Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie prawidłowa praca wentylatora chłodnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254158)

darmodziej 07-03-2022 18:41

Odp: Nie prawidłowa praca wentylatora chłodnicy
 
Sądzisz, że wentylator jest dla Twojego dobrego samopoczucia, czy dla bezpieczeństwa silnika, żeby się nie przegrzał?

Danielo_82 08-03-2022 05:51

Odp: Nie prawidłowa praca wentylatora chłodnicy
 
Przy obecnej temperaturze znacznie bardziej wysilony termicznie i bardziej wrażliwy na temperatury ecoboost praktycznie w ogóle nie włącza wentylatora. Na początek oczyść z zewnątrz chłodnice pod wężem z bieżącą wodą, bo możesz zdziwić ile syfu się tam zbiera. Jeśli to nie pomoże to tylko wymiana chłodnicy.

TomCat 12-03-2022 13:10

Odp: Nie prawidłowa praca wentylatora chłodnicy
 
Cytat:

Napisał Dyaeblq (Post 3400536)
A da się zmienić temperaturę załączania wentylatora? Zamiast tych 96 zmienić na np 98?

w tym silniku wentylator powinien się załączać coś przy 106 dopiero. Coś masz nie halo, może czujnik temp ? rezystor wentylatora ok ?

Garbojad 12-03-2022 14:07

Odp: Nie prawidłowa praca wentylatora chłodnicy
 
Dopiero przy 106 stopniach powiadasz, to ciekawe

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

szklana 09-11-2022 01:05

Gotujący się płyn chłodnicy
 
Witam.
Od niedawna jestem właścicielem forda mondeo MK3 2.0, z samochodem mam następujący problem, przy dłuższej trasie, gdy silnik się rozgrzeje gotuje się płyn od chłodnicy, czasami się cofa korkiem, miałem wymieniony korek oraz chłodnice (była pęknięta), w między czasie miałem robiony test na stężenie CO2 w zbiorniczku od płynu chłodnicy, wykazało brak CO2, niestety wymiana wyżej wymienionych części nie pomogła, płyn wciąż się gotuję i cofa
W czym może być przyczyna?

darmodziej 09-11-2022 08:20

Odp: Gotujący się płyn chłodnicy
 
Cytat:

Napisał szklana (Post 3431620)
miałem robiony test na stężenie CO2 w zbiorniczku od płynu chłodnicy, wykazało brak CO2,

Ten test niestety nie zawsze mówi prawdę.

szklana 09-11-2022 10:29

Odp: Gotujący się płyn chłodnicy
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3431646)
Ten test niestety nie zawsze mówi prawdę.


Może to być wina niedziałające wentylatora? I przez to się gotować? Bo totalnie nie uruchamia się wentylator

rajman 09-11-2022 10:37

Gotujący się płyn chłodnicy
 
Cytat:

Napisał szklana (Post 3431671)
Może to być wina niedziałające wentylatora? I przez to się gotować? Bo totalnie nie uruchamia się wentylator


A mówią że nie ma głupich pytań…

Jeździj tak dalej to skup złomu otworzy przed Tobą bramy.

darmodziej 09-11-2022 14:30

Odp: Gotujący się płyn chłodnicy
 
Cytat:

Napisał szklana (Post 3431671)
Może to być wina niedziałające wentylatora?

Może. Jaką temperaturę silnika wskazuje wskaźnik na tablicy, lub, jeżeli możesz, to odczytaj temperaturę w OBD.

klocolus 09-11-2022 16:49

Odp: Gotujący się płyn chłodnicy
 
Cytat:

Napisał szklana (Post 3431671)
Bo totalnie nie uruchamia się wentylator

Podczas jazdy raczej wentylator nie jest potrzebny. Kiedy się gotuje? W korku? Na postoju z włączonym silnikiem?

Po włączeniu klimy powinien się włączyć 1 stopień wentylatora, dzieje się tak? (no chyba że klima nie działa to nie sprawdzisz)

Wskazówka na desce rusza się od temperatury?

Najprościej chyba zmierzyć na przewodach do wentylatora czy dochodzi napięcie, ewentualnie na krótko podpiąć i zobaczyć czy rusza.

I jak koledzy powiedzieli, po kilku takich test co2 może już być z innym wynikiem więc problem trzeba szybko rozwiązać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.