Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264987)

kohegen 04-04-2018 13:59

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Czy udało się komuś zdiagnozować problem? U mnie dokładnie ta samo sytuacja co u kolegi George2222.

rozekl 04-04-2018 14:10

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.

George2222 05-04-2018 07:26

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960012)
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.

Do dnia dzisiejszego problem nie rozwiązany...
Znajomy miał pomysł żeby go podłączyć pod oryginalny komputer FORDa ale w autoryzowanej stacji to trochę kosztuje...

rozekl 05-04-2018 17:56

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kohegen 05-04-2018 18:08

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960681)
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O tego nie widziałem... stąd ten pomysł z przepływomierzem? ;)
Przepływkę łatwo sprawdzić, kiedyś to robiłem, wydaje mi się że wyrzuciła by błąd.
Ciekawą teorią natomiast jest alternator i jego łożyska...

cichy10 05-04-2018 18:52

Re: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzani
 
Też miałem problem z trzęsącym się samochodem na jałowym biegu po rozgrzaniu. Pare miesięcy wcześniej miałem wymieniony dwumas i on był podejrzanym wskazanym przez pierwszego mechanika. Drugi natomiast celnie wskazał uszkodzoną poduszkę skrzyni biegów. Po wymianie trzęsawka trwale zniknęła.

stiepek 06-04-2018 09:26

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

George2222 08-04-2018 16:37

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960012)
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.

I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?

Bump:
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960681)
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:
Cytat:

Napisał stiepek (Post 2961010)
Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

rozekl 08-04-2018 18:55

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał George2222 (Post 2961950)
I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?



Bump:

Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:

Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

Po podmianie przepływomierza brak poprawy.

George2222 08-04-2018 20:05

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2962014)
Po podmianie przepływomierza brak poprawy.

We wtorek sprawdzę ciśnienie na szynie CR.
Czytałem jeszcze na forum że jest aktualizacja oprogramowania która eliminuje nasze problemy - zobacz: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tylko tam inny silnik 1.6 - ciekawi mnie ta aktualizacja ale nie lubię autoryzowanych stacji bo jak człowiek przyjeżdża starym autem to są niemili, ceny odstraszają i próbują spławić człowieka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.