Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268703)

piku235 04-11-2017 00:30

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Podepnę się pod temat, mam bardzo podobny problem. Również ostatnio wymieniłem fabryczne radio z navi i BT na sony z navi. Oryginalnie posiadałem radio BM5T-18C815-GF (AHU) oraz wyświetlacz AM5T-18B955-DJ, które wymieniłem na radio sony BM5T-18C815-XM (AHU DAB) z wyświetlaczem BM5T-18B955-DF. Początkowo wyświetlacz nie chciał za bardzo współpracować, pojawiły mi się opcje z sync'a do których nie dało się wejść. Po drugim wpięciu wyświetlacza problem znikł, menu oraz wszelkie opcje były dokładnie takie same co na poprzednim AM5T. Aktualnie wszystko działa bez zarzutu, sterowanie z kierownicy, panel, radio itd. Z poziomu forscan niestety nie wygląda to tak kolorowo.

Kod:

===FCDIM DTC B119F:13-2F===
Kod: B119F - Antena GPS

Dodatkowe symptomy usterki:
 - Otwarty obwód

Status:
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

===END FCDIM DTC B119F:13-2F===

===FCDIM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Status:
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

===END FCDIM DTC U2101:00-2F===

===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Status:
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

===END ACM DTC U2101:00-2F===

Jeżeli chodzi o błąd z GPS B119F to jest on trochę dziwny. Przez cały czas na wyświetlaczu widnieje "no gps", ale w trakcie jazdy mapa jak i komunikat z "info" działają, lecz nie do końca. Aktualna pozycję na mapie jest pokazywana błędnie oraz koordynaty GPS z "info" wyglądają na błędne.

edmun 04-11-2017 09:17

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Spróbuj z inną antena. Koszt nieduży. Chyba z 20zl

piku235 04-11-2017 18:06

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Mam chyba dobrą wiadomość, udało mi się na stałe wykasować błąd ACM U2101. W focccus wystarczyło ustawienie opcji #125 Satellite radio receiver na DAB radio system (z tego co wyczytałem również posiadasz tą wersję radia), zapisanie do BCM i IPC, i oczywiście wykasowanie błędów. U mnie pokazało się opcja DAB przy FM/AM i wygląda, że działa poprawnie, ale mało jest polskich stacji na DAB, więc nadal pozostanę przy FM/AM.

obecny log z forscana:
Kod:

===FCDIM DTC B119F:13-2F===
Kod: B119F - Antena GPS

Dodatkowe symptomy usterki:
 - Otwarty obwód

Status:
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

===END FCDIM DTC B119F:13-2F===

===ACM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

===END ACM DTC Brak===

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Całkiem niewiele, ale w sumie mi na GPS nie zależy, więc myślę, że zostawię tak jak jest. Jedynie ciekawi mnie czy na prawdę antena jest niesprawna czy może z tym wyświetlaczem BM5T jest niekompatybilna. Ponad rok temu jak kupiłem ten samochód to mapy, GPS wszystko sprawnie działało, lecz ciężko mi powiedzieć czy GPS działał do momentu wymiany radia.

tedi_k 04-11-2017 20:28

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał piku235 (Post 2882084)
...mało jest polskich stacji na DAB, ...

Na DAB w Polsce to nie ma dokładnie żadnej stacji...
Polska stosuje system DAB+, a Wasze radia właśnie DAB. W Polsce zupełnie nieprzydatne. Na zachodzie zresztą powoli też - wszyscy przechodzą sukcesywnie na DAB+.
Aby nie było wątpliwości od razu dodam, że nie da się "przestroić", "przeprogramować" radia DAB na DAB+... Czyli był to zbyteczny wydatek (jeśli kosztowało to coś więcej niż zwykłe radio).

piku235 04-11-2017 22:50

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Kupowałem komplet radia sony na allegro, myślę, że za typową cenę, nawet nie wiedziałem, że kupiłem radio typu DAB. Ciężko wyjaśnić tą kwestię DAB, przeglądając ten artykuł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o DAB+ w swoim radiu widziałem dokładnie te same stacje np. Polskie Radio Jedynka, Dwójka, Czwórka, PolskieRadio24 itd.

tedi_k 04-11-2017 22:58

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał piku235 (Post 2882243)
...w swoim radiu widziałem dokładnie te same stacje ...

