Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273138)

kumpel Fordzika 02-12-2017 16:54

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
to jest bardzo ciekawe i w zasadzie pozamiatane dlaczego oleje LM uchodzą za bardzo dobre
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciekawe, że jakoś tak pusto o tej firmie RAVENOL fajnie by było gdyby te prawie kosmiczne parametry oleju nie były tylko na papierze, ale kto to sprawdzi

ps.
Podsumowując jednak nie kupiłem Ravenola, a do zmiany idzie znów ten Motul Specyfic 913 D
Niestety Ravenol nie do kupienia w normalnych warunkach.

piti000 05-12-2017 11:32

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Co do pytania z pierwszego posta to ja śmigam na Revanolu, kupiony od jednego z dystrybutorów wymienionych na stronie Revanol. Są hologramy i zdrapka umożliwiające sprawdzenie oryginalności produktu. Nie jestem fanatykiem żadnej marki oleju, nie modle się do jednej i nie hejtuje innej. Zmiany na + czy - nie zauważyłem. Wymieniam co ok 13 tys ( bo tak mi pasuje)

kumpel Fordzika 05-12-2017 16:34

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Ja niestety nie mogłem zakupić. Obdzwoniłem w swoim rejonie regionalnych sprzedawców to mówili ze FDS 5W30 nie mają w ofercie z góry, czyli od dystrybutora na Polskę nie mają. Można by wnioskować, że to co w sklepach, czy na aukcjach to import jakiś indywidualny.

Hteb 14-12-2017 20:17

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2895779)
Motul
Na tą chwilę szukam jakiegoś dobrego oleju 2T aby go do ON dolewać 150-200 gram na 50 litrów ON. dolewałem 100-150 gram tego z Olrenu Platinum 2 T ale jak zgłębiam temat to marny olej

Kurcze kusi mnie tez ten Ravenol Fds choć jeszcze nie czas na zmianę. Nie wiem na czym jeździł poprzedni właściciel mojego Galaxa, wlałem Millersa z tym nano-czymś ..bo za wiele nie grzebałem w temacie oliwy. Miał być najlepszy :shock: a teraz po analizie forum sam nie wiem :wink:
Jeżeli chodzi o olej 2T to stosuję LIQUI MOLY 2T 2-TAKT MOTOROIL 1052.

kumpel Fordzika 14-12-2017 20:43

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Po swoich 2 tankowaniach z domieszką oleju 2T niestety dochodzę do wniosku, że trzeba dolać też jakiś dodatek podnoszący liczbę cetanową paliwa, bo 180 ml oleju 2T na zbiornik paliwa w Focusie wali po liczbie cetanowej oleju napędowego i trzeba ja podnieść, a raczej jest z czego podnosić, bo te paliwo nawet bez dolanego oleju 2T za wysokiej tej liczby cetanowej nie miało :(
Kupiłem dodatek podnoszący liczbę cetanową firmy AMSOIL prawie pół litrowa butelka na 10 tankowań całego zbiornika starczyć powinna. Koszt dodatku 47 zł czyli po 5 zł do każdego tankowania.
Silnik z dodanym olejem 2T pracuje jakoś twardo, albo absolutnie nie lepiej na wprawne ucho niż przed dolaniem 2 T. Jeśli olej 2T to też warto równolegle dodatek podnoszący liczbę cetanową.

ten kupiłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
.
Zabawa z pierwszym w życiu dieslem się rozkręca :D

rumunn95 14-12-2017 20:52

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Ale po co wogole lejecie jakieś wynalazki...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

kumpel Fordzika 14-12-2017 21:10

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Naczytaliśmy się, że trzeba, bo inaczej jeździć się nie da :D ... ;)
Dodanie oleju 2T powiedzmy 200 ml na zbiornik paliwa poprawia jego właściwości smarne o 25-30% ktoś to zmierzył i zważył podobno.
Niestety olej 2T obniża liczbę cetanową o 3 punkty i silnik twardziej pracuje, bo ON nie jest już optymalnie spalany. Tak w skrócie.
no to trzeba dolać chemii aby podnieść liczbę cetanową ON i koło się zamyka :)

Hteb 14-12-2017 22:15

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał rumunn95 (Post 2901663)
Ale po co wogole lejecie jakieś wynalazki...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Mówią że sucha ropa.. :oops:

92 stron lektury :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kumpel Fordzika 14-12-2017 22:29

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Ja myślę, że to bzdury z tą suchą ropą. Egzemplarze dojeżdżają 300 tys kmna fabrycznych wtryskach , bez regeneracji pompy wtryskowej nawet i o z zgrozo czasem służbówki we flocie. Nie ma reguły chyba. Te dolewania specyfików to takie raczej pomaganie swojemu przekonaniu, że się dba o samochód, więc dolewam :D

Hteb 14-12-2017 23:23

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Ja będę testował AR6900 przy kolejnych tankowaniach Galaxa. LM 2T do Golfa4 pójdzie :D On na zwykłej VP jest :027:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.