Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279556)

krzys1968 07-06-2018 20:46

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 2989954)
turbina troszke wiecej przepuszczala oleju

Jak by mu turbina olej przepuszczała to by mu się silnik rozbiegał.

maureliusz 07-06-2018 22:39

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał atomics (Post 2989744)
Nie dopisalem ale za brak mocy odpowiadała udzkodzona turbina coś wyrwało część łopatek od zmiennej geometrii. Syf jest straszny i zrzucam głowicę nie ma wyjścia. Nie wiem co było przyczyną takiego stanu ale wedle serwisu kiedyś ktoś niezbyt często musiał wymieniać olej, czy ciś jeszcze? Nie wiem...

Przyczyna oleju w dolocie to nie TURBINA ani EGR! Tylko odma!
Odma w Fordach (jak w 90% aut) jest do d... zrobiona i nie wyłapuje oleju.

Czemu u ciebie jest aż taki syf... nie wiem. Ja mam 270k km i takiego syfu nie mam... Coś musiało się kiedyś dziać/posypać...

lucas4891 09-06-2018 20:52

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 2990009)
Jak by mu turbina olej przepuszczała to by mu się silnik rozbiegał.

Z turbiny zawsze sa niewielkie wycieki.
Jeszcze nie spotkalem sie z turbodoladowanym silnikiem w ktorym turbina chocby delikatnie nie precieka.
Wieksosc oleju zostaje sie intercolerze, a mgielka w niewielkich ilosciach jest permanentnie zasysana do cylindrow.
Natomiast lejace uszczelnienia turbiny powodowac moga - tak jak napisales- rozbieganie silnika.

Bump:
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 2990084)
Przyczyna oleju w dolocie to nie TURBINA ani EGR! Tylko odma!
Odma w Fordach (jak w 90% aut) jest do d... zrobiona i nie wyłapuje oleju.

Czemu u ciebie jest aż taki syf... nie wiem. Ja mam 270k km i takiego syfu nie mam... Coś musiało się kiedyś dziać/posypać...

Calkowicie sie z kolega zgadzam, iz odma caly czas prepuszcza niewielkie ilosci oleju.
Natomiast nalot w kolektorze dolotowym silnika to mieszanina oleju i sadzy ze spalin. Olej moze sie dostac z odmy lub lozyskowania turbiny ( biorac pod uwage, ze koledze zezarlo lopatki, to raczej lozyskowanie mocno ucierpialo = wiecej luzu promieniowego i osiowego = wiekszy wyciek oleju) a sadze ze spalin tylko przez EGR.
Bycmoze u kolegi dodatkowo EGR zle funkcjonowal, albo auto bylo uzytkowane w przedziale obrotow, przy ktorych EGR jest najczesciej otwierany.

krzys1968 09-06-2018 21:34

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 2990749)
Z turbiny zawsze sa niewielkie wycieki.
Jeszcze nie spotkalem sie z turbodoladowanym silnikiem w ktorym turbina chocby delikatnie nie precieka.


Nie opowiadaj bajek, mam ten sam silnik co kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Turbina nie przepuszcza żadnego oleju. Jedyny olej jaki w dolocie się znajduje jest z odmy jak kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] napisał. Przez dłuższy czas miałem dodatkowy separator oleju założony i dolot był suchutki.

maureliusz 09-06-2018 22:42

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Biorąc pod uwagę... ten okropny syf w dolotowym (ja nie mam takiego po 270k km przebiegu!) można domniemywać, że kiedyś faktycznie turbina padła i zanim padła... sporo oleju szło do dolotu.

Turbina jest ułożyskowana na łożysku ślizgowym - czyli na poduszce olejowej - nic innego by nie wytrzymało takich temperatur. Być może faktycznie lało do dolotu, bo wygląda fatalnie...

lucas4891 09-06-2018 23:10

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 2990771)
Nie opowiadaj bajek, mam ten sam silnik co kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Turbina nie przepuszcza żadnego oleju. Jedyny olej jaki w dolocie się znajduje jest z odmy jak kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] napisał. Przez dłuższy czas miałem dodatkowy separator oleju założony i dolot był suchutki.

Dolot suchutki jak pieprz od turbinki do glowiczki...no to tylko pogratulowac
à propos bajek to byle komu nie opowiadam. Tylko dzieciom.

darecky 16-08-2022 09:04

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Witam
mam od wczoraj problem z brakiem mocy w aucie (focus 1,6 tdci 110KM).
Jechało, jechało, w pewnym momencie stracił moc. Zjazd na parking i koniec "wycieczki".
Silnik pracuje głośniej, przy gazowaniu na postoju albo wkręci się na obroty. albo nie zareaguje. Jechać nie chce bo przy ruszaniu gaśnie. Forscan nie pokazuje błędów. Dodatkowo jakby potwierze pchał w filtr. Mam takie wrażenie jakby dpf był zatkany, i potwierze waliło w filtr.
DPF niedawno czyszczony, EGR nowy ma ok 60 tys km. Po W filtrze powietrza i we wlocie do turbiny sucho. Najbardziej mnie zastanawiają rytmiczne dmuchnięcia powietrza w filtr. Czy ktoś miał z was coś podobnego?

hindus 16-08-2022 09:43

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Możesz to nagrać?

darecky 16-08-2022 12:14

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3421173)
Możesz to nagrać?

Postaram się jak będę przy aucie.

Vultar 16-08-2022 18:04

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Jeżeli dmucha Tobie w filtr to pewnie dolot masz przytkany. Przepustnica, może coś w turbinie się urwało. Turbina powinna zaciągnąć to co odma wydmucha.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.