Na FM.
Z zasady to na DAB(+) są te same stacje co na FM (radiu analogowym). Do tego potrafią się automatycznie przełączać z DAB(+) na FM i odwrotnie w zależności od warunków odbioru (gdzie jest lepszy sygnał).

rychlakdesign 05-11-2017 14:14

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał piku235 (Post 2882084)
@rychlakdesign Mam chyba dobrą wiadomość, udało mi się na stałe wykasować błąd ACM U2101. W focccus wystarczyło ustawienie opcji #125 Satellite radio receiver na DAB radio system (z tego co wyczytałem również posiadasz tą wersję radia), zapisanie do BCM i IPC, i oczywiście wykasowanie błędów. U mnie pokazało się opcja DAB przy FM/AM i wygląda, że działa poprawnie, ale mało jest polskich stacji na DAB, więc nadal pozostanę przy FM/AM.

Super, dzięki za info. W wolnej chwili spróbuję to u siebie przestawić. A powiedz mi jak z jakością odbioru stacji u Ciebie? U mnie na starym radyjku lepiej jakoś odbierało, nie gubiło sygnału. Tutaj przy nowym, jak robię jakąś dłuższą trasę to lubi zgubić sygnał i szumi. Mam zaznaczone w menu radia automatyczną zmianę częstotliwości (nie pamiętam jak to fachowo się tam nazywa) - mimo wszystko często w trasie szumi.

Może w wolnej chwili o jakimś wzmacniaczu trzeba będzie pomyśleć :)

piku235 05-11-2017 14:47

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Nie zauważyłem żadnej różnicy jeżeli chodzi o stacje FM, zazwyczaj słucham jednej stacji i gra tak samo jak poprzednio, bez zakłóceń i strat. Póki co jeździłem tylko po mieście, więc nie wypowiem się jak radio działa w trakcie jazdy na autostradzie.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Czyli tak to działa, dzięki za oświecenie. :) Jeszcze miałbym pytanie, po zabawie z focccus'em błąd u2101 z modułów ACM i FCDIM znikły, lecz po zresetowaniu modułu FCDIM forscan'em błąd u2101 wraca a w przypadku zresetowaniu ACM już nie. Wiesz może dlaczego się to tak zachowuję? Zgaduję, że jakbym odłączył akumulator to sytuacja z błędami DTC wyglądałaby podobnie. Na FCDIM u2101 jedynie ponowne zapisanie focccus'em do BCM i IPC pomaga.

janir1 11-11-2017 19:29

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Witam wszystkich.
Podepnę się pod temat opisując swój przypadek wymiany radia Sony AHU na Sony AHU DAB. Radio kupione na portalu model AM5T-18C815-XL z obsługą DAB, po uruchomieniu w komputerze samochodu obsługi tego modelu była cisza na radiu cyfrowym, zacząłem drążyć temat i doszedłem do tego, że trzeba wymienić podstawę anteny i pręt na taki z obsługą zakresu, na którym nadaje DAB. Podstawa o numerze FINIS 2173937 i pręt numer 2002542 kupione u dealera Forda za 180zł - podstawa do odbioru FM i DAB, trzeba poczekać na dostawę około tygodnia. Całość zamontowana w miejsce starej podstawy efekt zgodny z oczekiwaniem - radio DAB działa i odbiera bezproblemowo z nadajnika oddalonego o 90km, odbiór zdecydowanie lepszy.
Tak więc radia zakupione z rozbitków na 100% odbiorą w Polsce DAB+, moje pochodzi z lutego 2013r.
Co do ilości stacji cyfrowych to mamy Polskie Radio i w moim przypadku Radio Łódź.

lukaszooo 30-05-2018 21:19

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Ktos podpowie jaki moduł bt kupić ?
Mam focusa 2012 dołożyłem ori navi i chcial bym dolozyc jeszcze bt. Wiem ze trzeba kupic mikrofon, moduł bt i wiązkę, z tego co czytałem pilot nie jest obowiązkowy.
Czy ktos moze podpowiedziec jaki moduł bt kupić, navi mam po polsku wiec pasowało by aby obsługa telefonu rowniez byla po polsku.
W pierwszym poscie jest mowa o module CS7T-14D212-AC ale czy te okrągłe moduły nie są do mondeo, fiesty itp ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.