Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268822)

Escap 02-10-2018 07:43

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Tomto79 (Post 3036578)
Możesz napisać jak podłączyłeś go w Escape?

Podłączony został za pomocą oryginalnej wiązki i modułu. Nie miałem w opcji fabrycznej zestawu przygotowującego do podłączenia haka, więc od wiązki pod schowkiem musiałem dodać przewody łączące z CAN / LIN, które idą do modułu z tyłu. Wszystko jak w instrukcji haka, za pomocą oryginalnych przewodów, później podłączenie do bezpiecznika w tylnej skrzynce i moduł. Ogólnie mając instrukcję obrazkową :-) bardzo proste. Jedynym problemem jest to, że w Escape nie ma oryginalnego otworu do poprowadzenia wiązki pod podwozie, więc koronka ok 30mm i wiertarka musiała pomóc. Otwór zrobiłem w podłodze obok otworu dla wiązki czujników tylnych, zabezpieczyłem antykorozyjnie i założyłem oryginalną osłonę gumową która była na wiązce.

Cytat:

Napisał flashhh (Post 3036647)
A czy przy tym haku trzeba wycinać w zderzaku dziurę na niego?

W zderzaku nie trzeba było nic wycinać, hak i jego mocowanie wychodzi zaraz za zderzakiem, a przy gnieździe wtyczki jest lekkie podcięcie oryginalnie.

Tomto79 02-10-2018 22:03

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Dzięki wielkie za odpowiedź. Żałuję teraz bo jak przeprowadzałem kable do tylnego światła p.mgłowego to nie pomyślałem o haku i będę teraz musiał znowu przeciągać, chyba, że mając klapę otwieraną nogą mam CAN i LIN już z tyłu auta? - muszę to sprawdzić.

Escap 03-10-2018 13:15

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał Tomto79 (Post 3037109)
chyba, że mając klapę otwieraną nogą mam CAN i LIN już z tyłu auta?

Teoretycznie jak masz czujniki parkowania to do modułu dochodzi HS CAN na pin 6 i 15 wtyczki C4014A czyli pierwszej. Nie wiem tylko czy to będzie to samo co z przodu ? Ja miałem kompletną wiązkę M widoczną w instrukcji z pierwszej strony tego wątku i podłączyłem ją jak na stronie 7 i 8 tej instrukcji gdy ciągnąłem przewody z przednich czujników i do p.mgłowego.

Vasago81 23-05-2019 11:50

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
1 załącznik(i)
Witam, mam Forda Escape mk 2 i kupiłem moduł haka z wiązką, ale niestety brakuje w instalacji fabrycznej samochodu wtyczki CAN, którą trzeba wpiąć w moduł. Czy jest ktoś kto ewentualnie ma do odsprzedania wiązkę "M" z instrukcji z pierwszej strony? Trochę utknąłem z tym montażem :(

Vasago81 25-05-2019 07:20

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Ewentualnie czy ktoś dyaponuje zdjęciem tej wtyki z kolejnością i kolorami kabelków w nią wpiętych?

stanpiotr 19-10-2019 15:24

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Proszę oto zdjęcie wiązki ale nie wiem gdzie jest ona jest podłączona, proszę znawców tematu o informacje gdzie należy ją podłączyć.

Escap 20-10-2019 19:18

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3184626)
nie wiem gdzie jest ona jest podłączona, proszę znawców tematu o informacje gdzie należy ją podłączyć.

W instrukcji strony od 6 do 8 pokazują gdzie ma być połączona i jak wiązka M

stanpiotr 20-10-2019 19:47

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Czy mógłbyś udostępnić tą instrukcje.

tomdiabollo 20-10-2019 20:38

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3184967)
Czy mógłbyś udostępnić tą instrukcje.

Jest na pierwszej stronie tematu :wink:

deny24 13-11-2019 16:02

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Podłącze się pod temat. Brakuje mi przewodu oznaczonego w instrukcji jako P. Zdobyłem M i N z bezpiecznikiem ale P jest nie osiągalny. Może ktoś go posiada i zrobiłby zdjęcia podłączenia kostek. Jest prosty do zrobienia tylko nie mam schematu wpięcia przewodów. Nie chcę spalić modułu. Już wszystkie fotki z neta przejrzałem i tylko rozkminiłem, że 1 pin z modułu łączy się biało-czerwonym przewodem z poziomym wtykiem w czarnej kostce, na logikę drugi przewód żółtoniebieski to 2 pin połączony z wtykiem pionowym, ale do którego jest podpięty 3 przewód od wtyki P1 który łączymy z zasilaniem N2 (chyba, innych wtyków już nie ma)?

Bump: Podłącze się pod temat. Brakuje mi przewodu oznaczonego w instrukcji jako P. Zdobyłem M i N z bezpiecznikiem ale P jest nie osiągalny. Może ktoś go posiada i zrobiłby zdjęcia podłączenia kostek. Jest prosty do zrobienia tylko nie mam schematu wpięcia przewodów. Nie chcę spalić modułu. Już wszystkie fotki z neta przejrzałem i tylko rozkminiłem, że 1 pin z modułu łączy się biało-czerwonym przewodem z poziomym wtykiem w czarnej kostce, na logikę drugi przewód żółtoniebieski to 2 pin połączony z wtykiem pionowym, ale do którego jest podpięty 3 przewód od wtyki P1 który łączymy z zasilaniem N2 (chyba, innych wtyków już nie ma)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.