalne serwisy Forda, które montują takie rzeczy? Podobno za komplet przód + tył z wyświetlaczem życzą sobie 1350. Niby dużo, ale cena oryginalnego, jednego czujnika to 120 zł, z czego potrzbuję ich po 6 na każdy koniec auta.

Drugim pomysłem, był zakup kamery cofania, co w zasadzie rozwiąże połowę problemu, bo kamera miała by być na tył, a na przodzie czujniki. Czy taką kamerę można podłączyć do fabrycznego radia w tym modelu, by znowu wyeliminować dodatkowe wyświetlacze?

Wiem, że dużo pytań i niejasności, ale to mój pierwszy ford i stąd jestem ciekaw.

ander67 17-08-2019 20:43

Odp: Czujniki parkowania lub kamera cofania - montaż
 
Witam. Okopuje trupa ale jestem w identycznej sytuacji co kolega. Może ktoś już przerobił ten temat.

Barixon 17-08-2019 21:11

Odp: Czujniki parkowania lub kamera cofania - montaż
 
Cytat:

Napisał ander67 (Post 3164242)
Witam. Okopuje trupa ale jestem w identycznej

Podpowiem troszkę w temacie . Oryginalne zderzaki mają od środka zaznaczone miejsca w których mają być czujniki. Nie trzeba wymieniać zderzaków by zamontować czujniki. Można zakupić same koszyczki pod czujniki ale też nie jest to wymagane, potrzeba chęci i trochę umiejętności manualnych. Wiązki i czujniki należy kupić . Przeprogramować bcm i śmiga

wojnadk 19-08-2019 00:08

Odp: Czujniki parkowania lub kamera cofania - montaż
 
Z kamerą cofania to samo,kupujesz wiązkę ,mocowanie do kamery ,i samą kamerę i aktywujesz kompem i lata, wiem bo jestem po takim zabiegu i wszystko gra!
Tomek;-)

vegeta777 23-08-2019 04:37

Odp: Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ?
 
Witam również borykam się z chęcią dodania czujników parkowania tył w Mondeo MK5

Zakupiłem wiązkę z 4 czujnikami odnalazłem gniazdo do podłączenia pod zderzakiem niestety Forscan nie widzi u mnie modułu PAM jedynie w BCM jest opcja ,,Park Aid Front" i ,,Park Aid rear,, oraz w IPC są opcje dodania asystenta parkowania na którym Mi nie zależy, czy jest konieczność wymiany modułu BCM by był widoczny moduł PAM by aktywować czujniki tył ??

mm32 23-08-2019 10:41

Odp: Jakie czujniki parkowania przód,tył polecacie ?
 
Czasami wystarczy aktywować PAM w BCM ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.